Leczenie Jak radzić sobie z menopauzą przyczyny. Jak leczyć Powiązane jest z naturalnymi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z menopauzą?

Definicja z ang. How to deal with menopause, z niem. Wie umgehen mit der Menopause.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z MENOPAUZĄ: Przekwitanie najczęściej rozpoczyna się pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Powiązane jest z naturalnymi przemianami hormonalnymi, wywołanymi coraz mniej aktywną robotą jajników. Sporo kobiet skarży się wtedy na nieprzyjemne dolegliwości. Jak sobie z nimi radzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
W okresie menopauzy pojawiają się charakterystyczne dolegliwości psychosomatyczne, do których należą „uderzenia gorąca”, a więc nagły napływ krwi do twarzy z towarzyszącym temu gwałtownym uczuciem ciepła, nieregularne miesiączki, bardziej albo mniej obfite niż zazwyczaj, obfite nocne pocenie, huśtawka nastrojów, bezsenność czy ciągłe uczucie zmęczenia. Symptomy są bardzo dokuczliwe i nieprzyjemne. Moment przekwitania jest bardzo trudnym czasem dla kobiety. Szczególną uwagę w tym czasie należy poświęcić strefom intymnym, gdyż z powodu niedoboru estrogenów zmianom ulega skóra i błony śluzowe- stają się cieńsze i bardziej wrażliwe. Sprawa prawidłowej higieny intymnej staje się więc bardzo istotna. Jednak we wszystkim trzeba zachować umiar. Przesadna higiena niszczy naturalną florę bakteryjną, która stanowi ochronę przed inwazją odpowiedzialnych za infekcje mikroorganizmów. Panie, które przesiadują w kąpieli, częściej skarżą się na podrażnienia okolic intymnych. Wybrane podrażnienia można załagodzić stosując globulki dopochwowe z nagietkiem albo pałeczkami kwasu mlekowego. Preparaty do rozpuszczenia w wodzie, które zawierają benzydaminę, działają antybakteryjnie i miejscowo znieczulająco. Zmniejszają one uporczywy świąd i przywracają narządom płciowym odpowiednie pH.
krok 2
By pokonać nadmierną potliwość, pamiętaj o noszeniu odpowiednich ubrań i piżam. Ubrania ze sztucznych włókien utrudniają skórze oddychanie, powodując nadmierne pocenie się. Noś ubrania przewiewne, najlepiej bawełniane. Ta sama zasada dotyczy noszenia bielizny. Bielizna ze sztucznych włókien podrażnia okolice intymne.
krok 3
Używaj środków do higieny intymnej. Warto stosować te preparaty, które nawilżają śluzówkę, łagodzą podrażnienia i zapobiegają stanom zapalnym, a więc takie z zawartością D-panthenolu czy wyciągów ziołowych (kory dębu, nagietka) i z dodatkiem kwasu mlekowego.
krok 4
Nie zapominaj o psychice. Wahania nastroju ustąpią, gdy więcej czasu poświęcisz tylko dla siebie. Znajduj chwilę na przeczytanie swojej ulubionej książki, nie odmawiaj sobie małych przyjemności. Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi. Ciesz się życiem!

Lekarz Pediatra: JAK RADZIĆ SOBIE Z MENOPAUZĄ; WIE UMGEHEN MIT DER MENOPAUSE; HOW TO DEAL WITH MENOPAUSE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.