Leczenie Jak się ochłodzić przyczyny. Jak leczyć męczące upały. Robimy wszystko, co możemy- chowamy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się ochłodzić?

Definicja z ang. How cool, z niem. Wie cool.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK SIĘ OCHŁODZIĆ: Latem, gdy słupki rtęci pokazują zawrotne temperatury, jesteśmy skazani na męczące upały. Robimy wszystko, co możemy- chowamy się w cień, polewamy się zimną wodą. Co robić, kiedy to nie pomaga? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Jeżeli upał doskwiera Ci w pracy- zaopatrz się w biurkowy przenośny wentylator. Nie zajmuje on sporo miejsca, a za tj. bardzo pożyteczny w gorące, letnie dni. Wystarczy, iż podłączysz go do prądu, a ukojenie przyniesie Ci fala zimnego powietrza. W czasie zakupu wentylatora wybierz taki, który ma regulowany tryb pracy (szybszy i wolniejszy) i regulowaną głowicę. Te tryby pozwolą dopasować pracę do twoich potrzeb. Wybrane wentylatory posiadają także głowicę, która sama automatycznie się obraca. To jest pożyteczna opcja, ale taki sprzęt kosztuje więcej. Dobrym rozwiązaniem jest także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wtedy nie potrzebujemy wentylatora, gdyż temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na stałym poziomie. W tych pomieszczeniach najlepiej jest przeczekać największy południowy skwar.
krok 2
Gdy jest Ci gorąco, możesz także sięgnąć po zimne przekąski i napoje. Dobrym metodą na ochłodzenie się są słodkie lody. Nie tylko sprawiają sporo przyjemności, ale także działają orzeźwiająco. Prócz tego możesz wybrać także chłodnik. To jest typ lekkiej zupy na lato, która jest podawany na chłodno. To doskonała opcja dla smakoszy. Nie zapomnij nosić także przy sobie butelkę zimnej wody mineralnej, gdyż w czasie takich upałów łatwo jest się odwodnić albo zasłabnąć. Jeżeli musisz wyjść na dwór, przebywaj w cieniu najwięcej, jak to możliwe, a głowę chroń kapeluszem albo chustką.
krok 3
Unikaj przebywania w pełnym słońcu (szczególnie w godzinach 11-16). Wtedy słońce dotkliwie daje o sobie znać, a w wysokiej temperaturze łatwo o udar, czy zasłabnięcie. Nie ubieraj się także w ciemne barwy, gdyż przyciągają one promienie słoneczne sprawiając, iż jest nam bardziej gorąco. Wybieraj ciuchy o jasnych, pastelowych kolorach, zrobione z przewiewnej bawełny. Taki materiał pozwala skórze oddychać. W tkaninach sztucznych (poliester, nylon) nasza skóra poci się, a w następstwie mogą pojawić się bolesne odparzenia. Na lato najlepsze są ubrania luźne. W ubraniach obcisłych możemy czuć się niewiele komfortowo, szczególnie, gdy się spocimy. Wybieraj więc ubrania przewiewne, z naturalnych tkanin i w jasnych kolorach.

Lekarz Pediatra: JAK SIĘ OCHŁODZIĆ; WIE COOL; HOW COOL;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.