Leczenie Leczenie żylaków przyczyny. Jak leczyć aczkolwiek mogą także występować na innych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
5 głosów

Leczenie żylaków

Definicja z ang. treatment of varicose veins, z niem. Behandlung von Krampfadern.

Jak leczy ORTOPEDA w przypadku LECZENIE ŻYLAKÓW:

Żylaki są poszerzonymi naczyniami krwionośnymi (żyłami) na kończynach dolnych, aczkolwiek mogą także występować na innych częściach ciała. Najczęściej występują u kobiet po czterdziestym roku życia, lecz mężczyźni i młodsze osoby także mogę cierpieć wskutek żylaków.

Żylaki mogą być symptomami choroby układu krążenia, mogą być wywołane poprzez niedrożność wewnętrznych naczyń krwionośnych albo poprzez dysfunkcję zastawek żylnych. Bezpośrednią powodem powstawania żylaków są problemy z przepływem krwi i odprowadzaniem jej z kończyn dolnych. poprzez to żyły podskórne ulegają zgrubieniom i zwinięciom.

Jak rozpoznać żylaki?


- zgrubienie żył na nogach,
- przebarwienie zgrubień żył, jak i zdrowych żył (przyjmują kolor czerwony albo fioletowy),
- przed powstaniem żylaków możemy odczuwać ciężkość nóg, stopy mogą być opuchnięte,

Żylaki najczęściej powstają u osób prowadzących stojący albo siedzący tryb życia. Krew nie ma siły odpłynąć z nóg, dlatego skutkuje zgrubienia na żyłach. Najlepszym środkiem zapobiegawczym jest jak najzdrowsza dieta – wzmocnienie żył, co znacznie wpływa na zahamowanie procesu powstawania żylaków; ćwiczenia fizyczne – poprawiają krążenie krwi, wzmacniają mięśnie, które pomagają w wypompowywaniu krwi z nóg, poprawiają ogólny stan zdrowia.

Leczenie żylaków jest wspomagane poprzez odpowiednie preparaty wzmacniające żyły, można tez stosować opaski elastyczne, elastyczne rajstopy, które nie pozwalają zmienić kształtu naczyniom krwionośnym. W poważnych sytuacjach żylaków niezbędne może być leczenie operacyjne. Istnieją także sposoby niewiele inwazyjnego leczenia dzięki lasera. Sposób i czas terapii musi dobrać doktor indywidualnie do danego przypadku. Żylaków nie wyleczymy samodzielnie, lecz możemy przy współpracy z lekarzem możemy zatrzymać ich rozwój.

Pomoc w przypadkach: Żylaki; jak leczyć żylaki?; Sposób na leczenie żylaków?; terapia na żylaki; pozbywanie się żylaków; jak wyleczyć żylaki?; ciężkość nóg; zgrubienie żył na nogach; grube żyły na nogach; workowe zgrubienia żył; żylaki kończyny dolnej; żylaki na nogach; leczenie żylaków nóg; refluks; jak leczyć refluks

Lekarz Ortopeda: LECZENIE ŻYLAKÓW; BEHANDLUNG VON KRAMPFADERN; TREATMENT OF VARICOSE VEINS; Żylaki; jak leczyć żylaki?; Sposób na leczenie żylaków?; terapia na żylaki; pozbywanie się żylaków; jak wyleczyć żylaki?; ciężkość nóg; zgrubienie żył na nogach; grube żyły na nogach; workowe zgrubienia żył; żylaki kończyny dolnej; żylaki na nogach; leczenie żylaków nóg; refluks; jak leczyć refluks

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, Mam 21 lat od 19 roku życia mam żylaka na kolanie , wczoraj pojawiło się na nim czerwona plamka i obok tego sina tak jak by siniak ale nie uderzyłam sie nigdzie , nie boli mnie to ale martwie się że może to być coś poważnego proszę o odpowiedź.