Leczenie Domowe sposoby na bóle menstruacyjne przyczyny. Jak leczyć przydać w trakcie menstruacji.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Definicja z ang. Homemade solutions for menstrual pain, z niem. Selbst gemachte Lösungen für Menstruationsschmerzen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku DOMOWE SPOSOBY NA BÓLE MENSTRUACYJNE: W poniższym artykule znajdziesz kilka użytecznych wskazówek, które mogą Ci się przydać w trakcie menstruacji:
krok 1
Poniżej spis rzeczy, których należy unikać w czasie okresu:
• Unikaj potraw, które mogą powodować zaparcia, w szczególności w ostatnim tygodniu cyklu menstruacyjnego. Do potraw takich zalicza się smażone jedzenie, kwaśne potrawy i jedzenie bogate w białko.
• Ryby są idealnym składnikiem diety, jeśli przechodzisz bolesne miesiączki. Ryby zawierają tłuszczowe kwasy omega-3, które pomagają łagodzić skurcze w trakcie okresu.
• Unikaj mięsa, drobiu i wytwórów mlecznych.
• Zdrowa dieta, ćwiczenia i joga, pomagają przy problemach menstruacyjnych
• Dieta bogata w żelazo również bardzo ważna, w szczególności dla kobiet, które cierpią na anemię.
• Warzywa i owoce takie jak biała dynia, papaja, zielone szparagi, czy ogórek są bardzo dobre na bolesne miesiączki. Powinnaś z kolei unikać warzyw takich jak ziemniaki, pomarańczowa dynia, czy bakłażan
krok 2
Domowe metody na bóle menstruacyjne.
Poniżej znajdziesz kilka skutecznych domowych sposobów na bóle menstruacyjne:
Pietruszka jest prostym i skutecznym domowym środkiem na problemy menstruacyjne. Jest w szczególności przydatna dla kobiet, cierpiących na mocne bóle menstruacyjne i albo mających zaburzenia miesiączki. Mięśnie macicy kurczą się, z powodu silnego bólu w czasie menstruacji, co w rezultacie skutkuje nieregularne krwawienia. Pacjentka powinna pić ½ szklanki soku z pietruszki. Można zmieszać ten sok z jakimś innym, na przykład sokiem z marchewki.
krok 3
Ziarna sezamowe
Ziarna sezamowe są bardzo dobrym domowym lekarstwem na mocne bóle w trakcie miesiączki. Zwiększają również upływ krwi w czasie okresu. Zagotuj w szklance wody 1-2 łyżeczki ziaren sezamowych. Odstaw na chwilę, a następnie odcedź miksturę. Pij wywar raz lub dwa razy w ciągu dnia.
Ziaren sezamowych nie musisz zawsze gotować. Dodaj trochę ziaren sezamowych do szklanki wody i pij taką miksturę dwa razy na dzień, jeśli cierpisz na bóle w trakcie okresu.
krok 4
Papaja
Papaja jest bardzo pomocna przy leczeniu problemów menstruacyjnych. Kobiety ( w szczególności młode), cierpiące na małe krwawienia w trakcie okresu albo te, które doświadczają silnych bólów menstruacyjnych, powinny jeść surową papaję. Papaja pomaga uregulować funkcjonowanie mięśni macicy, co skutkuje właściwy upływ krwi.
krok 5
Banan
Banan jest następnym przydatnym w trakcie miesiączki owocem. Kobiety cierpiące wskutek zbyt intensywnych krwawień i silnego bólu pleców i brzucha powinny przyjmować wywar z liści bananowych, ugotowanych w niewielkiej ilości oleju i zsiadłego mleka. Taka mikstura daje natychmiastową ulgę od bólu i kontroluje nadmierne krwawienia.
krok 6
Nasiona kolendry
Możesz także wypróbować następujący prosty i efektywny sposób na problemy menstruacyjne. Przygotuj miksturę z nasion kolendry i wody, dodając 15-20 ziaren do szklanki gotującej się wody. Gotuj wywar do chwili, aż połowa płynu wyparuje. Odstaw na jakiś czas, a następnie wypij. Możesz dodać troszkę cukru, gdyż napar jest bardzo gorzki w smaku. Ten środek efektywnie i szybko ulży bólom menstruacyjnym i dodatkowo wyrówna nadmierne krwawienie.
krok 7
Ziołowe środki na problemy menstruacyjne.
Poniżej znajdziesz kilka skutecznych ziołowych środków, pomagających w razie problemów menstruacyjnych:
krok 8
Asoka
Asoka jest służąca w celu ulżenia bólom menstruacyjnym. Kora z drzewa Asoka jest podawana kobietom, które doświadczają zbyt dużych krwawień w trakcie okresu, z powodu mięśniaków na macicy albo z innych powodów. Asoka wywiera stymulujący wpływ na ściany macicy i warstwę wydzieliny w układzie rozrodczym.
krok 9
Liście bambusa
Liście bambusa są regularnie przepisywane na bóle menstruacyjne. Regularne przyjmowanie liści bambusowych jest rekomendowane w razie nieregularnych miesiączek.
krok 10
Wywar z buraka
Wywar z buraka jest stosowany w celu poprawienia nieregularnych momentów. Olej buraczany jest również popularnym środkiem leczącym zaburzenia w układzie rozrodczym kobiet.
krok 11
Cykoria
Innym skutecznym ziołowym środkiem na problemy menstruacyjne jest cykoria. Należy przyrządzić wywar z nasion cykorii, by leczyć problem zahamowania miesiączek.
krok 12
Koper ogrodowy
Koper ogrodowy jest bardzo skutecznym środkiem regulującym cykl menstruacyjny. Pomaga kobietom, które mają spóźnione miesiączki, by dostawały je na czas. Młode dziewczęta cierpiące na anemię są narażone na mocne skurcze w trakcie menstruacji, co może być bardzo bolesne. Mieszanka kopru ogrodowego i pietruszki jest bardzo przydatna w tych sytuacjach.
krok 13
Asafoetida
Asafoetida (czarcie łajno, smrodzieniec) jest bardzo efektywna w zwiększeniu poziomu wydzielenia kobiecego hormonu – progesteronu. Podsmaż gumę asafetyda na klarowanym maśle połączonym z kozim mlekiem i łyżką miodu i stosuj poprzez miesiąc. Ten środek zredukuje bóle w trakcie menstruacji i zmniejszy krwawienia.
krok 14
Trawa cytrynowa
Trawa cytrynowa również daje wiele korzyści w walce z bolesnymi i ciężkimi miesiączkami. Można ją przyjmować w formie herbatki.
krok 15
Napar z imbiru
Czasami zdarza się, iż zimny klimat może być jedną z przyczyn bolesnych i nieregularnych miesiączek. Lekko posłodzony napar z imbiru jest bardzo pomocny przy tego typu problemach.
krok 16
Margaretka
Margaretka jest następnym skutecznych ziołowym środkiem na problemy powiązane z cyklem menstruacyjnym. Kobiety cierpiące wskutek bardzo silnych bólów w trakcie okresu, powinny przyjmować 1-2 łyżki ekstraktu z margaretki, dwa razy na dzień. To jest również środek regulujący krwawienia w trakcie miesiączki.

Lekarz Pediatra: DOMOWE SPOSOBY NA BÓLE MENSTRUACYJNE; SELBST GEMACHTE LÖSUNGEN FÜR MENSTRUATIONSSCHMERZEN; HOMEMADE SOLUTIONS FOR MENSTRUAL PAIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.