Leczenie Jak przetrwać menopauzę przyczyny. Jak leczyć nagłymi zmianami samopoczucia (raczej zmiany.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przetrwać menopauzę?

Definicja z ang. How to survive menopause, z niem. Wie überleben Menopause.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK PRZETRWAĆ MENOPAUZĘ: Moment menopauzy może być bardzo ciężki dla każdej kobiety. Może objawiać się nagłymi zmianami samopoczucia (raczej zmiany nastroju, przyrost nerwowości) i temperatury ciała (występujące chwilowo poczucie gorąca i duszności), suchość pochwy w czasie stosunku. Niekiedy pojawiają się inne symptomy: bóle głowy, depresja, świąd okolicy sromu, spadek libido, zaburzenia snu, bóle kostno–stawowe, brak koncentracji. Na szczęście, możemy złagodzić symptomy menopauzy i zabezpieczyć się przed późną ciążą. Wystarczy odpowiednio przygotować się do terapii hormonalnej, aby łagodnie przejść menopauzę.
krok 1
Na początku zaplanujmy wizytę u ginekologa (sprawdzonego, dobrego). w czasie wizyty u lekarza postarajmy się swobodnie porozmawiać o naszym problemie. Dokładnie opiszmy nasze dolegliwości i samopoczucie. Ginekolog zapewne sam potem poprowadzi rozmowę, aby dowiedzieć się dokładniej o naszym problemie i dolegliwościach. Powinien zapytać, od kiedy zaczęły się zaburzenia miesiączkowania albo kiedy wstąpiła ostatnia miesiączka, czy wystąpiły dziwne krwawienia w ostatnim czasie, czy odczuwa się suchość w pochwie w czasie stosunku, czy pojawiły się dolegliwości powiązane z pęcherzem moczowym. Jeżeli zmieniłyśmy w krótkim czasie lekarza powinien dowiedzieć się od nas czy miałyśmy schorzenia powiązane w wątrobą, czy zdarzały się nowotwory w naszej rodzinie, czy przyjmowałyśmy jakieś tabletki antykoncepcyjne, czy chorujemy na serce, czy byłyśmy w ciąży (ile razy, czy były problemy).
krok 2
Następnie nasz ginekolog powinien wykonań nam część określonych badań. Nasz doktor powinien wykonać poprzez pochwowe USG, cytologie, badanie piersi. Ginekolog ( jeżeli zajdzie potrzeba) może zalecić, tak aby wykonać jeszcze inne badania: pomiar ciśnienia, poziom glukozy we krwi, poziom cholesterolu, poziom hormonu tarczycy, mammografia
krok 3
Kolejno wspólnie za naszym ginekologiem powinniśmy wybrać właściwą dla nas metodę terapii hormonalnej. doktor dobierze nam odpowiednią dawkę. Możemy porozmawiać o metodach – aktualnie istnieją trzy. Mianowicie wykorzystywanie tabletek doustnych, dopochwowych albo plastrów przyklejanych w odpowiednich miejscach na skórze. aktualnie, prawdopodobnie najpraktyczniejszą sposobem są plastry. Chociaż, ( jeżeli mamy poważne problemy z pęcherzem moczowym i mocne dolegliwości w czasie stosunku (suchość pochwy) to z reguły zaleca się terapię dopochwową, która jednak działa wyłącznie miejscowo. W razie, kiedy występuje sporo dolegliwości, można łączyć terapię (przy stosowaniu tabletek dopochwowych, dobiera się wtedy plastry, które mają mniejszą zawartość hormonów). Dodatkowo w terapii hormonalnej stosuje się trzy sposoby podawania hormonów: cykliczna (w pierwszych dniach podaje się estrogeny, potem dochodzi progestagen. Następnie ma miejsce przerwa kilkudniowa, w czasie której łuszczy się błona śluzowa macicy.), sekwencyjna (estrogen przyjmuje się cały czas, gestragen w dziesiątym dniu) i ciągła (mogą zastosować kobiety, które nie miały okresu już ponad rok). ( jeżeli po wybraniu preparatu i sposoby będziemy czuć się źle i kuracja nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, należy bezzwłocznie udać się ginekologa.
krok 4
Na koniec musimy pamiętać, iż należy chodzić na wizyty kontrolne dwa razy do roku, ewentualnie raz w roku (mammografie, cytologia, USG).

Lekarz Pediatra: JAK PRZETRWAĆ MENOPAUZĘ; WIE ÜBERLEBEN MENOPAUSE; HOW TO SURVIVE MENOPAUSE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.