Leczenie Jak leczyć kontuzje wakacyjne przyczyny. Jak leczyć siatkówka nie tylko poprawiają naszą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć kontuzje wakacyjne?

Definicja z ang. How to treat injuries holiday, z niem. Wie zur Behandlung von Verletzungen Urlaub.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK LECZYĆ KONTUZJE WAKACYJNE: Lato sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Jazda na rowerze, tenis ziemny czy siatkówka nie tylko poprawiają naszą kondycję, lecz również gwarantują dobry nastrój. Jest jednak jeszcze druga strona medalu- kontuzje. Nie znaczy to jednak, iż mamy rezygnować ze sportu, wystarczy trochę rozwagi. Jeżeli jednak przydarzy nam się uraz- jak sobie z nim poradzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Najczęstszym i najmniej groźnym następstwem kontuzji są tak zwany „siniaki”. Siniak powstaje, gdy krew przedostaje się poprzez uszkodzoną tkankę do tkanki podskórnej, zwykle w miejscu, które zostało mocno uderzone albo przygniecione. W takim wypadku wystarczy przyłożyć poprzez ręcznik kilka kostek lodu albo przykleić na stłuczenie szczególny plaster chłodzący, który zmniejszy obrzęk tkanek i uśmierzy ból. Siniaki można także smarować żelem zawierającym heparynę albo wyciąg z kasztanowca, co przyspieszy ich „znikanie”. Gdy opuchlizna utrzymuje się dłużej niż tydzień- musisz wybrać się do lekarza. Od „mocniejszego” siniaka może powstać stłuczenie. Stłuczenia można leczyć okładami z octu albo środka z zawartością octonawianu glinu i kwasu borowego- to uśmierzy ból i zmniejszy obrzęk.
krok 2
Następną wakacyjną kontuzją jest skręcenie stawu. To jest naciągnięcie albo naderwanie miękkich tkanek w stawie albo w jego pobliżu, bez uszkodzenia kości. Powodem jest zbyt gwałtowny ruch, który wyciąga zbyt daleko kość z panewki stawowej, niszcząc przy tym otaczające tkanki. Skręceniu stawu towarzyszy ostry ból, uniemożliwiający poruszanie się. Opuchliznę można zmniejszyć poprzez wykorzystanie zimnego okładu w miejsce bólu. Skręconą nogę należy unieruchomić, a bolący staw otoczyć grubą warstwą pianki plastikowej i obandażować. Prócz tego warto zasięgnąć konsultacji lekarskiej, by uniknąć powikłań.
krok 3
Gdy trenujemy zbyt intensywnie, bez odpowiedniej rozgrzewki, mogą pojawić się tak zwany „zakwasy”. To naturalny mechanizm naprawy drobnych uszkodzeń w strukturze tkanki mięśniowej. Ból pomogą złagodzić chłodne albo ciepłe okłady z woreczków wypełnionych lodem albo maści z dodatkiem mentolu, która usunie nieprzyjemne uczucie napięcia. Na „zakwasy” dobrze także działa ciepło. Po przetrenowaniu warto wziąć ciepłą, relaksującą kąpiel albo nagrzać mięśnie ciepłym termoforem.
krok 4
W czasie uprawiania sportu możemy także doznać zwichnięcia. Zwichnięcie to przemieszczenie się kości w stawie. Charakterystyczne dla tego typu kontuzji jest wymuszone bólem nietypowe ustawienie kończyny. Pamiętaj, iż nie wolno samodzielnie podejmować prób nastawienia zwichniętych kości. Jedyne co możemy zrobić sami to przyłożyć zimny okład i unieruchomić kończynę a następnie niezwłocznie udać się do lekarza.

Lekarz Pediatra: JAK LECZYĆ KONTUZJE WAKACYJNE; WIE ZUR BEHANDLUNG VON VERLETZUNGEN URLAUB; HOW TO TREAT INJURIES HOLIDAY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.