Leczenie 7 bardzo ważnych witamin dla kobiet przyczyny. Co znaczy mnóstwo witamin, które należy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

7 bardzo ważnych witamin dla kobiet

Definicja z ang. 7 very important vitamins for women, z niem. 7 sehr wichtig Vitamine für Frauen.

Co to znaczy: Witaminy są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Istnieje mnóstwo witamin, które należy każdego dnia przyjmować, by zachować zdrowie. Poniżej przedstawiam 7 najważniejszych.
krok 1
Wit. A
Wit. A jest jedną z najważniejszych witamin dla kobiet gdyż jest zdrowa dla oczu i zapobiega ślepocie związanej z wiekiem.
Wit. A działa również jako antyoksydant neutralizujący wolne rodniki. Poza przyjmowaniem witaminy A w tabletkach należy dostarczać ją również w sposób naturalny.
Wit. A znajduje się w pomidorach, marchewce, zielonych warzywach liściastych.
krok 2

Wit. B6

Wit. B6 wzmacnia metabolizm i wspomaga pracę mózgu. Przyjmowanie witaminy B6 wzmacnia pamięć. Regularne przyjmowanie wit. B6 jest wskazane również przy diecie i odchudzaniu. Źródłem witaminy B6 są banany, awokado i owsianka.
krok 3
Kwas foliowy (

wit. B9)
Kwas foliowy jest idealny dla kobiet w ciąży jednak jest istotny dla wszystkich kobiet osólnie. W czasie ciąży kwas foliowy pomaga rozwinąć mechanizm nerwowy dziecka. Kwas foliowy jest również istotny dla produkcji komórek krwi i pomaga w zapobieganiu anemii. Znajdziesz go w zielonych warzywach liściastych, jajkach i roślinach strączkowych.
krok 4
(

wit. B12
(

wit. B12 jest następną istotną witaminą która wpływa na nasz metabolizm, ma wpływ podział komórek, tworzenie krwinek i poprawną pracę układu nerwowego. Źródłem witaminy B12 jest mleko, jogurt, ser, mięso i ryby. Wegetarianie powinni przyjmować tą witaminę dodatkowo w tabletkach.
krok 5
Kwas askorbinowy (
(

wit. C)
Kwas askorbinowy znany powszechnie jako (
(

wit. C - każdy wie, iż to jest jedna z najważniejszych witamin dla kobiet i mężczyzn. (
(

wit. C jest antyoksydantem i jest istotna w gojeniu się ran z racji powiększenie syntezy kolagenu. Pomaga ona również czerwonym krwinkom dostarczyć tlen do mózgu i do innych komórek. Witaminę C znajdziesz w cytrusach, szczególnie w czarnej porzeczce, brukselkach, papryce czy szpinaku.
krok 6
(
(

wit. D
(
(

wit. D działa w organizmie człowieka jak hormon. Jest ona bardzo istotna gdyż działa w połączeniu z wapniem, by utrzymać zdrowe i mocne kości. Niedobór witaminy D może być powodem osteoporozy. Witaminę D można pozyskać ze słońca i z ryb.
krok 7

(
(

wit. E

(
(

wit. E działa również jak antyoksydant i wspomaga produkcję czerwonych krwinek. Niektórzy wierzą, iż

(
(

wit. ta spowalnia mechanizm starzenia. Możesz ją znaleźć w orzechach, w wątrobie dorsza, oleju kukurydzianym i margarynie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.