Leczenie Jak wspierać dziecko gdy jest w szpitalu przyczyny. Jak leczyć jakiś czas w szpitalu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wspierać dziecko gdy jest w szpitalu?

Definicja z ang. How to support your child when he is in the hospital, z niem. Wie Sie Ihr Kind zu unterstützen, wenn er im Krankenhaus.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK WSPIERAĆ DZIECKO GDY JEST W SZPITALU: Dzieci są podatne na choroby i infekcje. Czasem zdarza się, iż muszą spędzić jakiś czas w szpitalu. Hospitalizacja to dla każdego dziecka wydarzenie bardzo stresujące. Denerwują się one, gdyż znajdują się nagle w nowym otoczeniu. Symptomy choroby i osamotnienie pośród obcych ludzi sprawiają, iż pobyt w szpitalu może okazać się dla dziecka koszmarem. Jeżeli zauważysz, iż twoje dziecko staje się niespokojne albo smutne, podejmij wszelakie starania, by je pocieszyć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wspierać dziecko w czasie jego pobytu w szpitalu.
krok 1
Zawsze bądź w pobliżu. Twoje dziecko powinno wiedzieć, iż jesteś przy nim. To jedyna rzecz, którą możesz zrobić, aby pocieszyć dziecko i sprawić, aby chociaż w pewnym stopniu poczuło się jak w domu. Niestety nie możesz przebywać w szpitalu 24h na dobę. Gdy wychodzić, zapewnij dziecko, iż wrócisz kolejnego dnia o umówionej porze. Jeżeli dziecko będzie wiedziało, iż zawsze jesteś w pobliżu, będzie się czuło bardziej bezpiecznie.
krok 2
Współpracuj z zespołem opieki medycznej. Nie jesteś w stanie zdiagnozować choroby i przepisać dziecku odpowiednich leków, lecz zawsze możesz aktywnie włączyć się w mechanizm leczenia. Pomóż lekarzom wyjaśnić dziecku na co jest chore i jak powinno postępować. To naprawdę bardzo istotne. Być może dziecko nie zrozumie w pełni zaleceń lekarza, lecz to jest doskonały sposób na pomniejszenie jego niepokoju.
krok 3
Nie zmieniaj przyzwyczajeń twojego dziecka. Niektóre dzieci mają własne przyzwyczajenia, które rutynowo wykonują w domu. Być może są one przyzwyczajone do oglądania telewizji o określonej porze, bądź mycia zębów po każdym posiłku. Przestrzegaj tych zasad również w czasie pobytu w szpitalu. Jeżeli nie są one sprzeczne z regulaminem szpitala albo z zaleceniami lekarza, należy je kontynuować.
krok 4
Informuj dziecko również o bolesnych zabiegach. Bardzo regularnie rodzice ukrywają informację o bolesnych zabiegach, tylko po to, aby dziecko nie bało się ich. Mimo że robione to jest w słusznym celu, nie należy wprowadzać dziecka w błąd. Jeżeli zabieg wywoła u dziecka ból, przygotuj je na to. Spójrz na tą sytuację z perspektywy dziecka. Powiedz mu, iż może poczuć coś podobnego do ugryzienia mrówki albo użądlenia osy. Dlatego dziecko będzie wiedziało, czego ma się spodziewać. Co więcej, przez takie zachowanie zdobędziesz jego zaufanie.
krok 5
Pozwól dziecku wyjawić własne obawy. Daj mu okazję, aby zadawać pytania i zachęcaj go do wyrażenia tego, jak się czuje. Na początku dziecko może nie odpowiedzieć w sposób otwarty. Nie trać jednak nadziei i daj mu nieco czasu. Dlatego twoje dziecko nauczy się zaufania i zacznie się komunikować w bardziej otwarty sposób.
krok 6
Spraw, aby dziecko czuło się jak uczestnik ekscytującej gry. Powoli wprowadzaj dziecko do leczenia przez grę i zabawę. Jednym ze sposobów jest pozwolenie dziecku dotknąć sprzętu, z którego personel szpitala będzie korzystał. Jeżeli doktor chce zbadać dziecko, poproś go, aby dał mu dotknąć stetoskopu. Dlatego dziecko przekona się, iż dane narzędzie nie wyrządzi mu krzywdy.

Lekarz Pediatra: JAK WSPIERAĆ DZIECKO GDY JEST W SZPITALU; WIE SIE IHR KIND ZU UNTERSTÜTZEN, WENN ER IM KRANKENHAUS; HOW TO SUPPORT YOUR CHILD WHEN HE IS IN THE HOSPITAL;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.