Leczenie Jak obniżyć gorączkę u małego dziecka przyczyny. Jak leczyć w związku z wysoką temperaturą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak obniżyć gorączkę u małego dziecka?

Definicja z ang. How to reduce fever in a young child, z niem. Wie Fieber in einem jungen Kind zu reduzieren.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK OBNIŻYĆ GORĄCZKĘ U MAŁEGO DZIECKA: Większość rodziców po przyjściu na świat dziecka doświadczy nieprzespanych nocy w związku z wysoką temperaturą ich maleństwa. W tych przypadkach bardzo istotne jest, by przedsięwziąć odpowiednie kroki prowadzące do obniżenia wysokiej gorączki, gdyż organizm dziecka nie ma jeszcze wystarczającej siły, by sam mógł walczyć z gorączką. Jeśli gorączka jest wynikiem choroby albo przeziębienia zapewne utrzyma się dopóki choroba nie przejdzie. Bardzo istotne jest, by zrobić wszystko co możliwe, by ulżyć dziecku w gorączce, obniżyć ją, co może także zapobiec poważniejszym powikłaniom.
Kocyk,Środek przeciwgorączkowy,Wanienkę do kąpieli.
krok 1
Jeśli dziecko jest spocone, zdejmij ciepłe ubranko albo kocyk je okrywający. Jeśli ubranko jest mokre, przebierz dziecko w suche ubranie.
krok 2
Obniż temperaturę w pokoju dziecka, przykręcając o kilka stopni kaloryfer. Nie zmniejszaj jej radykalnie, wchodząc do pokoju nie możesz czuć chłodu.
krok 3
Przytulaj dziecko, noś go na rękach, łagodnie przemawiaj, podawaj mu wiele wody do picia (najlepiej w temperaturze pokojowej), by się nie odwodniło. Wysoka temperatura skutkuje, iż maleństwo więcej się poci, tym samym tracąc większą liczba wody z organizmu.
krok 4
Jeśli dziecko płacze, jest niespokojne, staraj się je uspokoić, zabawić. Płaczącemu albo pobudzonemu dziecku temperatura będzie się dłużej utrzymywać albo może się wzmagać.
krok 5
Rób dziecku chłodne okłady na czoło i klatkę piersiową. Pamiętaj, by nie były zbyt zimne, pieluszka powinna być zamaczana w letniej wodzie.
krok 6
Możesz obniżyć temperaturę dziecka w chłodnej wodzie. Kąpiel regularnie przynosi ulgę i odprężenie. Temperatura wody powinna być o 1-2 stopnia niższa, niż temperatura ciała dziecka. A więc jeśli dziecko ma 40 stopni gorączki temperatura wody powinna być ok. 38-39 stopni. Wkładając dziecko do wanienki, obserwuj jego zachowanie. Stopniowo obniżaj temp. wody, dolewając po trochę zimnej po brzegu wanienki. Nacieraj dziecko wodą od dwudziestu do trzydziestu min.. Po wyjęciu dobrze je otul, wytrzyj, ubierz i przykryj kołderką. Zmierz temperaturę.
krok 7
Możesz podać dziecku środek przeciwgorączkowy dla dzieci, dawkę zaleconą poprzez lekarza, albo wg. dawkowania podanego na opakowaniu. Przestrzegaj wymaganych odstępów czasu pomiędzy podawaniem następnych dawek środka przeciwgorączkowego. jeśli do następnej dozwolonej dawki leku pozostało jeszcze kilka godz., a dziecko znów ma wysoką gorączkę, koniecznie poradź się lekarza co robić. Nigdy nie rób nic na swoją rękę, jeśli to jest sprzeczne z zaleceniami.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeśli dziecko ma dreszcze, tymczasem temperatura się obniża, dobrze okryj go kocami, by zatrzymać dodatkowe ochładzanie organizmu. Dreszcze powodują, iż temperatura będzie rosła.poprawna temperatura w pokoju dziecka powinna wahać się w granicach 20 stopni C.
jeśli żadne zachowanie dziecka jest niepokojące, zawsze dzwoń po pogotowie albo konsultuj z lekarzem..
jeśli twoje dziecka ma mniej niż 4 miesiące, zanim podasz środek przeciwgorączkowy, skonsultuj się z pediatrą.

Lekarz Pediatra: JAK OBNIŻYĆ GORĄCZKĘ U MAŁEGO DZIECKA; WIE FIEBER IN EINEM JUNGEN KIND ZU REDUZIEREN; HOW TO REDUCE FEVER IN A YOUNG CHILD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.