Leczenie Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych przyczyny. Co znaczy komputer i powrócić do.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych?

Definicja z ang. How to treat addiction to computer games, z niem. Wie zur Sucht Computerspiele behandeln.

Co to znaczy: O czym myślisz zaraz po przebudzeniu? O tym, tak aby jak najszybciej włączyć komputer i powrócić do swojej ulubionej gry? Dobrze wiesz, iż nie to jest zdrowe ani dla Ciebie, ani dla otoczenia, gdzie przebywasz. Razem z upływem czasu coraz bardziej pochłania Cię wirtualny świat, i zapominasz o Bożym świecie, przestajesz się troszczyć o to, co się dzieje wokół Ciebie. Twój pokój jest nieposprzątany. Zawsze zamykasz drzwi, by nikt Ci nie przeszkadzał. Opuszczasz posiłki, nie dojadasz, nie masz czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a Twoja dziewczyna narzeka, iż ją zaniedbujesz. Tak to wygląda, tj. Twoje życie w ogromnym skrócie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, iż granie poprzez większą część dnia, a regularnie także i po nocach nie jest zdrowe i nie sprzyja Twojemu rozwojowi, a wręcz przeciwnie. Jak więc sobie z tym poradzić? Przeczytaj poniższe wskazówki.
krok 1


Uzależnienie od gier komputerowych

Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę z tego, iż jesteś uzależniony.
tj. pierwszy i najważniejszy krok. Musisz także sam CHCIEĆ się wydostać ze szpon tego uzależnienia. Musisz się przygotować mentalnie i emocjonalnie na porzucenie gier i skierowanie swoich zainteresowań na nowe tory. Czasami ten pierwszy krok trwa dni, tygodnie, miesiące a nawet lata. Lecz najważniejsze, by samemu zdać sobie z tego sprawę. Jak już tego dokonasz możesz powoli zacząć ustalać sobie cele, które chcesz osiągnąć.
krok 2
Jak już się zmotywujesz to pozbądź się swoich gier.
Poważnie. Mówię całkiem poważnie. Odinstaluj je wszystkie. Nie tylko te, w które grasz najczęściej. Wszystkie. Wyrzuć płyty. Pozbądź się, tego co Cię kusi. Może i na początku Twoje zacięcie będzie duże i wytrzymasz kilka dni, tygodni czy nawet miesięcy bez potrzeby grania. Lecz kiedyś nadejdzie taki dzień, w którym będziesz chciał zagrać. Istotne, abyś wtedy nie miał pod ręką jakichkolwiek gier. Uprzedź również znajomych graczy, tak aby Cię nie dopuszczali przed własne komputery i konsole.
krok 3
Znajdź sobie inne zajęcie.
Teraz jak już postanowiłeś porzucić granie i pozbyłeś się gier wszelakich pora znaleźć sobie jakieś inne zajęcie, by z bezczynności nie powrócić do uzależnienia. Może lubisz muzykę? To może zaczniesz się uczyć gry na jakimś instrumencie. Zacznij uprawiać sporty, zapisz się na dodatkowe zajęcia - fotografia, malarstwo, rękodzieła, języki. Odkryj w sobie pasję do czegoś innego, bardziej pożytecznego i nie niszczącego Ciebie i Twojego zdrowia. Istotne, by znaleźć sobie jakieś zajęcie i nie myśleć o graniu.
tj. jeden z ważnych przedmiotów leczenia uzależnienia.
krok 4
Zastąp fikcję rzeczywistością.
Jak regularnie spotykałeś się ze znajomymi? Kiedy ostatnio byłeś w kinie, czy na dyskotece? Pomyśl tylko ile randek odwołałeś i ile imprez opuściłeś poprzez gry komputerowe. Czas z tym skończyć. Wyjdź z domu do ludzi. Fikcyjni bohaterzy nie są w stanie zastąpić prawdziwego człowieka i kontaktów międzyludzkich tak naturalnych i potrzebnych nam – ludziom, do normalnego funkcjonowania i odnalezienia się w społeczeństwie. Wyjdź z domu, pokaż się światu. Zawrzyj nowe znajomości. Nadgoń to wszystko, co zaprzepaściłeś.
krok 5
Zapisz się do grupy terapeutycznej.
Spotkasz ludzi takich jak Ty, z tymi samymi problemami. Razem będzie Wam raźniej. Zwróć się o pomoc do specjalisty. to jest jedyne wyjście, jeżeli chcesz być znów wolnym człowiekiem. Specjalista już najlepiej będzie wiedział, jak Ci pomóc. Więc jedyne co Ty musisz zrobić to pozwolić sobie pomóc. Tylko tyle i aż tyle.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.