Leczenie Jak usunąć Super Glue ze skóry przyczyny. Co znaczy elementów klej ten jest zbawieniem.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak usunąć Super Glue ze skóry?

Definicja z ang. How to Remove Super Glue from the skin, z niem. Wie Entfernen von Super Glue aus der Haut.

Co to znaczy: Extra Glue skleja wszystko doskonale - nawet skórę. W razie naprawy różnych elementów klej ten jest zbawieniem, jednak gdy dostanie się na naszą skórę rozpoczyna stanowić już przerażający problem. Oto, co robić w razie dostania się kleju na skórę albo sklejenia palców:
zmywacz do paznokci z acetonemaceton - opcjonalniemydłociepła woda
krok 1
Nie próbuj na siłę oderwać kleju od skóry ani uwolnić sklejonych palców. Możesz rozerwać skórę!
krok 2
Sklejony region skóry polej zmywaczem do paznokci z acetonem. Możesz także użyć czystego acetonu (kupisz go w sklepach chemicznych). Aceton rozpuszcza klej - nawet Extra Glue, jednak należy brać pod uwagę, iż środek ten także podrażnia skórę (wywoła jej zaczerwienienie).
krok 3
Jeżeli palce są sklejone, albo na skórze znajduje się wiele kleju najlepiej jest zamoczyć całą powierzchnię z klejem w miseczce ze zmywaczem z acetonem/czystym acetonem.
krok 4
Po rozpuszczeniu kleju zmyj jego resztki dzięki mydła i ciepłej wody.
Wskazówki i ostrzeżenia
Aceton rozpuszcza różne kleje - Extra Glue, klej do tipsów i tym podobneZmywanie kleju ( extra Glue) ze skóry dzięki zmywacza do paznokci z acetonem może trochę potrwać, więc musisz być cierpliwy. Szybsze efekty osiągniesz dzięki czystego acetonu.Na zaschnięte i świeże plamy po kleju ( extra Glue dobry jest także Debonder, który nie wchodzi w reakcję z plastikiem ani z żywicą.Aceton jak także zmywacz do paznokci może odbarwić ubranie i drewniane powierzchnie. jeżeli klej dostanie się do oka natychmiast jedź na pogotowie.. jeżeli klej dostanie się do ust to nie wolno ci ich zamykać. Natychmiast udaj się na pogotowie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.