Leczenie Jak być pewną siebie przyczyny. Jak leczyć zdolności interpersonalne nie są takie jakich.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być pewną siebie?

Definicja z ang. How to be confident, z niem. Wie zuversichtlich zu sein.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK BYĆ PEWNĄ SIEBIE: Każdy ma wady - jesteśmy tylko ludźmi. Nawet jeżeli twój wygląd, charakter czy zdolności interpersonalne nie są takie jakich byś sobie życzyła, nie powinnaś pozwolić, by fakt ten miał jakikolwiek wpływ na twoją pewność siebie. Jesteś osobą piękną i unikalną zarówno w środku jak i na zewnątrz, zatem powinnaś kochać siebie bezwarunkowo. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak być pewną siebie.
krok 1
Odpowiedz na pytania.
Czy zawsze jesteś spokojna, zimna i opanowana nawet w trudnych przypadkach? Wykazujesz sporą cierpliwość w stosunku do innych ludzi? Czy zawsze służysz pomocą swoim przyjaciołom? Na każde pytanie odpowiedź powinna brzmieć "tak". jeżeli tak nie jest popracuj nad sobą w tym zaresie. Zmiana ta wpłynie pozytywnie na twoją pewność siebie.
krok 2
Znajdź własną pasję.
Bez względu na to czy będzie to taniec towarzyski, joga, tuning samochodów, plecenie koszyków czy jazda na rolkach – robienie tego co kochasz, wzmocni twoją pewność siebie i wiarę we swoje możliwości. Im będziesz robiła większe postępy i stawała się specjalistą z dziedziny, która cię interesuje, tym bardziej twoja pewność siebie będzie wzrastać.
krok 3
Znajdź inspirację w kimś kogo podziwiasz.
Może to być ktoś z rodziny albo ktoś znany. Zastanów się jaka właściwość w tej osobie cię inspiruje? Mogą to być wartości moralne, duchowe, emocjonalne czy fizyczne. Codziennie dąż do doskonalenia swego wnętrza i ciała.
krok 4
Nie myśl o sobie za wiele.
Nie staraj się skupiać na swoich negatywnych cechach i na tym jak inni cię postrzegają. Zamiast tego skup się na tym, jak sprawić, by inni byli szczęśliwi.
krok 5
Naucz się przyjmować komplementy.
Nie przewracaj oczami, nie wzruszaj ramionami ani nie mów "tak, tak". Bierz sobie komplementy do serca i za nie dziękuj (powiedz "dziękuję" i się uśmiechnij).
krok 6
Pamiętaj o tym, iż ty również masz do zrobienia i do powiedzenia istotne rzeczy.
jeżeli czujesz, iż jesteś czegoś pewna mów głośno, wyraźnie i zachowaj kontakt wzrokowy. Bądź sobą.
krok 7
Troszcz się o siebie.
Jedz zdrową żywność. Uprawiaj sport jednak nie przesilaj swojego ciała. Nie odmawiaj sobie niczego co jest dla ciebie dobre i zdrowe. Równocześnie nie przesadzaj z dbaniem o siebie. Kupowanie wszystkich kremów nawilżających, odżywek i balsamów nie pomoże ci zostać tym kim chcesz być – mogą być tylko uzupełnieniem. Twoja wiara w siebie przychodzi od wnętrza. Poświęć kilka chwil na dzień na refleksję nad swoim życiem. by być pewnym siebie musisz zrozumieć, jak bardzo istotne jest twoje dobre samopoczucie.
krok 8
Idź na siłownie.
Siłownia bardzo szybko sprawi, iż zaczniesz czuć się pewnie siebie, nawet
jeżeli teraz jesteś w najwyższym stopniu płochą i zakompleksioną osobą pod słońcem. Pomoże ci ona być tym kim jesteś i się tego nie bać. Tj. właśnie prawdziwa pewność siebie. Oprócz tego dzięki ćwiczeniom będziesz mieć więcej energii codziennie i będziesz mieć lepszy humor.
krok 9
Nie daj po sobie skakać.

jeżeli ktoś cię poniży (nie w sposób żartobliwy), powiedz mu, iż to jest tylko i wyłącznie jego opinia i wg ciebie może sobie myśleć co chce ponieważ to i tak nie ma znaczenia. Na początku może to być trudne do zrobienia, jednak każda taka obrona sprawi, iż będziesz czuła się pewniej siebie.
krok 10
Ciesz się ze swojej indywidualności.


