Leczenie Jak korzystać z mowy ciała w kontaktach z innymi ludźmi przyczyny. Jak leczyć łatwość.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak korzystać z mowy ciała w kontaktach z innymi ludźmi?

Definicja z ang. How to use body language when dealing with other people, z niem. Wie Körpersprache zu verwenden, wenn sie mit anderen Menschen zu tun.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK KORZYSTAĆ Z MOWY CIAŁA W KONTAKTACH Z INNYMI LUDŹMI: Zdolność odpowiedniego zastosowania mowy ciała może mieć znaczny wpływ na łatwość nawiązywania kontaktów, atrakcyjność i pozytywny nastrój. Nie ma jednej konkretnej zasady jak korzystać z mowy ciała. To co robisz może zostać różnie zinterpretowane w zależności od kontekstu i osoby, z którą akurat rozmawiasz.
Poniżej przedstawiam kilka zachowań składających się na mowę ciała. Mam nadzieję, iż ich dopracowanie pomoże ci w lepszy sposób komunikować się z otoczeniem.
krok 1
Pamiętaj, iż tak aby zmienić język ciała musisz mieć świadomość jego istnienia. Zwróć uwagę na sposób w jaki siedzisz, stoisz, trzymasz ręce, nogi, co robisz, gdy z kimś rozmawiasz. Najlepiej, gdy nabędziesz praktyki ćwicząc przed lustrem. Takie ćwiczenia dadzą ci dobry pogląd na to, jak postrzegają cię inni i pozwolą wypróbować wybrane zachowania nim pokażesz je światu.
krok 2
Obserwuj przyjaciół, gwiazdy filmowe albo innych ludzi, o których myślisz, iż mają dobrze rozwinięta mowę ciała. Staraj się wykorzystać to, czego możesz się od nich nauczyć.
krok 3
Nie krzyżuj ramion ani nóg – prawdopodobnie słyszałeś już, iż nie powinieneś krzyżować ramion, gdyż odgradzasz się w ten sposób od otoczenia. To samo tyczy się nóg. Trzymaj ręce i nogi w pozycji otwartej.
krok 4
Utrzymuj kontakt wzrokowy, lecz nie gap się – jeżeli rozmawiasz z kilkoma osobami naraz, utrzymuj z każdą z nich kontakt wzrokowy, tak aby podtrzymać rozmowę i sprawdzić, czy cię słuchają. Zbyt intensywny kontakt wzrokowy może spłoszyć ludzi, brak kontaktu sprawi, iż wydasz się niewiele pewny siebie. jeżeli nie ćwiczyłeś wcześniej utrzymywania kontaktu wzrokowego, na początku może ci się to wydawać trochę trudne i przerażające, lecz pracuj nad tym, a z pewnością do tego przywykniesz.
krok 5
Rozluźnij ramiona – gdy czujesz się spięty, napięcie to w widoczny sposób ujawnia się w twoich ramionach. Mogą się one odrobinę podnieść i przesunąć naprzód. Spróbuj się zrelaksować. Potrząśnij ramionami i delikatnie przesuń je do tyłu.
krok 6
Przytakuj, gdy inni mówią – raz na jakiś czas skiń głową na symbol tego, iż słuchasz. Nie staraj się z tym jednak przesadzać.
krok 7
Nie garb się, siedź prosto – lecz w sposób zrelaksowany, nie spięty.
krok 8
Nachylaj się, lecz nie za bardzo – jeżeli chcesz pokazać, iż jesteś zainteresowany rozmową, nachyl się w stronę rozmówcy. jeżeli chcesz pokazać, iż jesteś zrelaksowany i pewny siebie, odchyl się odrobinę. Nie nachylaj się jednak za mocno, ponieważ inni odniosą wrażenie, iż desperacko szukasz czyjejś akceptacji. Zbytnie wychylanie się do tyłu sprawi, iż ludzie odbiorą cię jako aroganckiego i zdystansowanego.
krok 9
Uśmiechaj się i śmiej – rozchmurz się, nie bierz siebie zbyt poważnie. Zrelaksuj się odrobinę, uśmiechaj się i śmiej, gdy ktoś mówi coś śmiesznego. Ludzie będą bardziej skłonni, tak aby cię słuchać, jeżeli będą odbierać cię jako pozytywnie nastawionego. Nie śmiej się jednak pierwszy ze swoich własnych żartów, zdradzisz w ten sposób własne zdenerwowanie. Uśmiechnij się, gdy zostajesz komuś przedstawiony, lecz nie „przyklejaj” uśmiechu do twarzy, wydasz się wówczas nieszczery.
krok 10
Nie dotykaj twarzy – dotykanie twarzy ujawnia twoje zdenerwowanie, może także rozpraszać słuchaczy i innych uczestników rozmowy.
krok 11
Trzymaj głowę podniesioną do góry – nie wpatruj się w ziemię, tak aby nie sprawić wrażenia niepewnego i zagubionego. Trzymaj głowę uniesioną do góry, a oczy skierowane na horyzont.
krok 12
Zwolnij trochę – ma to wykorzystanie do wielu sytuacji. Wolniejszy chód nie tylko sprawi, iż wydasz się bardziej spokojny i pewny siebie, lecz pozwoli ci także zmniejszyć stres, który odczuwasz. jeżeli ktoś cię zawoła, zamiast nerwowo wykręcać kark w jego kierunku, obróć się spokojnie.
krok 13
Nie wierć się - staraj się unikać, wyeliminować albo zmienić niespokojne ruchy i tiki nerwowe, takie jak potrząsanie nogą albo stukanie palcami w stół. Sprawisz wrażenie zdenerwowanego, a jeżeli robisz coś w międzyczasie, wiercenie może cię dekoncentrować. Opanuj własne ruchy. Postaraj się zrelaksować, zwolnić i skupić na nich uwagę.
krok 14
Rozważniej używaj rąk – zamiast nerwowych ruchów rękoma, czy naciągania twarzy, użyj ich do zakomunikowania tego, co chcesz powiedzieć. Używaj rąk, gdy coś opisujesz i jeżeli chcesz podkreślić wagę tego, o czym akurat mówisz. Nadużywanie rąk może być jednak rozpraszające. Nie pozwól rękom ciężko opadać, panuj nad nimi.
krok 15
Trzymaj niżej drinki – nie trzymaj drinka naprzeciw klatki piersiowej. W zasadzie nie trzymaj niczego naprzeciw serca, inaczej będziesz sprawiać wrażenie osoby wzbudzającej dystans. Opuść szklankę, lepiej trzymaj ją w rejonie nóg.
krok 16
Nie stawaj zbyt blisko – znajdujący się blisko nas rozmówcy wprawiają nas w zdenerwowanie. Pozwól ludziom zachować ich osobistą przestrzeń, nie naruszaj jej.
krok 17
Lustro – regularnie, gdy dobrze dogadujemy się z drugą osobą, nieświadomie zaczynamy odzwierciedlać jej zachowania. Znaczy to, iż stajemy się jakby lustrem dla niektórych przedmiotów jej mowy ciała. tak aby poprawić jakość kontaktu z drugim człowiekiem, możesz wypróbować odrobinę „odbijania aktywnego”. jeżeli rozmówca nachyli się trochę, możesz także nachylić się w jego stronę. jeżeli trzyma ręce na udach, ty możesz zrobić to samo. Nie reaguj jednak zwierciadlanym odbiciem na każdy ruch rozmówcy. To z pewnością wyda się dziwaczne!
krok 18
Zachowaj pozytywne nastawienie – staraj się zachować pozytywny, otwarty i zrelaksowany stosunek do otaczającego cię świata. To jak się czujesz jest widoczne w twoim języku ciała i może mieć dla niego kolosalne znaczenie.




