Leczenie Jak zachować się podczas porwania przyczyny. Jak leczyć zemstą. To jest przypadek.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak zachować się podczas porwania?

Definicja z ang. How to behave during the kidnapping, z niem. Wie während der Entführung zu verhalten.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS PORWANIA: Porwania towarzyszą nam od wieków. Regularnie są powiązane z okupem, bądź także zemstą. To jest przypadek zagrożenia życia dla osoby porwanej, gdyż do końca nie znamy zamiarów porywaczy. W dzisiejszych czasach porwania regularnie zdarzają się za granicą. Dotyczy to szczególnie młodych kobiet i dzieci. Najwięcej uprowadzeń zdarza się w Meksyku i Kolumbii. Niekiedy porwania mogą być przeprowadzone podstępem. Ofiara może być tak zwodzona, iż nie będzie zdawać sobie sprawy, iż uczestniczy w porwaniu. Dowiaduje się dopiero, gdy zostaje kompletnie ubezwłasnowolniona. Istotne, tak aby być świadomym takich sytuacji i wiedzieć jak się wówczas zachować. Na wstępie należy powiedzieć, iż nie ma jednego złotego środka, który gwarantuje ucieczkę. Osoba porwana musi być czujna i musi wiedzieć, kiedy podejmować próby ucieczki. W tym artykule znajdziesz wskazówki.
krok 1
Po pierwsze, należy powiedzieć, iż w większości uprowadzeń sprawcom nie zależy na twojej śmierci. Jesteś wartością, dopóki jesteś żywy. Porywacze mogą stosować wobec ciebie przemoc. Nie piszę tego, tak aby cię przestraszyć, lecz po to, tak aby uświadomić ci możliwe scenariusze. Pamiętaj jednak, iż przemoc jest służąca wtedy, gdy sprawca jest poirytowany. W związku z tym unikaj zgrywania bohatera. Nie stawiaj oporu. Dlatego zmniejszysz ryzyko pobić, tortur.
krok 2
Porwanie jest na pewno traumatycznym doświadczeniem dla ofiary. Sprawcy są regularnie nerwowi, działają chaotycznie. Jeżeli jesteś w stanie mówić, istotne to jest, tak aby znaleźć wspólny język z oprawcami. Nie chodzi o to, tak aby wywyższać się, czy także non stop grozić porywaczom. Poruszaj uniwersalne tematy, na przykład rozmawiaj o rodzinie. Unikaj tematów związanych z polityką, religią. Staraj się być dobrym słuchaczem.
krok 3
W trakcie uprowadzenia możesz zostać związany, zakneblowany, bądź także odurzony narkotykami. W takim wypadku ucieczka jest utrudniona. Jeżeli podane narkotyki działają na ciebie uspokajająco, relaksująco, lecz ciągle jesteś świadomy, to nadal masz szansę na ucieczkę. Stosuj się do poniższych rad.
krok 4
Staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Gdzie cię trzymają? Ilu jest sprawców? Jak wyglądają? W jakim są stanie emocjonalnym? Bądź obserwatorem. Po wszystkim pomoże ci to zidentyfikować sprawców i doprowadzić ich przed wymiar sprawiedliwości.
krok 5
Zachowaj spokój. Bądź w oczach porywaczy dobrym człowiekiem. O sporo ciężej jest skrzywdzić albo zabić osobę, która w oczach oprawcy jest dobra. Nie panikuj, nie histeryzuj. Może to jedynie rozzłościć porywaczy. Nie ułatwi to ucieczki.
krok 6
Pamiętaj, iż należy próbować ucieczki tylko wtedy, gdy masz realne szanse na zrobienie tego. Najpierw obserwuj i układaj możliwe scenariusze ucieczki. Szukaj nowych dróg ucieczki. Gdy sprawcy będą mniej czujni, postaraj się to wykorzystać. Gdy to się uda, w pierwszych minutach musisz jak najszybciej uciekać.

Lekarz Psychiatra: JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS PORWANIA; WIE WÄHREND DER ENTFÜHRUNG ZU VERHALTEN; HOW TO BEHAVE DURING THE KIDNAPPING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.