Leczenie Jakie ćwiczenia na staw kolanowy przyczyny. Co znaczy wyćwiczony będzie nam służył bardzo.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie ćwiczenia na staw kolanowy?

Definicja z ang. What exercises on the knee joint, z niem. Was für Übungen auf dem Kniegelenk.

Co to znaczy: Staw kolanowy jest jednym z najważniejszych w naszym ciele. Odpowiednio wyćwiczony będzie nam służył bardzo długo, ponieważ poprzez całe życie. Jego poprawne funkcjonowanie decyduje o naszej umiejętności do chodzenia. Przed rozpoczęciem przedstawionej poniżej serii ćwiczeń (albo żadnych innych ćwiczeń) skonsultuj się z lekarzem, jeżeli cierpisz na bóle stawu kolanowego, masz problemy z więzadłami kolanowymi ((albo ścięgnami.
krok 1


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 1

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz niewysokiego stołka (((albo podnóżka (nie wyższego niż 30-40 cm). Połóż na nim jedną nogę, kolano wyprostowane. Stój na drugiej nodze, także wyprostowanej w kolanie. Kręgosłup prosto, ręce wiszą luźno wzdłuż ciała. Następnie schyl się i staraj się dotknąć palcami rąk stopy na podeście. Schyl się w najwyższym stopniu, jak możesz. Wytrzymaj poprzez 15-30 sekund. Powtórz trzy razy. Potem zmień nogę.
krok 2


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 2

Połóż się przy ścianie tak, by jedna noga opierała się o futrynę jak widać na rysunku. Druga noga powinna leżeć płasko na podłodze. Obie nogi wyprostowane w kolanach. Postaraj się zbliżyć pośladek jak najbliżej futryny. Poczujesz jak ścięgno w kolanach i udach uniesionej nogi naciągają się. Wytrzymaj w maksymalnym (dostosowanych do Twoich umiejętności) napięciu poprzez 15-30 sekund. Powtórz trzy razy. Potem zmień nogi.
krok 3


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 3

Stań przodem do ściany na odległość wyprostowanych rąk. Oprzyj dłonie na ścianie na wysokości oczu. Zrób krok do tyłu lewą nogą i krok naprzód nogą prawą. Prawą nogę ugnij lekko w kolanie. Lewą nogę zacznij kierować w prawą stronę, by zachodziła za nogę prawą. Gdy już dalej nie dasz porady zatrzymaj nogę i wytrzymaj poprzez 15 do 30 sekund. Powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz trzy razy.
krok 4


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 4

Połóż się na brzuchu. Ręce podłóż pod głowę jak widać na rysunku. Nogi wyprostowane, złączone. Zegnij prawą nogę w kolanie i podnieś łydkę do góry. Staraj się zgiąć nogę jak w najwyższym stopniu zbliżając stopę do pośladków, nie odrywając przy tym reszty ciała od podłoża. Przytrzymaj nogę w górze poprzez 15 do 30 sekund. Połóż ją na podłodze. Wykonaj dziesięć powtórzeń po czym wykonaj to ćwiczenie dla drugiej nogi.
krok 5


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 5

Połóż się na podłodze, podeprzyj się rękami jak widać na rysunku, dłonie płasko oparte o podłoże na wysokości klatki piersiowej. Napnij pośladki, podnieś prawą nogę, wyprostowaną do góry najwyżej jak się da. W tym samym czasie podnieś głowę do góry, lecz nie odrywaj klatki piersiowej od podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji poprzez 15 do 30 sekund. Następnie połóż nogę i głowę. Zrób trzy sety po dziesięć powtórzeń. Odpocznij chwilę po czym zmień nogi.
krok 6


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 6

Połóż się na podłodze, stopy oprzyj o krzesło. Ręce połóż swobodnie wzdłuż ciała. Następnie unieś biodra do góry i staraj się doprowadzić ciało do linii prostej. Wytrzymaj 2 do 5 sekund. Wykonaj trzy sety po piętnaście powtórzeń.
krok 7


Ćwiczenia na staw kolanowy krok 7

Stań prosto. Rozluźnij mięśnie, ręce opuść swobodnie wzdłuż ciała. Zrób wypad prawą nogą naprzód jakbyś chciała uklęknąć lewym kolanem, lecz nie klękaj. Zatrzymaj się kilka centymetrów przed podłożem. Wytrzymaj 3 sekundy i opuść biodra. Wykonaj trzy sety po dziesięć powtórzeń na każdą nogę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2
    • 28 sierpnia 2017

    Dziem dobry ja mam pytanie..chcialam zapytac co to może byc .. Tydzien temu spadlam z rowera i spadaja uderzylam kolanem o chodnik.. Mam otarcie ktore goi mi sie do dzis i nie rozumiem dlaczego nie widze poprawy... Wokol tego mam ciemnofiolwtowa skore i strasznie boli przy dotyku .. To otarcie to taki wielki guz i zatarcie ktore jak juz pisalam nie goi sie.. Kolano strasznie mnie boli przy zginaniu.. Raz okladalam sb to kolano i wuja smaruje mi mascia taka z atybiotykiem. . rowniez kaze mi ja zginac mimo wszystko. . a to tak boli..moze mi lekarz pw co to moze byc?

    • 28 sierpnia 2017

    Dzien dobry ja chciałam zapytac o cos a mianowicie mam problem z kolanem... Tydzien temu spadlam z rowerem na kolano..kolano mnie teraz bardzo boli ..goi sie od tygodnia i dalej nic..wkolo jest tylko ogromny siniak o kolorze ciemnofiolwtowym( a piszac w kolo mam na mysli mowiac w kolo mojego siniaka) i kolano strasznie mnie boli przy zginaniu..smarije czasem mascia i raz przylozylam lodem ale nie bylam u specialisty i nie wiem czy isc? Po za tym czy powinnam zginac to kolano mimo wszystko? Mimo tego bolu?