Leczenie Jak dotrzymać postanowień przyczyny. Jak leczyć iż nieraz zdarzyło nam się nie wywiązać z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dotrzymać postanowień?

Definicja z ang. How to keep the provisions of, z niem. Wie halten die Bestimmungen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK DOTRZYMAĆ POSTANOWIEŃ: Tytuł artykułu może spędzać niektórym czytelnikom sen z powiek. Pewnie dlatego, iż nieraz zdarzyło nam się nie wywiązać z danego sobie słowa. Początkowo jesteśmy nastawieni entuzjastycznie co do realizacji postanowień, jednak z czasem nieświadomie tracimy impet, poprzez co następna kartka z postanowieniem ląduje w koszu. De facto zaczynamy się zastanawiać co się tak naprawdę stało, iż odeszliśmy od początkowych założeń, przecież byliśmy już krok od mety. Poniżej postaram się przedstawić istotę problemu i zewnętrzne i wewnętrzne czynniki decydujące o powodzeniu naszych celów i postanowień.
krok 1
Co decyduje o stopniu realizacji naszych postanowień?
Odpowiem pytaniem na pytanie – a co ty chciałbyś osiągnąć przez realizację postanowień? Jakiej oczekujesz nagrody? To właśnie nagroda jest czynnikiem determinującym nasze zachowanie i gotowość do podjęcia zmiany. Jeżeli sobie tego nie uświadomimy, to szybko stracimy wątek i z postanowienia będą nici. Jeżeli wprowadzasz w życie jakieś postanowienia to od razu zastanów się co chcesz tym osiągnąć, na przykład uwolnić się od dymu tytoniowego, kupić nowe auto, zrobić studio muzyczne, ukończyć studia etc. Nagroda musi być jasno sprecyzowana, ponieważ dzięki niej odczuwamy chęć osiągnięcia sukcesu, to ona sprawia, iż ciągle trzymamy się sztywno kursu, a nie tylko dryfujemy tam, gdzie nas poniesie. Zastanów się teraz nad tym, zanim przejdziesz do następnego punktu.
krok 2
Motywacja.
Każdy motywuje się inaczej. Motywacja nie jest trwała, dlatego potrzebujemy nieustannego dopingu (nie chodzi tu o używki), naturalnego odruchu: muszę to osiągnąć za wszelaką cenę. Jak utrzymać motywację na wysokim poziomie? W teorii odpowiedź jest prosta – myśl każdego dnia o nagrodzie, którą sobie wyobraziłeś. Wyobrażaj ją sobie rano, kiedy wstajesz, po południu i wieczorem poprzez pójściem spać. Tylko w ten sposób utrzymasz nieodpartą chęć dokonania czegoś ważnego, czegoś, co wydaje się ogromne względem twoich aspiracji. Jeżeli zapominasz o swoich celach, czy postanowieniach, to wypisz je na kartce i powieś nad łóżkiem. Kiedy otworzysz oczy, będziesz widział swój grafik działania.
krok 3
Osiągalność celu.
Zawsze oszacuj realne szanse powodzenia w osiągnięciu sukcesu. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka może być nieadekwatna do twoich możliwości. Wówczas podjęty trud pójdzie na marne. Jeżeli nie jesteś w stanie realnie ocenić osiągalności celu to odpuść, oszczędź sobie niepotrzebnych rozczarowań. Osiągalność można zmierzyć zakładając sobie czas w jakim osiągnięcie celu ma nastąpić.
krok 4
Wsparcie.
Wsparcie bliskich osób to dodatkowy bodziec, który może zwiększyć twoje zaangażowanie w działania. Nic nie wpływa na nas tak motywująco jak poparcie rodziny i przyjaciół – jest silnikiem napędowym dla psychiki.
krok 5
Wiara w siebie.
Jest fundamentem. To na jej podwalinach budujesz, a nie burzysz. Brak wiary w siebie wiąże się ze spadkiem wydajności. Wiara w siebie to wiara we swoje możliwości, nigdy nie wmawiaj sobie, iż nie dasz porady, ponieważ to zniweczy twoje pierwotne założenia, które przecież są silniejsze, niż ta jedna chwila słabości.
krok 6
Ciężka robota.
Pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj nad sobą. Ciężka robota daje owoce, bez owoców nie ma satysfakcji. Nie czekaj z tym do wiosny, jeżeli sobie coś założyłeś, zabierz się do tego od razu. Nie odkładaj. Tylko ty masz wpływ na własne poczynania.
krok 7
Szczęście.
Rzecz jasna szczęście także ma znaczenie, lecz to jest abstrakcja. Nie możesz od razu zakładać, iż nie będziesz mieć szczęścia w działaniu, ponieważ nawet jeżeli go naprawdę nie masz, to nie ono decyduje o sukcesie, tylko ty i potęga twojego umysłu.

Lekarz Psycholog: JAK DOTRZYMAĆ POSTANOWIEŃ; WIE HALTEN DIE BESTIMMUNGEN; HOW TO KEEP THE PROVISIONS OF;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.