Leczenie Jak być szczęśliwym singlem przyczyny. Co znaczy Ty nie potrafisz zebrać się w garść i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być szczęśliwym singlem?

Definicja z ang. How to be happy single, z niem. Wie glücklich zu sein Single.

Co to znaczy: Nie jesteś zakochany ani się na to nie zanosi? Poprzedni związek skończył się a Ty nie potrafisz zebrać się w garść i zacząć żyć od nowa? Poniżej przedstawię kilka wskazówek na to jak być prawdziwie szczęśliwym singlem.
krok 1


Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości
Najważniejszą rzeczą od której musisz zacząć to uzdrowienie swoich myśli. Sposób postrzegania siebie i świata jest podstawą do osiągnięcia szczęścia. Musisz być świadom swojej ogromnej wartości. Przeanalizuj wszystkie własne dobre cechy i myśl o nich jak najczęściej. Powtarzaj sobie, iż jesteś jedyny, niepowtarzalny i wspaniały (ponieważ tak naprawdę jest!).
Kochanie siebie jest niezwykle istotne. Niektórzy ludzie uważają, iż miłość do własnej osoby jest grzechem. W ogóle tak nie jest! Ty jesteś najważniejszą osobą w Twoim życiu. Jeżeli darzysz się miłością i wysokim poczuciem własnej wartości, wówczas bardziej skupiasz się na swoim zdrowiu, swojej postawie, sposobie myślenia jak również będziesz potrafić oceniać rzeczy i fakty z większej perspektywy.
Kochanie siebie to również zdolność do obdarzenia głębokim uczuciem innej osoby. Jeżeli nie kochamy siebie, tak naprawdę nie potrafimy pokochać nikogo innego. Jeżeli kochasz siebie i w pełni akceptujesz własne wady wówczas jesteś w stanie przekazać własną pozytywną energię innym. Jeżeli ludzie zobaczą sposób Twojego bycia, zachowania i Twoje szczęście, wówczas sami będą chcieli Ciebie naśladować.
Kiedy pokochasz siebie będziesz w stanie sterować i kontrolować rzeczy, ludzi i różne sprawy, które przyczyniają się do Twojego złego humoru albo samopoczucia. Pamiętaj - jeżeli wyleczysz własne myśli, umysł i duszę, Twoje ciało również będzie zdrowe i silniejsze.
krok 2


Śmiech

Zdrowy tryb życia
Na zdrowy tryb życia składają się poprawne żywienie razem z owocami i warzywami w codziennym menu. Bardzo pomagają codzienne spacery i regularne ćwiczenia fizyczne. Staraj się minimum 30 min. na dzień uprawiać jakiś sport na świeżym powietrzu. Śmiej się wiele - nawet z siebie. Twoje zdrowie tylko na tym skorzysta.
krok 3


Jazda na nartach

Hobby
Znajdź sobie hobby, które Cię zainteresuje. Lubisz malować? Zapisz się na wieczorny kurs malarstwa. Lubisz sport? Zapisz się na tańce orientalne, boks, jogę czy zwyczajnie na siłownię. Najlepiej zapisz się do klubu, który oferuje wszystkie zajęcia które Cię interesują. A może chcesz nareszcie nauczyć się pływać (nigdy nie jest za późno na naukę!). Ćwiczenia fizyczne wzmacniają tak samo ciało jak umysł i pozwalają odreagować stres.
krok 4


Czytanie książek

Książki
Spędź trochę czasu w bibliotece. Możesz sobie myśleć, iż to nie ma sensu (ponieważ "ja nie lubię czytać". Daj sobie szansę. Nie lubisz czytać (ponieważ prawdopodobnie do chwili obecnej nie przeczytałeś żadnej interesującej Cię książki. Przejdź się po bibliotece, przyglądnij się z bliska książkom i wybierz kilka do przeczytania w domu.
Czytanie jest wspaniałym metodą, nie tylko ucieczki od problemów dnia codziennego - czytanie pomaga stać się również bardziej kreatywnym i otwartym. jeżeli masz jakieś hobby czy zainteresowania idź do biblioteki i poczytaj więcej na ten temat.
krok 5


Siłownia

Karta członkowska
Jak już wcześniej wspomniałam, postaraj się zapisać na siłownię albo do klubu sportowego co pomoże Ci wzmocnić własne ciało i umysł. Możesz również przyłączyć się jakiegoś stowarzyszenia kościelnego, obrońców zwierząt czy hobbystów. Kluby i stowarzyszenia dają okazję do poznania innych ludzi z podobnymi zainteresowaniami do naszych.
krok 6
Utrzymuj swój dom w porządku
Sporo osób samotnych zapomina o takich urządzeniach jak odkurzacz czy szafa. Staraj się utrzymywać swój dom w porządku. Dom jest Twoim prywatnym miejscem, gdzie powinieneś czuć się dobrze. Bałagan w ogóle nie pomaga na osiągnięcie stanu relaksu - nawet jeżeli Ci się wydaje, iż tak jest. Możesz również zafundować swoim pomieszczeniom jakieś ładne odświeżacze do powietrza o zapachach, które lubisz. Wpłyną one pozytywnie na postrzeganie poprzez Ciebie całego świata. Możesz również użyć świec zapachowych. To wszystko sprawi, iż dom będzie bardziej przytulny a Ty będziesz się lepiej czuć.
krok 7


zwierzęta domowe

Zwierzę ( jeżeli to możliwe)
Zwierzęta domowe mogą sprawić, iż Twój dom będzie bardziej atrakcyjny. Będziesz miał do kogo wracać po pracy, kim się opiekować i kogo kochać. Zwierzęta są jak dzieci. Wymagają wiele pracy i uwagi. Od domowego zwierzaka, psa czy kota dostaniesz właśnie to czego szukasz a mianowicie bezwarunkową miłość.
krok 8
Życie singla w ogóle nie jest nudne.
Po zakończeniu długiego związku możesz czuć się na początku nieco zagubiony, w szczególności ( jeżeli wszyscy Twoi przyjaciele żyją w związkach. Jednak życie w pojedynkę w ogóle nie znaczy, iż masz czuć się samotny. ( jeżeli jesteś sam Twój dom jest Twoim królestwem i niczyim innym. Możesz robić co chcesz i kiedy chcesz. Możesz wychodzić na imprezy, bawić się z każdym kogo uznasz za wartego zaszczytu bawienia się z Tobą, wyprawiać różne zwariowane rzeczy, podrywać kogo chcesz i wracać do domu o tej godzinie kiedy uznasz za stosowne. Jesteś panem swojego losu i absolutnie nikt nie ma prawa Ci czegoś zabronić albo krytykować Twojego zachowania (chyba, iż to są rodzice, szef lub policja ;)).




Wskazówki i ostrzeżenia
Medytacja jest doskonałym metodą na odnalezienie równowagi we własnym życiu.Przebywaj wiele na słońcu. Promienie słoneczne sprawiają, iż jesteśmy szczęśliwsi.Nigdy ( jeżeli jesteś smutny nie sięgaj po słodycze. Odżywiaj się zdrowo. Pomoże Ci to unikać niezdrowych myśli i stanów depresyjnych.Ciesz się życiem i ciesz się, iż to właśnie Ty jesteś tak idealną osobą!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.