Leczenie Jak rzucić palenie przyczyny. Jak leczyć nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rzucić palenie?

Definicja z ang. How to quit smoking, z niem. Wie mit dem Rauchen aufzuhören.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK RZUCIĆ PALENIE: Palenie papierosów może powodować sporo przykrych konsekwencji. Począwszy od nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego, których wchłania się w ubrania i włosy skończywszy na chorobach nowotworowych. Każdy z nas zaczął palić z różnych powodów. Niekiedy był to sposób na uspokojenie się a niekiedy forma urozmaicenia życia towarzyskiego, wyjście na jednego papierosa ze znajomymi. Powody są różne. Z kolei konsekwencje są jednoznaczne. Pogorszenie stanu zdrowia fizycznego jest kluczową konsekwencją, która powinna zniechęcić palaczy do rzucenia nałogu. Jednak aktualnie to jest najmniej przekonujący argument. Odbywa się pewnie tak dlatego, iż papierosy dają nam pozorne kojące działaniem na nasz umysł. Sprawiają, iż czujemy się spokojniejsi. to jest swoistego rodzaju zasłona dymna przed rzeczywistym wpływem na nasze zdrowie. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które mogą tobie pomóc w rzuceniu palenia.
krok 1
Po pierwsze, pamiętaj, iż nikt nie zrobi tego za ciebie. Nie ma sensu przerzucać odpowiedzialność za twoje palenie i próby jego rzucenia na innych. Jeżeli jesteś mocny psychicznie to rzucisz palenie. Siła woli odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Osoby, które nie umieją zapanować nad własnymi emocjami i myślami nie będą w stanie rzucić palenia choćby próbowały wielu metod. Dlatego tak regularnie słyszymy o nieudanych próbach skończenia z nałogiem. to jest surowe stwierdzenie lecz jak bardzo prawdziwe.
krok 2
Jakie są metody na wsparcie palacza, który postanowił rzucić palenie? Nie jest ich wiele. Istnieje jedna efektywna sposób, która pomaga w skończeniu z nałogiem. Jest bardzo prosta. Należy często zmniejszać liczbę palonych papierosów. Zrezygnowanie z palenia od razu jest dość radykalną sposobem, niestety jej efektywność nie jest aż tak spora. Odbywa się tak dlatego, iż organizm jest przyzwyczajony do nikotyny i ciężej będzie mu znieść gwałtowne pozbycie się jej źródła. Stopniowe przyzwyczajanie palacza do mniejszej ilości nikotyny jest skuteczniejsze. Oczywiście nie należy przedłużać momentu „redukowania fajek” w nieskończoność. Należy ustalić sobie dokładne dni, kiedy to będziemy rezygnować z jednego papierosa.
krok 3
Pamiętaj, iż nie należy siebie oszukiwać. Jeżeli złamiesz zasadę to przyznaj się do tego. Nie szukaj wymówek. Nareszcie to twoje zdrowie a nie kogoś innego. Jeżeli nie szanujesz swojego ciała to twoja kwestia. Masz wybór. Możesz powrócić do nałogu w każdej chwili. Zastanów się tylko czy warto?
krok 4
Oczywiście dobrze jest skontaktować się z lekarzem w celu przypisania środków, które pomogą tobie rzucić palenie. Ich skuteczność jest różna. Na każdego działają inaczej. Warto jednak spróbować po to, tak aby zapewnić kompleksowy odwyk. Środki pomagające w rzuceniu palenia zawierają nikotynę. Im dłużej je przyjmujesz tym jej dawka powinna się zmniejszać.
krok 5
Nieodłącznym elementem rzucania palenia jest podjęcie regularnych aktywności fizycznych. Pamiętaj, iż w czasie ograniczania papierosów skłonność do tycia powiększa się. Jeżeli nie chcesz przytyć powinieneś często ćwiczyć. Zwiększy to wydolność twojego ciała, jak także zapewni lepszy wygląd.

Lekarz Psychiatra: JAK RZUCIĆ PALENIE; WIE MIT DEM RAUCHEN AUFZUHÖREN; HOW TO QUIT SMOKING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.