Leczenie Co robić podczas powodzi przyczyny. Co znaczy ogromnych strat i zniszczeń. Istnieje jednak.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co robić podczas powodzi?

Definicja z ang. What to do during a flood, z niem. Was bei einer Flut zu tun.

Co to znaczy: Powodzie stanowią wielkie niebezpieczeństwo i niemal każdego roku są powodem ogromnych strat i zniszczeń. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą ci przygotować się na nadchodzący żywioł i ochronić przed nim siebie i własną rodzinę.
krok 1
Przygotowanie.
Najlepszym metodą, by ograniczyć do minimum zniszczenia po powodzi jest posiadanie dobrego planu działania, zanim jeszcze cokolwiek się wydarzy. Nisko położone obszary są znacznie bardziej narażone na zalanie i i mieszkający tam ludzie powinni być odpowiednio przygotowani na tę ewentualność. Jeżeli mieszkasz na takich obszarach, niezbędne będzie wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, zainstalowanie odpowiedniej hydroizolacji i uszczelnienie piwnicy. Elementy, takie jak piece, grzejniki wody czy panele elektryczne, powinny być umieszczone stosunkowo możliwości jak najwyżej, na szczególnych podstawach. Upewnij się, iż władze mają opracowany szczególny plan działania na wypadek powodzi.
krok 2
Postępowanie w trakcie alarmu powodziowego.
Jeżeli opady deszczu są bardzo intensywne i istnieje ryzyko wystąpienia powodzi, zachowaj czujność i regularnie sprawdzaj audycje radiowe i programy telewizyjne w poszukiwaniu aktualnych informacje.
Jeżeli uważasz, iż twój dom jest w niebezpieczeństwie, wszystkie cenne rzeczy, takie jak dokumenty czy sprzęt elektryczny, przenieś na najwyższy poziom w twoim domu. Wszystkie elementy elektryczne w piwnicy, których nie jesteś w stanie przenieść, wyłącz z prądu.
Jeżeli to możliwe, wnieś do środka wszystkie meble ogrodowe i upewnij się, iż wszystkie zwierzęta domowe znajdują się w domu.
Jeżeli w twojej okolicy wystąpiły już zalania domów czy podtopienia i ty również jesteś zagrożony, podejmij natychmiastowe działania. Powodzie, które wystąpią bez jakichkolwiek ostrzeżeń mogą być bardzo niebezpieczne.
krok 3
Przygotowanie do ewakuacji.

Jeżeli jesteś zmuszony do ewakuacji, istnieje kilka rzeczy, które powinieneś zrobić przed opuszczeniem domu. Zamknij i zablokuj wszystkie okna i drzwi. Wyłącz wszystkie media, wykręć korki

Jeżeli woda stoi na najniższym poziomie twojego domu, nie ryzykuj swojego życia i nie dotykaj instalacji eklektycznej, ani sprzętu RTV i AGD. Weź ze sobą podstawowe rzeczy, takie jak dokumenty, kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, karty kredytowe i książeczki ubezpieczeniowe.
krok 4
Przemieszczanie się w wypadku powodziowej.
Po opuszczeniu swojego domu zadbaj o to byś mógł bezpiecznie dotrzeć w suche miejsce.

Jeżeli cała okolica zalana jest wodą i woda sięga już kilku centymetrów, wezwij pomoc. Aczkolwiek może wydawać się, iż woda jest płytka,

jeżeli będzie płynąć z sporą prędkością może cię przewrócić. Co więcej, woda regularnie zabiera po drodze różne ciężkie elementy, które płynąc mogą zderzyć się z tobą i sprawić, iż doznasz poważnych obrażeń. Nie wjeżdżaj samochodem w płynącą wodę. Z łatwością można zalać silnik, co spowoduje utratę kontroli nad pojazdem. Już woda o wysokości 30cm może wywołać, iż samochód odpłynie.

jeżeli opuszczenie domu nie jest możliwe, przenieś się na jego najwyższy poziom i wezwij stamtąd pomoc.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.