Leczenie Jak być ekologiczną mamą przyczyny. Co znaczy egzystowanie w zgodzie z naturą, a przecież.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być ekologiczną mamą?

Definicja z ang. How to be eco-mom, z niem. Wie sein Öko-mom.

Co to znaczy: Ekologiczne życie to nie tylko bezpieczne dla środowiska, to również egzystowanie w zgodzie z naturą, a przecież ciąża i macierzyństwo to moment, gdzie natura ma wiele do powiedzenia. Nauczmy się żyć w zgodzie z naturą. Akurat ekologiczna moda jest pożyteczna dla nas, naszego dziecka i środowiska. Poniżej podajemy kilka porad dla kobiet, jak żyć bezpiecznie i zdrowo w trakcie ciąży i po niej.
krok 1
Pamiętajmy, by w ciąży prowadzić spokojny tryb życia. Wykonujmy wszystkie konieczne badania w określonym czasie. Możemy zapisać się na zajęcia jogi, która wycisza organizm i pozwala zachować nam niezłą kondycję. Odpoczywajmy, jeżeli tylko poczujemy zmęczenie; warto poświęcić na to czas. Możemy także zapisać się do szkoły rodzenia. Zapewnijmy sobie miejsce w dobrym szpitalu, omówmy z naszą położną ( jeżeli sami ją wybraliśmy) w jakiej pozycji chcemy rodzić, czy chcemy skorzystać z wanny czy drabinek. Poród w wodzie jest dobrym wyjściem, dziecko może spokojnie i naturalnie przejść z jednego środowiska do drugiego. Po narodzinach karmy dziecko piersią (( jeżeli nie ma przeciwwskazań) jak najdłużej. Mleko jest zastąpionym pokarmem dla noworodka, ma mnóstwo substancji odżywczych i wzmacnia układ odpornościowy dziecka.
krok 2
Następnym krokiem jest zachowanie więzi z dzieckiem. Zabierajmy je wszędzie z sobą, aby czuło naszą bliskość i bezpieczeństwo. Warto zainwestować w chustę do noszenia naszego maluszka, to jest zdrowe, praktyczne i możemy wszędzie nosić dziecko z sobą (na spacer, na zakupy, robiąc porządki domowe).
krok 3
Ekologiczna mama dba także o ubranko – powinno być wykonane z naturalnych tkanin, najlepiej organicznej bawełny, która pochodzi z upraw, gdzie nie stosuje się środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. Owszem taka bawełna jest droższa, lecz i zdrowsza dla dziecka; nie wywołuje alergii i przepuszcza powietrze. Ekologiczne ubranka możemy znaleźć w niektórych sklepach (jak H&M, C&A) i w Internecie. Wybierajmy kosmetyki, które zawierają jak najmniej substancji barwiących, olejków (na przykład Ziaja). Opakowania powinny być zrobione z surowców dających się ponownie przetworzyć i nie testowane na zwierzętach.
krok 4
Postawmy na odpowiednią dietę. Najlepiej kupować produkty w sklepach ze zdrową żywnością albo ze znanego, pewnego źródła. Owszem są droższe, lecz za to jedzenie jest smaczniejsze i o sporo zdrowsze. Warto zawsze sprawdzić skład, wybrane przedsiębiorstwa podszywają się pod sprzedawców ekologicznej żywności, a w rzeczywistości oferują produkty ze szkodliwymi substancjami.
Wbrew pozorom bycie eko-mamą jest proste, to sprawa wyboru określonego stylu życia.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.