Leczenie Jak oddychać przyczyny. Jak leczyć oddech poprawia naszą umiejętność koncentracji i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak oddychać?

Definicja z ang. How to breathe, z niem. Wie zu atmen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK ODDYCHAĆ: Poprawny oddech różni się od zwykłego nabierania powietrza. Świadomy, dobry oddech poprawia naszą umiejętność koncentracji i sprawia, iż jesteśmy lepiej dotlenieni. To może się okazać dla nas lekarstwem, które nic nie kosztuje. Jak ćwiczyć poprawny oddech? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Konsekwencje nieprawidłowego oddechania.
Największym błędem większości ludzi w czasie oddychania jest zbyt szybkie nabieranie powietrza. Oddech staje się wtedy płytki co na skutek skutkuje niedotlenienie organizmu. Do następnych nieprawidłowości w czasie oddychania należy unoszenie ramion i wciąganie brzucha w czasie wdechu. Wtedy żebra rozchodzą się na boki a klatka piersiowa zapada. Gdy nabieramy powietrza to logiczne, tak aby brzuch „rósł”, z kolei my wciągając brzuch przy wdechu powodujemy ograniczone ruchy przepony. Wtedy tlen dochodzi do płuc małymi porcjami. Płuca zaczynają więc pracować intensywniej, ale tylko najmniejszą ich częścią (tą górną, gdyż tlen nie ma okazji dotrzeć głębiej do płuc gdy oddech jest płytki). na skutek tylko jedna trzecia płuc wypełnia się powietrzem, co jest powodem braku koncentracji i senności. By nasz organizm działał efektywniej musimy nauczyć się świadomego oddechu.
krok 2
Co się dzieje w organizmie w czasie prawidłowego oddychania?
W poprawny sposób oddychają dzieci zaś u dorosłych ten sposób oddychania nie wiedzieć czemu zanika. Brzuszek dziecka przy wdechu zwiększa się a w czasie wydechu kurczy. Tj. poprawny oddech. Mięsień przepony opada w dół, płuca mają więcej przestrzeni do pobierania powietrza. Wtedy przepona pociąga serce ku dołowi, a płuca które są wypełnione powietrzem delikatnie ściskają serce, zapewniając mu delikatny masaż. Przy takim sposobie oddychania mózg i wszystkie komórki ciała dostają wystarczającą liczba tlenu, dzięki czemu lepiej pracują. Pamiętaj, iż mózg zużywa aż 25% pobieranego poprzez organizm tlenu. Spadek ilości tlenu w organizmie jest natychmiast odczuwany - pojawiają się problemy z koncentracją i pamięcią. Zadbaj więc o to, by świadomie oddychać. Dlatego wspomożesz swój organizm od wewnątrz.
krok 3
Jak ćwiczyć poprawne oddychanie?
by wyrobić sobie nawyk prawidłowego oddychania ćwicz każdego dnia. Jedno z ćwiczeń polega na braniu spokojnego, głębokiego oddechu nosem. Potem pobrane powietrze należy wydmuchiwać ustami. Postaraj się, aby wydech był jednostajny i jak najdłuższy. W drugim ćwiczeniu połóż rękę na brzuchu a drugą na klatce piersiowej. Oddychaj spokojnie nosem. Wdech zacznij od nabierania powietrza do brzucha, następnie wciągaj powietrze do płuc a pod koniec wdechu delikatnie odchyl ramiona do tyłu. Wydech zrób w tej samej kolejności - powietrze powinno wyjść najpierw z brzucha, następnie z płuc. Regularne ćwiczenie sprawi, iż nie będziesz musiała kontrolować swojego oddechu, gdyż wyrobisz sobie nawyk prawidłowego oddychania.

Lekarz Pediatra: JAK ODDYCHAĆ; WIE ZU ATMEN; HOW TO BREATHE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.