Leczenie Jak wykonać test ciążowy przyczyny. Co znaczy Przedstawione poniżej rady mogą ci się wydać.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wykonać test ciążowy?

Definicja z ang. How to perform a pregnancy test, z niem. Wie man einen Schwangerschaftstest durchführen.

Co to znaczy: Domowe testy ciążowe są tera łatwiejsze i pewniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawione poniżej rady mogą ci się wydać zbyt oczywiste, lecz w momencie podekscytowania (jestem w ciąży czy nie jestem?) pamiętaj by:
krok 1
Przeczytaj dokładnie wskazówki dotyczące testu domowego przed jego użyciem (nawet jeżeli już kiedyś stosowałaś taki test). Potem przeczytaj je jeszcze raz, tak dla pewności.
krok 2
Miej pod ręką czytelny zegarek, budzik w celu precyzyjnego spełnienia wymagań czasowych testu.
krok 3
Upewnij się, iż w momencie rozpoczęcia testu pojemniki, szpatułki i inne przedmioty testu są czyste i nieskażone. Nie używaj ponownie żadnego z tych przedmiotów.
krok 4
Rano, od razu po wstaniu z łóżka, na czczo, oddaj niewielką liczba moczu do jakiegoś pojemniczka. Teraz w zależności od rodzaju testu ciążowego należy na przykład kilka kropel moczu umieścić w przeznaczonym do tego celu okienku kontrolnym. Rezultat, otrzymamy po kilku minutach (w zależności od rodzaju testu).
krok 5
Jeśli wymagany jest pewien moment oczekiwania, umieść probówkę z dala od źródeł ciepła, by nie uległa zniekształceniu.
krok 6
Jeśli zbiór, który kupiłaś, zawiera drugi test albo jeżeli kupiłaś drugi zbiór, odczekaj parę dni przed przeprowadzeniem powtórnego testu.




Wskazówki i ostrzeżenia
Domowe testy ciążowe wykazują czy jesteś w ciąży już po 14 dniach od zapłodnienia, czasem nawet już dzień po terminie miesiączki,Wyniki będą dokładniejsze, jeśli poczekasz co najmniej kilka dni po terminie, a najlepiej tydzień albo dwa.Pozytywny rezultat testu nie zwalnia cię z obowiązku wizyty u ginekologa, jeśli z kolei rezultat testu jest niekorzystny, a nie dostałaś miesiączki również powinnaś udać się do lekarza.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.