Leczenie Jak zapobiec rozstępom w ciąży przyczyny. Co znaczy porad, które pomogą w walce z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec rozstępom w ciąży?

Definicja z ang. How to prevent stretch marks during pregnancy, z niem. Wie man Dehnungsstreifen während der Schwangerschaft zu verhindern.

Co to znaczy: Zapobieganie rozstępom w ciąży jest bardzo trudne. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą w walce z pojawiającymi się rozstępami.
krok 1
Zdrowo się odżywiaj, by zapewnić skórze odpowiednią liczba witamin.
Odżywiaj się bardzo zdrowo, przejdź na zdrową dietę i nabierz zdrowych nawyków, by odżywić własna skórę (i dziecko) od wewnątrz. Często przyjmuj własne prenatalne witaminy, spożywaj odpowiednią liczba kalorii ze zdrowej żywności, która zapewnia wiele wapnia, białka, wytwórów pełnoziarnistych (i owoców i warzyw bogatych w witaminy i minerały.
krok 2
Pij wodę, by uniknąć rozstępów!
Na dzień pij osiem albo więcej szklanek wody albo innych płynów, by nawilżyć skórę i utrzymać jej elastyczność.
krok 3
Monitoruj własną wagę!
Postępuj wedle wytycznymi co do zalecanego przyrostu masy ciała. To powinno być ok. 11-15 kilogramów jeżeli masz wagę normalną, nieco więcej, jeżeli masz niedowagę albo oczekujesz bliźniąt i nieco mniej, jeżeli jesteś masz nadwagę. Im szybciej przybierasz na wadze w momencie ciąży, tym bardziej prawdopodobne to jest, iż będziesz mieć rozstępy.
krok 4
Nawilżaj od zewnątrz.
Nawilżaj piersi, brzuch, boczki, dolną część pleców, ud i wszędzie tam gdzie przypuszczasz, iż ​mogą wystąpić rozstępy. jeżeli masz taką sposobność nawilżaj te partie ciała przynajmniej dwa razy

na dzień, rano i wieczorem. Nie zostało medycznie udowodnione, iż kremy i mleczka pomagają w zapobieganiu rozstępów, gdyż nie przenikają do głębokich warstw skóry, gdzie rozstępy się tworzą, lecz mogą one pomóc w zapobieganiu uczucia suchości i swędzenia.
Masło kakaowe, olej migdałowy i masło shea są bardzo dobrym wyborem.
jeżeli znajdziesz czystą lanolinę albo olej z kiełków pszenicy to kup i zacznij je wcierać w skórę - produkty te działają bardzo dobrze na skórę.
Miejsca, które są napięte albo tam gdzie odczuwasz swędzenie powinnaś nawilżać dodatkowo.
Używaj wytwórów bogatych w wysokiej jakości kwas glikolowy i lecznicze ekstrakty roślinne, które szybko pomagają usunąć symptomy rozstępów, nie powodując przy tym podrażnień.
krok 5
Zapobiegaj rozstępom również po porodzie.
Kontynuuj terapię po porodzie, do momentu w którym odzyskasz starą wagę - szybka utrata wagi, może również powodować rozstępy.
Wskazówki i ostrzeżenia
Dla zdrowia Twojego i dziecka, nawilżanie powinno być bezpieczne i kompletnie naturalne. Możesz zrobić swój własny krem na rozstępy z masła kakaowego, oliwy z oliwek, i z witaminy E. Wymieszaj wszystkie składniki i wmasuj w ciało!Skontaktuj się ze specjalistą - lekarzem prowadzącym ciążę, ginekologiem albo dermatologiem. Mogą oni mieć kilka wskazówek i sugestii, jak dbać o ciało w momencie ciąży.Wcieranie oliwki dla dzieci, lub oleju z kiełków pszenicy jest bardzo dobre dla skóry.Unikaj ekspozycji na słońcu (i solarium. Także nie jest jasne czy składniki w kremach przeciwsłonecznych mogą zaszkodzić dziecku w rozwoju. Więc,
jeżeli musisz przebywać na zewnątrz używaj odzieży jako ochrony przeciwsłonecznej.Nie doprowadzaj do przesuszenia skóry. Zimna pogoda i gorące prysznice czy kąpiele mogą wysuszyć Twoją skórę. Możesz nawilżać skórę dwa, trzy razy


na dzień, lub tyle razy, ile robisz to w momencie zimy albo po gorącej kąpieli.Nawet
jeżeli masz skłonności do występowania rozstępów (już je masz, albo kobiety w Twojej rodzinie je mają) nie zniechęcaj się. Do pewnego stopnia, jesteś w dalszym ciągu w stanie im zapobiec,
jeżeli tylko będziesz dobrze dbać o własną skórę i ciało.W sklepie ze zdrową żywnością, kup czyste masło kakaowe. Większość produktów na rozstępy znanych marek zawiera masło kakaowe, które nie jest czyste - sprawdź to na etykiecie. Czyste masło kakaowe jest twarde i stałe. Zetrzyj je więc na tarce, następnie podgrzej w kuchence mikrofalowej.Kiedy masło kakaowe się już roztopi, ostudź je do momentu, aż będzie ciepłe i wetrzyj je delikatnie w brzuszek. Taki zabieg jest bardzo kojący, wygładza skórę, pachnie cudownie i pomaga brzuszkowi mamusi czuć się wspaniale.
jeżeli rozstępy już wystąpią, możesz tylko zminimalizować ich widoczność przez regularne wykorzystywanie kremów i innych środków.Wszystkie drogie kremy, oliwki i maści mogą poprawić kolor i wygląd skóry, (i sprawią, iż rozstępy będą mniej widoczne.w czasie ciąży należy unikać stosowania niektórych zaawansowanych technologicznie produktów na rozstępy. Znajdziesz kilka produktów znanych marek z uwagą na opakowaniu: "nie należy stosować w momencie ciąży i karmienia piersią".Podobnie, .
jeżeli używasz kremy i mleczka do zapobiegania albo minimalizowania rozstępów, bądź ostrożna kiedy karmisz piersią. Nie chcesz, by dziecko spożywało substancje chemiczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam . Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży . 17 marca byłam pierwszy raz na badaniu usg. Wtedy pani ginekolog obliczyła z badania usg ze jest to 12 tydzień i 5 dzień . Nie pamietam daty ostatniej miesiączki . Datę porodu mam na 23.09/30.09 Czy może mi Pan/Pani obliczyć dzień wspołżycia /poczęcia ? Pozdrawiam