Leczenie Jak leczyć bulimię przyczyny. Co znaczy pomiędzy 18 a 24 rokiem życia, z kolei ok. 8.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć bulimię?

Definicja z ang. How to treat bulimia, z niem. Wie zur Behandlung von Bulimie.

Co to znaczy: Bulimia to raczej choroba psychiczna. Aktualnie dotyka ona ok. 1% kobiet pomiędzy 18 a 24 rokiem życia, z kolei ok. 8% kobiet w tym samym wieku ma co najmniej niepełne symptomy tej choroby. Na bulimie mogą zachorować także mężczyźni, lecz proc. zachorowań jest u nich znacznie mniejszy niż u kobiet. Najważniejsze w leczeniu bulimii jest jak najszybsze jej rozpoznanie i podjęcie walki z chorobą. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w leczeniu bulimii.
krok 1
Dowiedz się jak najwięcej o bulimii i innych problemach z jedzeniem jak na przykład anoreksja. Sporo informacji możesz znaleźć na stronach internetowych, możesz tez zapytać o jakieś ulotki w swojej przychodni.
krok 2
Bądź dumny ze swojego ciała. Otaczaj się ludźmi, którzy pomogą ci nabrać pozytywnego podejścia do swojego ciała i zerwij znajomość z ludźmi, którzy sprawiają, iż źle się czujesz z tym jak wyglądasz.
krok 3
Ćwicz wstrzemięźliwość. Wygórowane zasady żywieniowe pomagają wielu cierpiącym na bulimię powstrzymać się przed przejedzeniem.
krok 4
Przestań się odchudzać. Diety pozwalają ci kontrolować wagę twojego ciała, lecz mogą być drogą do problemów żywieniowych.
krok 5
Skup się na tym aby twoja dieta była dobrze zbilansowana a nie ograniczaj ilości jedzenia.
krok 6
Poradź się dietetyka, by pomógł ci ustalić dietę, jaka będzie dla ciebie odpowiednia. Dietetyk pomoże ci pokonać bulimię poprzez znalezienie zdrowego jedzenia, które pomoże ci uzyskać i utrzymać zdrowe ciało.
krok 7
Udaj się do psychologa, pomoże ci on rozwiązać problem psychiczny, który skutkuje bulimię.
krok 8
Poszukaj wsparcia u przyjaciół i rodziny, jeśli masz problemy z akceptacją swojego wyglądu.
krok 9
Ogranicz oglądanie telewizji. Przesadnie szczupłe gwiazdy i wszechobecna w mediach obsesja na punkcie utraty wagi mogą wywołać, iż źle się czujesz w swoim ciele.
krok 10
Powiedz swojemu lekarzowi pierwszego kontaktu, iż masz bulimię. Poproś, by wytłumaczył ci, jakie ryzyko wywołuje ta choroba u ciebie.
krok 11
Zamiast jednego albo dwóch dużych posiłków jedz częściej, lecz mniejsze porcje. Bulimia jest regularnie reakcją na bycie przejedzonym. Dzięki jedzeniu częściej mniejszych porcji nie będziesz mieć uczucia przesytu.
Wskazówki i ostrzeżenia
Zachorowania na bulimię bardzo regularnie mogą występować po wyleczeniu anoreksji.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.