Leczenie Co robić podczas burzy przyczyny. Jak leczyć państwie powodują powstawanie gwałtownych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co robić podczas burzy?

Definicja z ang. What to do during a storm, z niem. Was während eines Sturms zu tun.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku CO ROBIĆ PODCZAS BURZY: Nagła zmiana pogody i znaczne różnice temperatur pomiędzy wieloma częściami państwie powodują powstawanie gwałtownych burz. Gdy na kanale z pogodą ostrzegają nas o nadchodzących burzach, musimy podjąć wszelakie środki ostrożności. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zachować się w czasie burzy.
krok 1
Jeśli stosunkowo wcześnie zauważyłeś, iż zbliża się burza, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, zanim dotrze ona do ciebie. Usuń wszystkie luźne gałęzie znajdujące się na drzewach, w przeciwnym wypadku mogą one spaść i wywołać poważne uszkodzenia. Zabezpiecz wszystkie elementy znajdujące się na zewnątrz, które mogłyby zostać zdmuchnięte poprzez wiatr. Odłącz od źródła zasilania wszystkie urządzenia elektryczne, takie jak komputer, czy telewizor. Szczelnie zamknij wszystkie okna. Miej pod ręką radio zasilane na baterie, jeżeli zabraknie prądu będziesz mógł śledzić aktualną sytuację meteorologiczną, jaka panuje w rejonie.
krok 2
w czasie burzy najlepiej, jeżeli będziesz znajdować się w domu. Unikaj jednak brania prysznica albo kąpieli, gdyż woda przewodzi prąd i w przypadku uszkodzenia instalacji elektrycznej będziesz zagrożony porażeniem. Nie używaj telefonu stacjonarnego. Możesz korzystać tylko z telefonów bezprzewodowych i komórek.
krok 3
jeżeli burza zaskoczy cię, gdy będziesz poza domem, znajdź bezpieczne schronisko. jeżeli pływasz w basenie albo jesteś na łódce, postaraj się jak najszybciej dostać na ląd. jeżeli w pobliżu nie ma żadnego budynku, schroń się w pojeździe. jeżeli jesteś w lesie, unikaj pojedynczych drzew. jeżeli wokół nie ma żadnego schronienia i znajdujesz się na otwartej przestrzeni, stań jak najdalej od drzew, metalowych elementów i słupów. Przykucnij nisko nad ziemią, pochyl się i zakryj głowę rękami. Kucając możesz także podeprzeć się na dłoniach, staraj się jednak dotykać gruntu wyłącznie opuszkami palców. Ręce trzymaj jak najbliżej tułowia.
krok 4
Mity na temat burzy:
Gumowe podeszwy i opony samochodowe nie chronią przed porażeniem piorunem.
Piorun może uderzyć dwa razy w to samo miejsce.
Burzy nie musi towarzyszyć deszcz. To jest tak zwany zjawisko „gromu z jasnego nieba”.
Wskazówki i ostrzeżenia
Od porażenia piorunem rocznie ginie więcej niż 70 osób. jeżeli od zobaczenia pioruna do usłyszenia grzmotu nie zdążysz policzyć do 30, poszukaj jak najszybciej schronienia.

Lekarz Psychiatra: CO ROBIĆ PODCZAS BURZY; WAS WÄHREND EINES STURMS ZU TUN; WHAT TO DO DURING A STORM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.