jeżeli wiesz, iż masz w sobie coś szczególnego i specjalnego nie ukrywaj tego. Możliwe, iż chcesz być wyższa, niższa, chudsza, grubsza, bardziej wysportowana i tym podobne Musisz sobie jednak uzmysłowić, iż gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy. Na pytanie "Kim jestem" odpowiedź jest bardzo prosta: Jesteś unikalną indywidualnością, która ma umiejętność do rozwijania i uczenia się.
krok 11
Podejmij się jakiegoś działania.
Może cię zaskoczyć jaką moc ma w sobie podejmowanie działań. Działania nie muszą być nawet jakieś istotne ani ogromne. Może to być coś takiego jak podejmowanie się odwlekanych na później zadań na przykład pisanie listu czy porządkowanie pokoju. Może to być również coś tak interesującego jak zajęcia tai-chi, sztuka, projektowanie wnętrz i cokolwiek co cię interesuje, czego nie miałaś się jeszcze okazji podjąć. Bez względu na to, czy to jest małe czy większe działanie – przyniesie ono entuzjazm i pewność siebie.
krok 12
Popracuj nad własną postawą.
Nie garb się i nie opuszczaj ramion. Nic tak nie świadczy o braku pewności siebie jak osoba wyglądająca na taką, która chce się schować przed całym światem. Upewnij się, iż twoje plecy są proste, łopatki koło siebie, brzuch wciągnięty, pierś wypięta (bez przesady by nie wyglądać na spiętą i sztywną). Zobacz przed siebie i miej głowę nieco uniesioną – nigdy nie zobacz w ziemię.
krok 13
Uśmiechaj się częściej.
Możesz to robić świadomie. Uśmiech sprawia, iż człowiek wydaje się miły, szczery, przyjazny i pewny siebie. Możesz również kompletnie rozluźnić mięśnie twarzy – wówczas będziesz sprawiać wrażenie spokojnej i zrelaksowanej. Obserwuj się w lustrze i upewnij się, iż twoja mina nie jest napięta i nerwowa – inni mogliby ją zinterpretować jako smutną, niedobrą i nieprzyjemną.
krok 14
W czasie rozmowy z innymi zachowaj kontakt wzrokowy.
Patrzenie innym w oczy świadczy o twoim zainteresowaniu, spokoju i pewności siebie. Osoby, które unikają kontaktu wzrokowego wydają się być nieśmiałe i potulne zaś


jeżeli ktoś zauważy, iż cały czas unikasz patrzenia w oczy, może to zinterpretować iż się boisz, jesteś zła albo masz coś na sumieniu. Nie musisz się wpatrywać w oczy drugiej osoby cały czas – moment kontaktu wzrokowego powinien wynosić od 30 do 60% czasu całej rozmowy.
krok 15
Uścisk dłoni może zwiększyć twoją pewność siebie.



jeżeli chodzi o gestykulację, będziesz wydawać się bardziej otwarta i szczera wówczas, gdy nie będziesz łączyć razem rąk a dłonie będą otwarte. Wskazywanie palcem i zbliżanie do siebie rąk może kłaść większy nacisk na wypowiadane poprzez ciebie słowa. Nie nadużywaj gestykulacji



jeżeli nie chcesz wyglądać na zdenerwowaną i niezdecydowaną. Unikaj chwytania się za ręce i za ramiona – takie działanie świadczy o nerwowości, napięciu a nawet nieuczciwości.
Dla mężczyzn - twój uścisk dłoni powinien być silny i pewny.



jeżeli podajesz dłoń kobiecie wówczas twój uścisk nie powinien być mocniejszy niż jej.
krok 16
Chodź dumnym krokiem.
Poruszaj się tak, jakbyś miała jakiś cel. W czasie chodzenia kolana powinny być delikatnie ugięte – dlatego twój chód nie będzie zbyt sztywny.
krok 17
Zachowuj się pewnie siebie, nawet



jeżeli się tak nie czujesz.
Po pewnym czasie takie zachowanie stanie się dla ciebie kompletnie naturalne. Naucz się nie zwracać uwagi i nie interesować tym, co myślą o tobie inni.



jeżeli pozwolisz sobie na przejmowanie się tym co ktoś powiedział na twój temat to nigdy nie będziesz szczęśliwa. Jedyne co cię powinno obchodzić to to, co ty sama o sobie myślisz. Nie wierz ludziom gdyż regularnie będą mówić o tobie źle wskutek zazdrości i chęci sprawienia ci przykrości.



jeżeli się przejmiesz wypowiadanymi poprzez nich słowami sprawisz im tylko radość. Nie daj im do niej powodów. Niech ich słowa po tobie spływają jak woda po kaczce.

Lekarz Psycholog: JAK BYĆ PEWNĄ SIEBIE; WIE ZUVERSICHTLICH ZU SEIN; HOW TO BE CONFIDENT;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.