Leczenie Jak biegać szybciej? Podstawy treningu. przyczyny. Co znaczy stosować się do kilku.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak biegać szybciej? Podstawy treningu.?

Definicja z ang. How to run faster? Fundamentals training., z niem. Wie schneller zu laufen? Fundamentals Training..

Co to znaczy: Jeżeli chcesz biegać szybciej, postaraj się urozmaicić własne treningi i stosować się do kilku podstawowych reguł. Przeczytaj!
buty biegowe
krok 1


biegać szybciej

Nieważne, czy trenujesz do maratonu, ultramaratonu, czy zwyczajnie poprawiasz własną kondycję. Niezależnie od tych celów treningowych, każdy z nas chciałby biec szybciej.
Gdy jesteś w stanie zwalczyć określony dystans, przychodzi chwilę na osiąganie sukcesów w imprezach sportowych. To pora na trening szybkościowy!
Podstawowa zasada szybszego biegania- trening, który jest ukierunkowany na prędkość. Nie zmieni Twojej szybkości bicie następnych dziesiątek kilometrów w żółwim tempie. By biegać szybciej, musisz włożyć wysiłek w bieganie na wyższych obrotach. Tempo Twojego biegu musi wzrosnąć, a to zaboli.
Nie musisz korzystać z przygotowanych poprzez ekspertów planów treningowych, aczkolwiek mogą one czasem pomóc. Regularnie jednak treningi szybkościowe mogą powodować kontuzje u osób z mniejszym “przebiegiem” (cóż za zgrabne ustalenie).
krok 2


jak biegać szybciej

Postanów, iż połowa Twoich treningów będzie zawierała przedmioty szybkościowe. Dodatkowo możesz do każdego swojego treningu dołożyć silny finisz. Nawet długie, kilkunastokilometrowe wybieganie możesz zakończyć finiszem w tempie wyścigowym. Kilometr przed domem przyspiesz, jakbyś biegł do mety. Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ścięgna i wydolność organizmu, lecz nauczysz go, iż po długim wysiłku musi jeszcze finiszować.
Jeżeli chcesz biegać szybciej, poświęć część swoich treningów tylko na ćwiczenie szybkości. Biegaj krótkie serie w wysokim zakresie tętna. Postaw sobie cel i małymi krokami zmierzaj do niego. Wyjdź na bieżnię i biegnij 400 metrów swoim normalnym tempem treningowym. Odpocznij chwilę maszerując albo podskakując. Potem pobiegnij te 400 metrów w 10-15 sekund szybciej.
krok 3


jak biegać szybciej

Gdy przyzwyczaisz się do szybkiego tempa- zwiększ je jeszcze trochę.

Jeżeli osiągniesz pożądane tempo na 400 metrów, wydłużaj dystans do 800m, 2km, 5 km, aż uda Ci się przebiec wymarzony dystans w dobrym tempie.
Zwiększanie szybkości musi następować stopniowo i być oparte na lekkich ćwiczeniach siłowych (przysiady, wyskoki, pompki). Pamiętaj, iż trening może sprawić Ci sporo bólu, w szczególności


jeżeli wykonasz go niepoprawnie. Zestawy ćwiczeń znajdziesz na www.jak-biegac.pl . Życzymy powodzenia w wyścigach z sąsiadką.
Wskazówki i ostrzeżenia
Odwiedź serwis www.jak-biegac.pl po dodatkowe wskazówki biegowe.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.