Leczenie Jak unikać kontuzji przyczyny. Co znaczy korzyści fizycznych, umysłowych, a również.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak unikać kontuzji?

Definicja z ang. How to avoid injury, z niem. Wie kann man vermeiden Verletzungen.

Co to znaczy: Dla niektórych ćwiczenia są nieodłączną częścią życia. Przynoszą one sporo korzyści fizycznych, umysłowych, a również emocjonalnych. Jednak prócz wszelkich pozytywów, zawsze istnieje ryzyko kontuzji. Jeżeli nie masz świadomości swojej postawy i nawyków, możesz sobie poważnie zaszkodzić. Na szczęście kontuzjom sportowym można zapobiec, korzystając z poniższych wskazówek.
krok 1


Bieganie

Poznaj swój poziom sprawności fizycznej.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek formę ćwiczeń, dowiedz się na jakim poziomie jest Twoja sprawność fizyczna. Dlatego dowiesz się jakie ćwiczenia należy wykonać, do osiągnięcia swoich celów i czy w Twoje ciało jest zdolne do pewnych z nich.
krok 2


Dziewczyna z wodą

Odpowiednie odżywianie i nawodnienie.
Dla prawidłowego działania, Twoje ciało potrzebuje witamin i minerałów. W czasie wykonywania ćwiczeń, organizm jest w sporym wysiłku fizycznym, dlatego zapewnij mu wzmocnienie, dostarczając potrzebne składniki odżywcze. Oprócz tego utrzymuj dobre nawodnienie, pijąc w czasie ćwiczeń wiele wody.
krok 3


Buty sportowe

Odpowiednie ubrania i sprzęt.
Zapewnij sobie odpowiednią odzież i sprzęt do ćwiczeń. Dlatego doświadczysz płynnego i bezproblemowego treningu i unikniesz pęcherzy i przetarć.
krok 4


Aerobik

Rozgrzej się przed i ochłoń po.
Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek ćwiczenia, należy odpowiednio rozgrzać mięśnie. Pospaceruj albo pobiegaj, dla poprawienia krążenia krwi. Jeżeli chcesz się porozciągać, nie wykonuj tego bez odpowiedniej rozgrzewki. Jest ona konieczna do uniknięcia obrażeń. Po każdym ćwiczeniu, odpocznij i ochłoń, stopniowo zmniejszając szybkość i intensywność wykonywanych ruchów. Dlatego zapobiegniesz bólom mięśni i wszelkim problemom z oddychaniem i sercem.
krok 5


Pompki

Odpowiednia forma i metoda.
Nie narażaj się na ryzyko kontuzji wybierając się na siłownię bez przygotowania odpowiedniej formy i techniki ćwiczeń. Jeżeli zajdzie konieczność skonsultuj się z instruktorem fitness, poszukaj odpowiednich artykułów w Internecie albo zaopatrz się w książki i płyty DVD o tematyce ćwiczeń.
krok 6


Zmęczenie

Nie przesadź z ćwiczeniami.
Nie istotne z jaką pasją wykonujesz ćwiczenia, pamiętaj, by nie przedobrzyć z ich powtórzeniami, intensywnością i częstotliwością, gdyż możesz doznać naprężenia mięśni, stawów i kości.
krok 7


Śpiąca dziewczyna

Odpoczynek i regeneracja.
Twój plan ćwiczeniowy zawsze powinien zawierać chwilę na odpoczynek i regenerację, dzięki którym ciało będzie miało czas na kurację.
krok 8


Brunetka

Poznaj własne ograniczenia.
Wykaż się odpowiedzialnością za swoje ciało i poznaj własne limity. Rozważ warunki kondycyjne i fizyczne, które mogą zwiększyć ryzyko kontuzji. Pamiętaj, iż z wiekiem ograniczenia się zmieniają, jednak nie uznawaj tego jako wymówkę od ćwiczeń.
krok 9


Plotkujące dziewczyny

Posłuchaj własnego ciała.
Ostatecznie, zapobieganie kontuzjom sprowadza się do tego, jak dobrze słuchasz swego ciała. Musisz zwracać uwagę na wszelakie znaki jakie do ciebie wysyła. Tak samo jak głód znaczy chęć jedzenia, marzenie napicia się, zmęczenie odpoczynku, a ból zaprzestania.
Wskazówki i ostrzeżenia
Tak więc, by uniknąć kontuzji, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku.

Pomoc w przypadkach: unikanie kontuzji, w przypadku kontuzji, kontuzjogenny

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.