Leczenie Jak zregenerować siły przyczyny. Co znaczy niewielu z nas umie sobie z nim radzić.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zregenerować siły?

Definicja z ang. How regenerate, z niem. Wie Regenerat.

Co to znaczy: Coraz szybsze tempo życia skutkuje, iż coraz częściej czujemy zmęczenie. Jednak niewielu z nas umie sobie z nim radzić. Regularnie nie umiemy skutecznie odpoczywać. W związku z tym czujemy się coraz bardziej zmęczeni. Kumulujące się zmęczenie może prowadzić do braku motywacji, osłabienia odporności czy także wypalenia zawodowego. tak aby tego uniknąć trzeba nauczyć się skutecznie wypoczywać i regenerować siły. W zależności od wykonywanego zawodu czy także codziennych obowiązków na każdego z nasz działają inne sposoby wypoczynku. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w tym. Czasami jednak potrzebujemy metody na uzupełnienie sił w dość krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się także jak to zrobić.
krok 1
Po pierwsze zajmiemy się szybką regeneracją sił. Niekiedy mamy tylko kilka chwil, tak aby to zrobić. Co wtedy? Jest kilka metod. Oczywiście najprostszą i najczęściej służącą sposobem jest zwyczajnie picie kawy. Jednak na dłuższą metę ten sposób może okazać się niewiele skuteczny. Dlaczego? Gdyż jak wiadomo kofeina uzależnia i skutkuje, iż nasze zapotrzebowanie na kawę rośnie z czasem. Kiedyś mogła nam wystarczać 1 kawa na dzień a teraz możemy potrzebować nawet 3. Dlatego także najlepiej jest zastąpić kawę innym napojem a mianowicie Yerba Mate. Zawiera ona sporo substancji odżywczych i witamin. Nie skutkuje uzależnienia się, bo zawiera mateinę- działa jak kofeina lecz nie uzależnia.
krok 2
Po drugie dobrym rozwiązaniem jest drzemka. Oczywiście im dłuższa tym lepsza. Jednak udowodniono, iż nawet 15 min. drzemki może odświeżyć nasz umysł. W związku z tym nie bójmy się jej. By mieć pewność, iż drzemka będzie tylko drzemką a nie głębokim snem można nastawić budzik bądź minutnik (w telefonie komórkowym). Dlatego będziemy mieli pewność, ze wstaniemy na czas i nie spóźnimy się nigdzie.
krok 3
Co robić gdy mamy trochę więcej czasu tak aby odpocząć. Dobrze jest zmienić otoczenie i zupełnie odciąć się od pracy. Najlepiej gdzieś wyjechać, na przykład. na weekend. Wyjazd taki powinien być zorientowany na łono natury. Człowiek nigdy nie wypocznie w mieście pośród betonowych ścian i murów. Jeżeli mamy działkę za miastem to wyjedźmy tam. Jeżeli nie to możemy nawet wyjechać pod namioty z rodziną. Będzie to tańsza forma wypoczynku a bliższa naturze.
krok 4
Jeżeli nie masz możliwości wyjazdu poza miasto na kilka dni to zorganizuj wycieczkę rowerową. Możesz wybrać się do najbliższego Parku Narodowego czy także lasu. Jeżeli to jest lato to możesz cały dzień spędzić nad jeziorem. Poprzez ten czas nie myśl o pracy. Tj. chwilę na naładowanie akumulatorów. Tj. czas przeznaczony tylko dla ciebie. Nie miej wyrzutów, iż nic nie robisz. zwyczajnie ciesz się, iż możesz nic nie robić.
krok 5
W czasie wypoczynku nie śpiesz się nigdzie. Jeżeli każdego dnia musisz wstawać wcześnie rano to pozwól sobie wyspać się porządnie. W czasie snu nasz organizm regeneruje się. W związku z tym nie ograniczaj go. Nie nastawiaj budzika.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.