Leczenie Jak uniknąć poronienia przyczyny. Jak leczyć poniżej znajdziesz wskazówki, które mogą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć poronienia?

Definicja z ang. How to avoid miscarriage, z niem. Wie kann man vermeiden Fehlgeburt.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK UNIKNĄĆ PORONIENIA: Jeśli jesteś w ciąży i znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka poronienia, poniżej znajdziesz wskazówki, które mogą pomóc ci chronić twoje dziecko. Tak naprawdę nikt nigdy nie może zagwarantować bezpieczeństwa twojej ciąży, lecz są pewne kroki, które możesz podjąć, by zwiększyć własne szanse na szczęśliwe rozwiązanie. Jednak dla bezpieczeństwa skonsultuj je najpierw z twoim lekarzem prowadzącym.
krok 1
Zdrowo się odżywiaj. Ustal plan pożywnej diety, ogranicz spożycie tłuszczu, a jedz za to wiele owoców i warzyw. Twój doktor może pomóc ci ustalić najlepszy plan odżywiania, tak byś dostarczała sobie i dziecku odpowiednią liczba kalorii, zdrowego błonnika i innych składników odżywczych.
krok 2
Pij wodę. Zmień słodkie napoje z kofeiną na czystą wodę. Pij kilka szklanek wody na dzień. Możesz również okazjonalnie napić się kawy albo herbaty, jeśli doktor ci tego nie zabronił, lecz nie przesadzaj. Unikaj żadnych napojów zawierających alkohol.
krok 3
Bierz leki przepisane poprzez lekarza. doktor najprawdopodobniej przepisze ci zastaw witamin, które są szczególnie ważne w okresie prenatalnym. Być może dostaniesz również minerały i żelazo. Bierz wszystkie leki, które przepisze ci doktor i nie przerywaj ich stosowania, gdyż może to być szkodliwe dla twojego dziecka.
krok 4
Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarza. wiele odpoczywaj, unikaj tytoniu, a wszystkie nietypowe symptomy czy odczucia omawiaj z lekarzem. Rób wszystkie wymagane badania krwi i inne testy. jeśli coś cię niepokoi, zadawaj pytania i oczekuj wyczerpujących odpowiedzi, jeśli czegoś nie rozumiesz - poproś o wyjaśnienie. Dlatego możesz uniknąć powikłań.
krok 5
Ćwicz z umiarem. Rutynowy, codzienny spacer powinien trwać od 30 do 40 min.. jeśli wszystko jest w porządku, może być on bardzo korzystny dla rozwoju dziecka. Zanim jednak zdecydujesz się na spacer, zapytaj lekarza czy ci to nie zaszkodzi. jeśli nie możesz spacerować, warto chociaż posiedzieć na świeżym powietrzu, co najmniej 20 min. na dzień. Pamiętaj jednak tak aby nie przebywać na słońcu, najlepiej więc jeśli wyjdziesz rano albo wieczorem.
krok 6
Nie zamartwiaj się. Prowadź dziennik swoich emocji. Powiedz lekarzowi, jeśli czujesz się nadmiernie przygnębiona. Pozytywny nastrój i unikanie stresu są istotne w ciąży, gdyż pomagają spokojnie ją donosić.
krok 7
Dokształcaj się. Dowiedz się jak najwięcej o ciąży i zmianach, które zachodzą w twoim ciele. istotne, żebyś wiedziała co jest zupełnie normalne, a co odbiega od normy, byś mogła na to zwrócić uwagę. Zapisz się na zajęcia do szkoły rodzenia, będziesz spokojniejsza zarówno, jeżeli chodzi o sam poród jak i o opiekę nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia. Poszukaj trochę ciekawych informacji w internecie, lecz zawsze upewnij się, iż nie są one pisane poprzez amatorów.
krok 8
Wypoczywaj. Powinnaś spać co najmniej osiem godz. każdej nocy. Do tego z pewnością korzystna będzie drzemka popołudniowa, w szczególności w pierwszym trymestrze ciąży, gdy będziesz czuć się bardziej zmęczona, niż zazwyczaj. Unikaj ciężkiej pracy i nadmiernego wysiłku. Poproś partnera o pomoc w pracach domowych.
krok 9
Do wszystkiego podchodź spokojnie. Musisz odrobinę zwolnić tempo, ponieważ w twoim ciele rozwija się drugi człowiek. Odpręż się, wykreśl trochę spraw z napiętego harmonogramu i poświęć nieco czasu na cieszenie się nadejściem dziecka. Unikaj wchodzenia po drabinie i chodzenia po śliskich powierzchniach. W wannie albo pod prysznicem umieść maty antypoślizgowe. Takie drobne środki ostrożności pozwolą zapewnić bezpieczeństwo ciąży.

Lekarz Pediatra: JAK UNIKNĄĆ PORONIENIA; WIE KANN MAN VERMEIDEN FEHLGEBURT; HOW TO AVOID MISCARRIAGE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.