Leczenie Jak leczyć zastrzał palca przyczyny. Jak leczyć tkanki wokół paznokci u rąk lub całych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć zastrzał palca?

Definicja z ang. How to cure a felon finger, z niem. Wie ein Verbrecher Finger zu heilen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK LECZYĆ ZASTRZAŁ PALCA: Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk lub całych dłoni. Ropotwórcze zarazki wnikają do wewnątrz regularnie poprzez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeżeli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!
krok 1
Powody zastrzału palca
Powodem tych niezwykle bolesnych stanów zapalnych mogą być niewielkie nawet skaleczenia i ranki, powstałe regularnie w czasie wykonywania manicure i usuwania skórki paznokciowej. Skórę może również kaleczyć paznokieć wrastający w tak zwany wał paznokciowy. Zarazki, najczęściej gronkowce, wnikają także poprzez pęknięcia skóry palców dłoni. O infekcję znacznie łatwiej w czasie choroby i osłabienia organizmu. Sucha, popękana i zaniedbana skóra jest bardziej podatna na zakażenia. Równie negatywne jest częste moczenie i niedokładne suszenie rąk.
Stany zapalne placów dłoni mogą być bardzo niebezpieczne w szczególności jeżeli infekcja dotyczy głębszych warstw tkanki podskórnej. Pochewki ścięgniste są mianowicie tak ze sobą połączone, iż ułatwiają bakteriom i drobnoustrojom przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie. W ten sposób zakażenie bardzo szybko może objąć kolejne palce. Zaniedbanie zastrzału kostnego prowadzi do martwicy opuszka.
krok 2
Symptomy zastrzału palca
Zakażone miejsce jest zaczerwienione i obrzmiałe. Skóra w okolicach rany jest gorąca, napięta i błyszcząca. Pacjent odczuwa jakby kłucie, które stopniowo przybiera postać wyraźnego i coraz silniejszego bólu. Więzi łącznotkankowe z racji na własną specyficzną budowę, ułatwiają przenikanie zapalenia w głąb tkanki podskórnej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, okostnej i kości.
krok 3
Leczenie zastrzału paznokcia
Jeśli stan zapalny objął jedynie powierzchniową tkankę skóry, wówczas wystarczy zastosować maść antybiotykową. Z kolei gdy zaatakowane zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości, wtedy niezbędny jest zabieg operacyjny.
krok 4
Domowe metody leczenia zastrzału paznokcia
W początkowym stadium zastrzału warto spróbować domowego metody - szare mydło rozpuścić w wodzie i wymoczyć w niej dłonie. Następnie na zainfekowane miejsce nałożyć maść ściągającą. Do lekarza należy zgłosić się po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji.
krok 5
Profilaktyka zastrzału paznokcia
By uniknąć zakażenia należy bardzo ostrożnie wykonywać zabieg manicure. Do usuwania skórki wokół paznokci nie należy używać ostrych narzędzi i nie usuwać skórki zbyt daleko

by kieszeń paznokcia nie pozostała otwarta. Unikaj także przycinania skórki wokół paznokci.

Lekarz Pediatra: JAK LECZYĆ ZASTRZAŁ PALCA; WIE EIN VERBRECHER FINGER ZU HEILEN; HOW TO CURE A FELON FINGER;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.