Wskazówki i ostrzeżenia
Możesz zmienić własną mowę ciała, lecz jak wszystkie nowe nawyki – wymaga to czasu. Szczególnie czasochłonne może się okazać trzymanie uniesionej głowy, w szczególności wtedy, gdy spędziłeś tysiące dni patrząc na własne stopy. jeżeli będziesz próbować zmienić zbyt sporo rzeczy naraz, możesz łatwo się pogubić i załamać.
Wybierz kilka opisanych tutaj zachowań i pracuj nad nimi każdego dnia poprzez 3-4 tygodnie. W tym czasie powinieneś przekształcić je w nowe nawyki i sprawić, iż będziesz wykonywać je odruchowo. jeżeli ci się nie uda, próbuj dalej aż do skutku. Nie przejmuj się niepowodzeniami. Ludzie nie patrzą na ciebie tak regularnie, jak ci się wydaje. Gdy ci się uda, wybierz następne parę zachowań, które chciałbyś zmienić i pracuj dalej. Powodzenia!

Lekarz Psycholog: JAK KORZYSTAĆ Z MOWY CIAŁA W KONTAKTACH Z INNYMI LUDŹMI; WIE KÖRPERSPRACHE ZU VERWENDEN, WENN SIE MIT ANDEREN MENSCHEN ZU TUN; HOW TO USE BODY LANGUAGE WHEN DEALING WITH OTHER PEOPLE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.