Leczenie Jak zapobiegać kwaśnym deszczom przyczyny. Jak leczyć środowisku. Kwaśne deszcze mogą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać kwaśnym deszczom?

Definicja z ang. How to prevent acid rains, z niem. Wie man sauren Regen verhindern.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ KWAŚNYM DESZCZOM: Kwaśne deszcze to zanieczyszczone opady, które spadają z góry i szkodzą naszemu środowisku. Kwaśne deszcze mogą przybrać formę deszczu, śniegu albo mgły, które zawierają znaczne ilości dwutlenku siarki i tlenku azotu. Zanieczyszczenia te mogą przemieszczać się na znaczne odległości, stanowiąc tym samym globalny problem. Rządy na całym świecie i osoby fizyczne powinny z tym walczyć.
krok 1
Pomniejszenie emisji zanieczyszczeń z górnictwa, hutnictwa i elektrowni. Konsumenci mogą w tym pomóc przez pomniejszenie eksploatowania zasobów i ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Pomocne są także kampanie na rzecz rządowych regulacji emisji na danym obszarze.
krok 2
pomniejszenie emisji szkodliwych spalin i ograniczenie transportu. Konsumenci mogą przyczynić się do tego przez pomniejszenie ilości kupowanego paliwa i ropy naftowej i zakup samochodów z mniejszym stopniem emisji spalin. Warto skorzystać z komunikacji miejskiej albo skorzystać z innego środka transportu, jak na przykład rower.
krok 3
Zmniejsz liczba dwutlenku węgla i tlenków azotu uwalnianych do atmosfery. By to uczynić musisz ograniczyć zużycie węgla, spalanie drewna i gazu ziemnego.
krok 4


Kwaśne deszcze w Polsce i Europie

Ogranicz korzystanie z produktów, które wytwarzają chlorofluorowęglowodory i CFC. Klimatyzacja, chłodnictwo i sporo wyrobów w aerozolu zawierają te związki. Ogranicz wykorzystywanie klimatyzacji przez zamontowanie wentylatorów i korzystaj z jednej energooszczędnej lodówki na całe gospodarstwo domowe. Zatrzymuj chłodne powietrze – nie zostawiaj otwartych drzwi w pomieszczeniu, gdy klimatyzacja jest włączona i nie trzymaj otwartych drzwiczek lodówki poprzez dłuższy czas.
krok 5
Ogranicz emisję dwutlenku siarki przez oszczędność papieru. Ten szkodliwy związek produkowany jest w czasie procesu produkcji papieru. Czytaj zatem gazety on-line, zamiast kupować codzienną prasę, używaj dwóch stron kartki i zbieraj i wykorzystuj makulaturę.
krok 6
Zmniejsz emisje spalin wytwarzanych poprzez auto. Jadąc gdzieś staraj się wziąć ze sobą kilka osób, które udają się w tym samym kierunku, planuj wycieczki z wyprzedzeniem, wybierz się na wycieczkę rowerową czy spacer. Zadbaj o stan techniczny samochodu, upewnij się, iż nic nie przecieka i wszystko działa jak należy.
krok 7


Sukces kwaśnych deszczy

Zmniejsz zużycie energii elektrycznej w obrębie gospodarstwa domowego. Zastosuj żarówki energooszczędne, wyłączaj światło, gdy jest niepotrzebne, włączaj większe urządzenia takie jak pralka czy zmywarka, tylko wtedy, gdy są pełne, sprzęt RTV wyłączaj z prądu, nie zostawiaj niczego na czuwaniu.
krok 8
Ogranicz wykorzystywanie produktów jednorazowego użytku, poddawaj recyklingowi wszystko co tylko się da. Wytwarzanie nowych materiałów i unieszkodliwianie odpadów, wiąże się uwalnianiem do atmosfery znacznych ilości zanieczyszczeń.

Lekarz Psychiatra: JAK ZAPOBIEGAĆ KWAŚNYM DESZCZOM; WIE MAN SAUREN REGEN VERHINDERN; HOW TO PREVENT ACID RAINS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.