Leczenie Jak przeżyć upał przyczyny. Co znaczy metody na jego przetrwanie. W wielu domach nie ma.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przeżyć upał?

Definicja z ang. How to survive the heat, z niem. Wie die Hitze zu überleben.

Co to znaczy: Latem, kiedy są takie dni, iż upał staje się nie do wytrzymania trzeba znaleźć metody na jego przetrwanie. W wielu domach nie ma przecież klimatyzacji, a przebrnięcie poprzez upały może być mozolną robotą. Jak zatem walczyć z upałami?
krok 1
Wentylator. Możesz zamontować wentylator na suficie. Takie wentylatory są bardzo dobre, gdyż umieją znacznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a dodatkowo wytwarzają przyjemny wiaterek.
krok 2
Wiatrak. Następnym dobrym metodą na wprawienie powietrza w ruch jest wiatrak. Możesz kupić wiatrak biurkowy, stojący, mały, spory – jaki tyko chcesz. Schłodzi mieszkanie i zapewni wiatr.
krok 3
Woda. Napełnij miski chłodną wodą i zanurz w nich stopy. Możesz także zarzucić na ramiona albo głowę zwilżony w zimnej wodzie ręcznik. Weź zimny prysznic albo kąpiel. Pij wiele wody, przynajmniej 2 litry na dzień.
krok 4
Dodatkowe źródła ciepła. Zamień żarzeniowe żarówki na energooszczędne. Emitują mniej ciepła. Wyłącz sprzęty z których nie korzystasz. Jedz produkty, które nie wymagają użycia piekarnika, by je przygotować. Nie wytwarzaj niepotrzebnie energii.
krok 5
Nawadniaj się. Znaczy to, iż powinieneś pić więcej wody i płynów niż zwykle. Jeżeli masz problemy z nadmiernym poceniem powinieneś zastąpić elektrolity przez jedzenie małych porcji popijając je wodą. Nie możesz się odwodnić.
krok 6
Alkohol i kawa. Zrezygnuj z nich kompletnie. gdyż przyczyniają się do odwodnienia organizmu.
krok 7
Spróbuj udać się do budynku, w którym jest klimatyzacja. Idź do biblioteki, na zakupy do centrum handlowego, na video do kina.
krok 8
Nie jedz wytwórów bogatych w białko. Mogą one zwiększyć metabolizm ciała, który je rozgrzewa.
krok 9
Przegrzanie organizmu. Poczytaj o symptomach przegrzania organizmu, takich jak gorączka, dreszcze, ból głowy, udar, wyczerpanie.
krok 10
Pamiętaj o zwierzętach. One również źle znoszą upały. Pamiętaj, by miały stały dostęp do chłodnej wody, kąp je w chłodnej wodzie. Połóż na zwierzaka zimny ręcznik, pozwól mu schronić się w chłodnym domu. Psy lubią kłaść się na płytkach, gdyż one są chłodne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.