Leczenie Jak wyprostować zęby przyczyny. Co znaczy proste zęby mogą ulec skrzywieniu z wiekiem.

Czy pomocne?

100% pozytywne
11 głosów

Jak wyprostować zęby?

Definicja z ang. How to straighten teeth, z niem. Wie zu begradigen Zähne.

Co to znaczy: Wielu ludzi rodzi się z krzywymi zębami. W niektórych sytuacjach, doskonale proste zęby mogą ulec skrzywieniu z wiekiem, kiedy to struktura j. ustnej rozpoczyna ulegać zmianie lub wskutek ruszania się i wypadania zębów. Prostowanie zębów można przeprowadzać na sporo różnych kosmetyczno-dentystycznych sposobów. Prawie każdy będzie potrzebował drutowego aparatu na zęby albo będzie musiał nosić szpecący zbiór po to aby osiągnąć piękny uśmiech.
krok 1


Stały aparat ortodontyczny

Stałe aparaty ortodontyczne.
Aparaty ortodontyczne są tradycyjnym metodą na prostowanie zębów i zwykle są służące w razie małych dzieci. Metalowe druciki zostają przymocowane na zewnętrznej powierzchni zębów na zawiasach. Te zawiasy i druciki co jakiś czas zostają mocniej zaciskane, powodując mały nacisk na zęby i zachęcając je do rośnięcia w bardziej prostej pozycji. Czas jaki zajmuje taka kuracja, zależy od tego w jakim tempie Twoje zęby będą się poruszać. Aktualnie popularny jest szeroki wybór aparatów ortodontycznych, włączając w to mniejsze ceramiczne i kolorowe zawiasy na zębach, jak i zawiasy niepowodujące tarcia.
krok 2


Aparat językowy

Językowe aparaty ortodontyczne.
Językowe aparaty ortodontyczne są bardzo podobne do standardowych drucianych aparatów, lecz są mocowane na wewnętrznej stronie Twoich zębów i nie są widoczne od przodu. Mogą one być dość niewygodne i powodować problemy w przyzwyczajeniu się do nich, lecz są idealnym rozwiązaniem jeżeli chcesz wyprostować zęby tak, by nikt nie zauważył, iż przechodzisz kurację. Inaczej niż w razie zwykłych aparatów, aparaty językowe mogą być służące w leczeniu również bardzo zaawansowanych problemów ortodontycznych.
krok 3


Invisalign

Invisalign.
Mechanizm Invisalign ma na celu osiągnięcie idealnych rezultatów w dziedzinie prostowania zębów, bez konieczności stosowania widocznych drucików, które dla niektórych ludzi są wstydliwą kwestią. Invisalign jest systemem transparentnych płytek, wyglądających jak przezroczysty ochraniacz na dziąsła i zaprojektowanych specjalnie po to, by powoli uzyskiwać bardziej proste ustawienie zębów.
Nakładki wymienia się z reguły co dwa tygodnie. Główną przewagą mechanizmu Invisalign nad standardowymi metalowymi aparatami jest fakt, że można je ściągać w trakcie jedzenia albo przed myciem zębów. To jest aktualnie, zyskująca coraz większą popularność sposób prostowania zębów u ludzi dorosłych.
krok 4


Inman Aligner

Inman Aligner.
Inman Aligner jest skrzyżowaniem między niewidzialnym systemem nakładek Invisalign a tradycyjnym metalowym aparatem ortodontycznym, gdyż wskutek metalowych przedmiotów nie jest tak zupełnie niewidoczny jak Invisalign, lecz podobnie jak ten

mechanizm opiera się na możliwości ściągania nakładek (naciskających na zęby dużą siłą, powodując ich przesunięcie). Inman Aligner jest bardzo regularnie szybszy niż Invisalign, aplikuje się go tylko raz, bo nie wymaga wymiany nakładek i dodatkowo jego cena jest bardziej przystępna.
krok 5


Porcelanowe licówki

Porcelanowe licówki.
Licówki porcelanowe w zasadzie nie prostują zębów, lecz kreują iluzję prostych zębów i idealnego uśmiechu. Licówki porcelanowe umieszcza się na przedniej stronie zębów, tworząc wrażenie idealnego uśmiechu. Jedynym warunkiem to jest, iż Twoje zęby nie mogą być bardzo mocno skrzywione. Porcelanowe licówki są regularnie określane jako ‘ortodoncja instant’, gdyż możesz się cieszyć pięknymi zębami już po tylko jednej wizycie u dentysty (w porównaniu do szablonowych aparatów, czy mechanizmu Invisalign, w razie których na efekty trzeba czekać kilka miesięcy a czasami nawet lat). Dodatkową zaletą porcelanowych licówek jest fakt, że mogą one również poprawić kolor i kształt Twoich zębów. Wadą z kolei to jest, że duża część Twojej naturalnej zdrowej struktury zębowej musi zostać usunięta, po to by móc przymocować licówkę. Oprócz tego porcelanowe licówki będą wymagały co jakiś czas wymiany.

Pomoc w przypadkach: wada zgryzu, leczenie ortodontyczne, prostowanie krzywych zębów

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 3

    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość założenia aparatu tylko na dwa zęby(dwójki) ewentualnie dwójki i jedynki (4 zęby). Ogólnie jestem zadowolona ze swojego zgryzu. Jedyną wadą są wystające dwójki, nie zachodzą one na inne zęby, tylko odstają z łuku. Czy jest możliwość założenia aparatu na kilka zębów, ewentualnie inne rozwiązanie? Bardzo nie chcę nosić całego aparatu stałego.

    Witam, Nie wiem od czego zacząć. Mam problem z uzebnieniem tzn. Bardzo krzywe zęby, jest to dla mnie bardzo duży dyskomfort, już nie raz przez to,że nie stać mnie i moich rodziców na niego mam myśli samobójcze. Może się wydawać to śmieszne, ale jestem bardzo wrażliwą osobą i niestety przez zęby straciłam pewność siebie i też byłam nieraz wyśmiewana z tego powodu.. mam 18 lat i nie mam pieniędzy, by zapewnić sobie piękny uśmiech, a rodziców niestety nie stać na niego..I teraz moje pytanie- czy jest jakaś nadzieja,by marzenie o pięknych prostych zębach może się spełnić? Czy mogę zwrócić się do kogoś o dofinansowanie? Przepraszam, że się tak rozpisalam, ale już nie wiem co mam robić,gdzie szukać pomocy. Mam nadzieję,że pozostanę anonimowa. Pozdrawiam

    ja zdecydowałam się na aparat w http://www.vipdental.pl już niedługo będę zdejmować, bo zęby są już idealne