Leczenie Jak zachowywać się podczas trąby powietrznej przyczyny. Jak leczyć bezwzględne siły natury.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zachowywać się podczas trąby powietrznej?

Definicja z ang. How to behave during a whirlwind, z niem. Wie bei einem Wirbelsturm zu verhalten.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK ZACHOWYWAĆ SIĘ PODCZAS TRĄBY POWIETRZNEJ: Trąba powietrzna to jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk obrazujących bezwzględne siły natury. Jak wiadomo to jest nieokiełznana siła, która potrafi zniszczyć wszystko w przeciągu kilku chwil. Dlatego także warto wiedzieć jak należy zachować się w czasie tego typu zjawisk atmosferycznych. Wbrew pozorom trąby powietrzne Polsce są dość regularnym zjawiskiem. Szacuje się, iż w ciągu roku występuje ok. czterech trąb powietrznych. Szczególnie w ostatnich czasach można było usłyszeć o tornadach w Polsce. Do wystąpienia tego typu zjawisk są niezbędne odpowiednie warunki meteorologiczne. Najczęściej dochodzi do nich w ciepłych miesiącach. Wbrew powszechnej opinii, tornada nie są nowym zjawiskiem w naszej strefie klimatycznej. Najsilniejsze tornado miało miejsce w roku 1931 w okolicach Lublina.
krok 1
Istotne to jest, tak aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń wynikających z tornada i umieć reagować na tego typu zjawiska atmosferyczne. Warto zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze, należy rozpoznać oznaki zbliżającego się tornada. Można do nich zaliczyć pochmurne, ciemne niebo (czasami nawet w odcieniach zielonego). Chmury przeważnie sprawiają wrażenie, jakby były bardzo blisko ziemi. Czasami można zaobserwować spory grad albo usłyszeć dźwięk przypominający przejazd pociągu.
krok 2
Jeśli w czasie trąby powietrznej jesteś w budynku, powinieneś schować się do pomieszczenia znajdującego się jak najniżej. Może to być piwnica, spiżarnia, garaż, bądź pralnia. Jeżeli budynek nie ma piwnicy, powinieneś kierować się do pomieszczenia znajdującego się w centrum domu. Dobrze, jeżeli będziesz jak najdalej zewnętrznych ścian domu. Pomiędzy tobą, a tymi ścianami powinno być jeszcze kilka ścian. Dla bezpieczeństwa schowaj się pod biurko, bądź stół. Chroń głowę. Zakryj ją łokciami. Pod żadnym pozorem nie otwieraj okien.
krok 3
Co należy zrobić jeżeli w czasie tornada znaleźliśmy się na zewnątrz budynku? W tym wypadku również należy przestrzegać kilku zasad. Dlatego zwiększysz szanse na przeżycie. Po pierwsze, znajdź jakieś wgłębienie w ziemi, pkt. położony jak najniżej, gdzie mógłbyś się schować. Połóż się na ziemi i zakryj głowę rękami. Musisz ją chronić. Bądź czujny. Uciekaj jeżeli widzisz, iż zbliża się powódź.
krok 4
Nie powinieneś także przechodzić w tym czasie poprzez różnego rodzaju mosty, czy kładki. Istnieje ryzyko, iż mocny wiatr zrzuci cię do wody. W tych warunkach ciężko się z niej wydostać. Nie chowaj się pod mostami, czy nadziemnymi przejściami dla pieszych. jeżeli konstrukcja zostanie naruszona, może cię przygnieść. Uważaj na latające w powietrzu części drzew, domów, czy samochodów. To one są najczęstszymi powodami śmierci w czasie trąb powietrznych.
krok 5
Co zrobić, gdy w czasie tornada znajdujemy się w aucie? Nie staraj się wyprzedzić tornada i uciec przed nim. to jest niewiele prawdopodobne. Zamiast tego zatrzymaj auto i wysiądź z niego. Uciekaj do pobliskiego budynku, tak aby znaleźć schronienie. jeżeli nie możesz go znaleźć, schowaj się na zewnątrz, we wgłębieniu w ziemi. W tym wypadku kieruj się zasadami z 3 i 4 kroku.

Lekarz Psychiatra: JAK ZACHOWYWAĆ SIĘ PODCZAS TRĄBY POWIETRZNEJ; WIE BEI EINEM WIRBELSTURM ZU VERHALTEN; HOW TO BEHAVE DURING A WHIRLWIND;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.