Leczenie Jak być bardziej pewnym siebie przyczyny. Jak leczyć priorytetowe cechy. Twoje.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być bardziej pewnym siebie?

Definicja z ang. How to be more confident, z niem. Wie man mehr Vertrauen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK BYĆ BARDZIEJ PEWNYM SIEBIE: Pewność siebie i wiara w posiadane zdolności to w dzisiejszych czasach priorytetowe cechy. Twoje postrzeganie siebie ma wielki wpływ na to, jak postrzegają cię inni. Im bardziej pewny siebie jesteś, tym większa jest twoja szansa na efekt. Jest sporo czynników wpływających na pewność siebie, które są poza twoją kontrolą. Jest także kilka takich cech, które możesz w sobie świadomie budować. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci stać się bardziej pewnym siebie.
krok 1
Odpowiedni ubiór.
Chociaż ubranie nie czyni człowieka, może w znacznym stopniu wpływać na jego samoocenę. Jesteś świadomy swojego wyglądu. Jeśli nie wyglądasz dobrze, zmienia się twój sposób poruszania i współdziałania z innymi ludźmi. Możesz wykorzystać strój na własną korzyść, wystarczy, iż będziesz dbał o swój wygląd zewnętrzny. W większości przypadków pewność siebie znacznie wzrasta, gdy się wykąpiesz, ogolisz, założysz czyste ubrania. Dodatkowo możesz lepiej się poczuć, gdy twój strój utrzymany jest w najnowszych trendach. Nie znaczy to w ogóle, iż musisz wiele wydawać na nowe ubrania. Stosuj regułę „kup drożej, lecz połowę”. Zamiast kupować wiele tanich ubrań, kup o połowę mniej, lecz wybierz ciuchy dobrej jakości. Z perspektywy czasu zobaczysz, iż te zakupy okażą się tańsze, gdyż ubrania dobrej jakości wolniej się zużywają, więc możesz je nosić dłużej, niż tanią odzież. Kupno mniejszej ilości ciuchów pomaga również zmniejszyć bałagan w szafie.
krok 2
Chodź szybciej.
Jednym ze sposobów określenia, jak czuje się dana osoba jest zwrócenie uwagi jak chodzi. Jeśli chodzi wolno, jest zmęczona i obolała. Jeśli z kolei chodzi szybko, jest pełna energii. Ludzie patrzą z ufnością na kogoś, kto szybko chodzi. Wiedzą, iż można mu powierzyć jakieś zadanie, a on na pewno się z niego wywiąże. Nawet, jeśli się nie spieszysz, 25% szybszy krok pozwoli ci zwiększyć pewność siebie.
krok 3
Dobra postawa.
Sposób, w jaki dana osoba się prezentuje, może o niej bardzo sporo powiedzieć. Ludzie, którzy chodzą ospale, ze zwieszonymi ramionami sygnalizują brak pewności siebie. Wydaje się poprzez to, iż podchodzą do życia bez entuzjazmu, a wszystko, co robią jest niewiele istotne. Wszyscy, którzy pilnują dobrej postawy automatycznie czują się bardziej pewni siebie. Stań prosto, trzymaj ramiona odchylone do tyłu i głowę do góry, zawsze nawiązuj z ludźmi kontakt wzrokowy. Dlatego zrobisz na innych dobre wrażenie.
krok 4
Osobista reklama.
Jednym ze sposobów budowania pewności siebie jest słuchanie mowy motywacyjnej. Niestety szanse, iż usłyszysz komplementy od szefa albo współpracowników są niewielkie. Możesz jednak wypełnić tą potrzebę przez powstanie osobistej reklamy. Napisz 30-60 sekundową mowę, która podkreśli wszystkie twoje zalety, zdolności i osiągnięte cele. Gdy będziesz potrzebował wzmocnienia swojej pewności siebie, przeczytaj tą mowę na głos przed lustrem albo, jeżeli wolisz, w myślach.
krok 5
Wdzięczność.
jeśli zbytnio skupisz się na czymś, co chcesz osiągnąć twoja podświadomość będzie na siłę wyszukiwać różnych wymówek, poprzez które ci się to nie uda. Prowadzi to zazwyczaj do okazania słabości. Najlepszym metodą na unikniecie walki z podświadomością jest skupienie się na wdzięczności. Pomyśl o tym wszystkim, co już osiągnąłeś i bądź wdzięczny za to, co masz. Przywołaj w pamięci wszystkie dotychczasowe sukcesy, unikalne zdolności, związki uczuciowe i pozytywne momenty. Zdziwisz się, ile takie wspomnienia mogą zrobić dla podniesienia pewności siebie i wywołania motywacji do podejmowania dalszych kroków na drodze do sukcesu.
krok 6
Mów innym komplementy.
Gdy myślimy negatywnie o sobie, regularnie (pod postacią obelg i plotek) przenosimy własną niechęć na innych ludzi. By przerwać ten krąg negatywnych emocji trzeba nauczyć się chwalić innych. Odmawiaj udziału w plotkarskich spotkaniach i sam nie rozpowiadaj jakichkolwiek pogłosek. Dlatego staniesz się powszechnie lubiany i wzrośnie twoja pewność siebie. Mówiąc komplementy innym, możesz również odnaleźć pozytywy w samym sobie.
krok 7
Siadaj w pierwszym rzędzie.
W szkołach, biurach i na publicznych zgromadzeniach na całym świecie ludzie nieustannie biją się o miejsca z tylu sali. sporo osób chce siedzieć z tyłu, gdyż boją się być dostrzeżeni. Odzwierciedla to brak pewności siebie. Siadając w pierwszym rzędzie możesz pozbyć się tego irracjonalnego lęku i odbudować pewność siebie. Będziesz również lepiej widoczny dla ważnych osób prowadzących dyskusję.
krok 8
Mów głośno.
W czasie dyskusji wielu ludzi mówi cicho, gdyż boją się, iż inni będą ich oceniać, gdy powiedzą coś głupiego. Strach ten nie ma rzeczywistego uzasadnienia. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są wiele bardziej tolerancyjni, niż nam się wydaje. Mają także wiele kompleksów. Przełam, więc swój lęk i śmiało zabieraj głos
w czasie dyskusji. Dlatego staniesz się lepszym mówcą, pewnym swoich pomysłów i opinii, a twoi rówieśnicy uznają cię za lidera.
krok 9
Pracuj nad sobą.
Podobnie jak wygląd zewnętrzny, tak i sprawność fizyczna ma wielki wpływ na pewność siebie.
jeśli nie jesteś w dobrej formie, możesz czuć się niepewnie, niewiele atrakcyjnie i brak ci energii do działania. Zacznij ćwiczyć, aby poprawić swój wygląd, samopoczucie i zmotywować się do osiągnięcia czegoś pozytywnego.
krok 10
Skoncentruj się na dawaniu z siebie.
Zbyt regularnie skupiamy się tylko na spełnianiu własnych pragnień. Koncentrujemy się tylko na sobie i nie starcza nam energii na potrzeby innych ludzi.
jeśli chcesz dobrze się czuć, musisz przestać koncentrować się tylko na sobie i dać coś z siebie innym ludziom. Im więcej dasz z siebie, tym więcej otrzymasz wsparcia i uznania od innych. Pozwoli ci to budować pewność siebie.

Lekarz Psycholog: JAK BYĆ BARDZIEJ PEWNYM SIEBIE; WIE MAN MEHR VERTRAUEN; HOW TO BE MORE CONFIDENT;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.