Leczenie Jak nie przytyć rzucając palenie przyczyny. Co znaczy zmienia dotychczasowej wagi, a.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak nie przytyć rzucając palenie?

Definicja z ang. How not to gain weight throwing burning, z niem. Wie nicht zu gewinnen Gewicht Brennen zu werfen.

Co to znaczy: Jedna trzecia osób, które przestają palić przybiera na wadze, jedna trzecia nie zmienia dotychczasowej wagi, a pozostali wskutek zalecanych w terapii odwykowej ćwiczeń i diety tracą kilogramy.
krok 1
Z obawy przed przytyciem sporo osób nie decyduje się w ogóle albo odkłada w momencie próbę zerwania z nałogiem palenia papierosów mimo, iż nawet przytycie o kilka kilogramów jest mniej szkodliwe dla zdrowia niż konsekwencje palenia. Jeżeli jednak po zaprzestaniu palenia chcemy utrzymać czy nawet zmniejszyć własną wagę, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Trzeba właściwie się odżywiać i zwiększyć swój koszt energii.
krok 2
Aby cieszyć się szczupłą sylwetką, nie trzeba palić papierosów. Wystarczy właściwie się odżywiać i ewentualnie zwiększyć swój koszt energii, jeżeli częściej niż kiedyś dopada nas ochota na przekąski.
krok 3
Palenie papierosów minimalizuje apetyt na wybrane pokarmy, dlatego rzucenie palenia powiększa percepcję smaków i zapachów. Ponadto nikotyna przyspiesza mechanizmy metabolizmu i powiększa spalanie kalorii, a wydzielana w czasie palenia adrenalina wysyła do mózgu sygnał o nasyceniu. Palenie jest więc zajęciem, które może zastąpić jedzenie. jeżeli obawa przed przyrostem wagi powstrzymuje cię przed zerwaniem z nałogiem, pamiętaj aby:
- Razem z rzuceniem palenia należy zmienić sposób odżywiania się. Kluczowe posiłki należy spożywać o stałych porach, spożywać wiele świeżych warzyw i owoców zawierających antyoksydanty (związki te pomogą w likwidacji szkód wyrządzonych w organizmie przez inhalację dymem tytoniowym).
- Zawsze miej pod ręką niskokaloryczne i zdrowe przekąski do podjadania na przykład surowe warzywa i owoce.
- Gdy najdzie cię ochota na jedzenie – umyj zęby pastą odświeżającą albo żuj miętową gumę.
- Pij duże ilości wody mineralnej niegazowanej, która pomaga w oczyszczaniu organizmu, wypełnia żołądek i hamuje uczucie głodu.
- Zacznij ćwiczyć, poszukaj sportu, który będzie Ci sprawiał przyjemność.
- Znajdź chwilę na relaks, zapewnij sobie odpowiednią liczba snu, który pomoże ci wypocząć i zregenerować się, równocześnie zmniejszając ochotę na sięgnięcie po papierosa.
- Postaraj się zająć czymś ręce.
krok 4
Więcej informacji znajdziesz na www.narkotyki.pl
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.