Leczenie Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym przyczyny. Jak leczyć się na odczuwanie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym?

Definicja z ang. How to deal with premenstrual tension, z niem. Wie mit prämenstruellen Spannungen umgehen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z NAPIĘCIEM PRZEDMIESIĄCZKOWYM: Prawie wszystkie kobiety cierpią na PMS, jednak nawet co druga kobieta uskarża się na odczuwanie skutków napięcia przedmiesiączkowego. To są raczej: obrzęk nóg, piersi, wzdęcia, bóle brzucha, trądzik, kołatanie serca i zaparcia albo biegunki. Do objawów psychicznych należą agresja, senność, depresja, gwałtowny apetyt na słodkie i słone potrawy, drażliwość i nerwowość. Symptomy są bardzo uciążliwe, ale można je zniwelować. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
krok 1
Po pierwsze zrelaksuj się. Musisz znaleźć czas dla relaksu, gdyż przed miesiączką jesteś szczególnie napięta i podenerwowana. Nie możesz także łatwo dawać ponosić się emocjom. Nie popadaj w konflikty i znajdź co najmniej dwie godziny w ciągu dnia na popołudniową drzemkę. To powinno Cię odprężyć i dodać Ci sił.
krok 2
Pamiętaj o diecie. Zamień trzy posiłki na dzień na pięć albo sześć lekkich dań. Wybieraj ciemne pieczywo, a również sporą porcję warzyw i owoców. Jeżeli cierpisz na bóle głowy, to jedz produkty zawierające wapń (jogurty, sery, odtłuszczone mleko). Pamiętaj także o rybach. Zawarte w nich nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zapobiegają skurczom macicy, łagodząc bóle brzucha. Z kolei bolesne dolegliwości piersi zniweluje awokado. Pamiętaj także o ograniczeniu soli w diecie, gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie (organizm sam przed miesiączką zatrzymuje wodę, więc używając soli zwiększysz jej liczba i będziesz czuła się wręcz opuchnięta). Zrezygnuj z tłuszczów i cukrów. W ten sposób zniwelujesz działanie estrogenów (hormonów odpowiedzialnych za PMS). Kawę zastąp ziołami. Unikniesz wtedy wahań nastrojów.
krok 3
Kąpiel stóp może pomóc w dolegliwościach związanych z menstruacją. Przygotuj miskę z ciepłą wodą. Kąpiel zacznij od zimnej wody, trzymaj w niej stopy poprzez ok. dwie minuty, następnie przełóż stopy do ciepłej wody na ok. cztery minuty. Wykonuj od 2 do 3 zmian, kończąc na zimnej wodzie. To pobudzi Twoje krążenie. Tego zabiegu unikaj, kiedy jesteś przeziębiona albo chora.
krok 4
Gdy domowe, naturalne metody nie pomogą, możesz skorzystać z leków: IBUFEN (minimalizuje skurcze i uczucie dyskomfortu w piersiach), LEKOSEN (łagodzi symptomy emocjonalne i huśtawkę nastrojów), UROVITAN (ułatwia wydalanie nadmiaru wody z organizmu). Zakup takich środków powinnaś jednak skonsultować z lekarzem albo farmaceutą.
krok 5
Drażliwość i bóle głowy zmniejszy także napar z niepokalanka pospolitego. Po zaparzeniu ( ok. 6 min.) należy pić od razu ciepły.

Lekarz Pediatra: JAK RADZIĆ SOBIE Z NAPIĘCIEM PRZEDMIESIĄCZKOWYM; WIE MIT PRÄMENSTRUELLEN SPANNUNGEN UMGEHEN; HOW TO DEAL WITH PREMENSTRUAL TENSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.