Leczenie Jak leczyć przeziębienie w ciąży przyczyny. Co znaczy lekarzem. Nawet zwykła aspiryna może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć przeziębienie w ciąży?

Definicja z ang. How to treat a cold during pregnancy, z niem. Wie eine Erkältung während der Schwangerschaft zu behandeln.

Co to znaczy: Będąc w ciąży nie można zażywać jakichkolwiek tabletek bez konsultacji z lekarzem. Nawet zwykła aspiryna może zaszkodzić twojemu dziecku. Także należy uważać z aromaterapią, a zwłaszcza nie używać takich olejków jak lawenda czy rozmaryn. Jak zatem złagodzić ból i szybko wyzdrowieć będąc w ciąży?
krok 1
Ból gardła w ciąży
Czasami metody babci są najlepsze, czy się jest w ciąży czy nie. Wypróbuj płukać gardło ciepłą wodą z solą trzy razy na dzień. Sól pomoże pokonać wszystkie bakterie. By odświeżyć usta dobrze jest się napić herbaty miętowej - pomoże w szczególności w okresie, kiedy mamy katar i czujemy w ustach niesmak. Na bolące gardło pomoże również syrop zrobiony z miodu, cytryny i łyżki octu. Syrop należy podgrzać na kuchence i pić małymi łyczkami.
krok 2
Zatkany nos
Na zatkany nos najlepsze są parówki i kilka kropli Amolu rozsmarowanych na piersiach. By przeczyścić nos najlepiej go przepłukać solą fizjologiczną albo użyć sprayu do nosa z wodą morską.
krok 3
Ból głowy i inne bóle towarzyszące przeziębieniu
Paracetamol nie ma szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, zatem możesz go zażyć w razie przeziębienia, jednak musisz to wcześniej skonsultować z lekarzem! Nie zażywaj aspiryny w ciąży.
krok 4
Czosnek na przeziębienie w ciąży
Jedz co najmniej jeden ząbek czosnku na dzień. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i pomoże ci pokonać wszystkie bakterie i zarazki. Dodawaj go do mleka, do białego sera, do zup, kanapek - im więcej tym lepiej.
krok 5
Picie dużej ilości płynów
W czasie przeziębienia bardzo istotne jest picie dużej ilości płynów. Dlatego organizm będzie dobrze nawodniony i szybciej pozbędzie się toksyn. Najlepsza jest woda, jednak dobrze jest również pić herbatki ziołowe i soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw.
krok 6
Śpij i wypoczywaj
Oprócz tego wypoczywaj. Organizm regeneruje się głównie
w czasie snu. Im więcej będziesz spać i wypoczywać tym szybciej wrócisz do zdrowia. Staraj się również spędzać wiele czasu z nogami uniesionymi do góry (najlepiej ponad poziom serca).
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli nie masz apetytu pij rosół - jest bardzo odżywczy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.