Leczenie Jak leczyć wodę w kolanie przyczyny. Co znaczy jedno z nas po urazie kolana. Pierwsza.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak leczyć wodę w kolanie?

Definicja z ang. How to treat the water in the knee, z niem. Wie das Wasser im Knie zu behandeln.

Co to znaczy: Tak zwany woda w kolanie jest częstym zjawiskiem z którym spotkało się nie jedno z nas po urazie kolana. Pierwsza reakcją organizmu jest ból w kolanie i opuchlizna, ono jest rozpalone, więc organizm produkuje płyn, który ma za zadanie ochłodzić i ochronić uszkodzoną tkankę. W takim wypadku należy skontaktować się z doktorem, bo może powstać poważny problem.
lód,ręcznik,bandaż,opaska uciskowa
krok 1
Ułóż nogę w takiej pozycji, by kolano znajdowało się powyżej biodra, przyłóż do kolana bandaż albo ręcznik z lodem, nałóż opaskę uciskową.
krok 2
Przykładaj okłady z lodu poprzez kolejne 12 godz.. Pamiętaj, by nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry, ponieważ ją odmrozisz. Kładź lód na ręcznik. Pozostawiaj lód maksymalnie 20 min., następnie zdejmuj, pozwól nodze powrotem się ogrzać poprzez następne 10 min. i ponownie kładź lód. Po 12 godzinach powinnaś zauważyć znaczącą różnicę w kondycji kolana.
krok 3
Weź leki przeciwbólowe i przeciwzapalne jest to na przykład nurofen, aspiryna, naproxen.
krok 4
Oszczędzaj kolano jeżeli musisz chodzić, nałóż opaskę uciskową. jeżeli zginanie nogi sprawia ci ból chodź podpierając się kulami, albo nałóż stabilizator. Musisz chronić kolano, by go dodatkowo nie nadwyrężać.
krok 5
Na wodę w kolanie pomaga także robienie okładów z kapusty. To jest stary i sprawdzony sposób. Liście z kapusty należy stłuc tłuczkiem a następnie ogrzać na kaloryferze ( jeżeli woda w kolanie wywołana jest niedawnym urazem - do 2 tyg wówczas kapustę zamiast grzać to oziębiamy albo nawet mrozimy w lodówce). Kapustę przyłożyć na kolano, całość owinąć bandażem. Okład trzymamy kilka godz. - najlepiej poprzez całą noc. Zabieg należy powtarzać, aż do zniknięcia opuchlizny.
krok 6
Prócz kapusty, dobrym metodą na uniknięcie punkcji jest także surowy ziemniak. Okłady z surowych ziemniaków należy trzymać na kolanie poprzez kilka godz..
krok 7
Domowym metodą na wodę w kolanie jest także soda. Pół łyżeczki sody mieszamy z połową szklanki ciepłej wody. Maczamy w tym roztworze gazę, przykładamy do kolana i owijamy całość bandażem. Taki okład trzymamy aż do wyschnięcia. Zabieg należy powtarzać (ewentualnie zamiennie z innymi metodami).
Wskazówki i ostrzeżenia
Zgłoś się do lekarza. Specjalista musi oglądnąć kolano i zadecydować o dalszym postępowaniu.Najlepiej by kolano oglądnął ortopeda,powodem wody w kolanie może być także zapalenie kaletki przedrzepkowej.Pod żadnym pozorem nie próbuj ściągnąć wody z kolana, takie działanie może podjąć jedynie specjalista.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Witam! 29 grudnia miałem po raz pierwszy ściągniętą wodę z kolna 19 stycznia drugi raz dodaje że kolno mnie nie boli i nic nie odczuwam. po drugim ściągnięciu miałem iniekcję w kolano czy po iniekcji kolano może wyglądać jakby znowu zebrała się woda?

    Witam. Od około lutego puchnie mi kolano. Miesiąc temu byłem u lekarza ortopedy. Pobrał mi płyn do badania i zlecił badanie krwi. Takie mam wyniki z badania płynu kolanowego: Objetosc ! 20 ml Barwa ! zółty Przejrzystosc przejrzysty przejrzysty pH 7,40 Lepkosc długosc nici w cm ¯ 1,50 cm Odczyn Ropesa ! kłaczkowaty Cytoza 20 kom/μl % granulocytów ! . < 25 Preparat bezposredni leukocyty 1-3 wpw erytrocyty sw pojedyncze wpw Biochemia Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny Wykonanie Materiał: płyn stawowy, data i godz. pobrania: nie podano, data i godz. przyjecia: 12-09-2016 16:26 Białko całkowite ¯ 3,4 g/dL Lekarz polecił mi Milurit 300 zażywać przez 1 miesiąc. Po miesiącu bolą mnie oba kolana podczas chodzenia. Rano jak wstanę to mnie nie bolą. Co mi może dolegać, jak to leczyć?