Leczenie Co zrobić jeśli zęby coraz bardziej się krzywią przyczyny. Co znaczy tak u osób młodych, u.

Czy pomocne?

55% pozytywne
29 głosów

Co zrobić jeśli zęby coraz bardziej się krzywią?

Definicja z ang. What to do if your teeth are increasingly wince, z niem. Was tun, wenn Sie Ihre Zähne immer mehr zusammenzucken.

Co to znaczy:

Coraz bardziej krzywiące się zęby są sporym problemem. Najczęściej odbywa się tak u osób młodych, u których jeszcze rosną zęby i cały układ kostny się rozwija. Coraz większe wykrzywianie się zębów może także nastąpić w czasie wyrzynania się ósemek (zębów mądrości). Na zęby mądrości zwykle już nie ma miejsca, a ich wyrzynanie następuje w chwili, gdy nasze ciało już nie rośnie, więc szczęka nie może się powiększyć wraz ze wzrostem ósemek. Zęby ulegają stłoczeniu i coraz większemu wykrzywieniu.


Co robić gdy zęby coraz bardziej się wykrzywiają?


Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u stomatologa albo ortodonty. Dokładnie określi on przyczynę coraz większego krzywienia się zębów i zaleci odpowiednią terapię.


U dzieci i młodzieży najlepszym metodą leczenia krzywiących się zębów jest wykonanie aparatu ortodontycznego. Wymaga to wielu wizyt u ortodonty i ciągłego z nim kontaktu, jednak przyniesie najlepsze efekty. Prostowanie zębów najlepiej przeprowadzić gdy cały organizm jeszcze rośnie. To jest wtedy najłatwiejsze i przynosi w najwyższym stopniu trwałe efekty.


U starszej młodzieży i u osób dorosłych, jeżeli przyczyną krzywienia się zębów jest wyrzynanie się ósemek, najlepszym metodą jest usuwanie ósemek. To jest zabieg chirurgiczny, niezbyt przyjemny, lecz niezbędny dla zdrowia innych zębów. Bardzo regularnie wymagane jest dodatkowe leczenie aparatem stałym – tj. jedyna sposób tak aby przywrócić stan sprzed wykrzywienia się zębów.


Zęby mogą także wędrować w razie, gdy pozostawiliśmy nie uzupełniona lukę po utraconym zębie. Wszystkie zęby mają tendencje do przemieszczania się w kierunku wolnej przestrzeni, więc jeżeli stracimy jakiś ząb, powinniśmy jak najszybciej uzupełnić jego brak.

Pomoc w przypadkach: Krzywią się zęby; krzywe zęby; zęby się wykrzywiają; jak przeciwdziałać krzywieniu się zębów; zęby się przesuwają; wędrujące zęby; wady zgryzu; ortodoncja; przesuwające się zęby; co zrobić jeśli moje zęby się przesuwają; przemieszczające się zęby; co zrobić gdy zęby mi się przemieszczają; zęby przesuwają się w inne miejsca; jak leczyć wady zgryzu; leczenie ortodontyczne; Prostowanie zębów

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 6

  Mam 33 lata i nagle pojawił się problem z moimi dziaslami moje dziąsła odslonily korzenie wygląda to tak jakby dziąsła podniosły się do góry

  Mam 14 lat i trójka u góry nie chce mi wyrosnąć z pod dziasla, dwójka obok strasznie mi się przesunęła i jest teraz tam szpara przez co gdy się uśmiecham wygląda to brzydko.Co mam poradzić na te dwa problemy ?

  Witam co zrobic gdy jedynki rozchodzą się i wybuchają dwójki do przodu bardzo je krzywiac są to górne żeby przodnie pomocy!!!!

  Witam od pewnego czasu czuje bol i dyskomfort w stawie zuchwowo szczekowym. Bylem na wizycie u ortodonty podpowiediala mi zeby zalozyc szyne relaksacyjna na 3 miesiace.moje pytanie dotyczy tego czy to jest konieczne i jaka mniej wiecej cena za takie cos bedzie. U tej co bylem zaspiewala 800zl za gorna czesc. Z gory dziekuje i pozdrawiam cekam na odp.

  Witam od pewnego czasu czuje bol i dyskomfort w stawie zuchwowo szczekowym. Bylem na wizycie u ortodonty podpowiediala mi zeby zalozyc szyne relaksacyjna na 3 miesiace.moje pytanie dotyczy tego czy to jest konieczne i jaka mniej wiecej cena za takie cos bedzie. U tej co bylem zaspiewala 800zl za gorna czesc. Z gory dziekuje i pozdrawiam cekam na odp.

  Witam serdecznie. Prosze o porade. Koncem listopada tamtego roku wyrwałam gorna 6-tke. Przy rwaniu zeba zostala uszkodzona 5-tka i zostalo mi jej polowe. Wyjechalam za granice i wstawic zeby( mostek badz implanty) bede mogla we wrzesniu. Po jakim czasie zaczynaja zeby sie przemieszczac w kierunku pustej luki?? Bardzo sie martwie. Prosze mi napisac czy ten okres czasu nic z zebami sie nie bedzie dzialo, narazie nie zauwazylam nic niepokojacego. Pozdrawiam Olga Tobiasz