Leczenie Jak leczyć paranoję przyczyny. Jak leczyć albo wielkościowymi. Jak w razie każdej choroby.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć paranoję?

Definicja z ang. How to treat paranoia, z niem. Wie zur Behandlung von Paranoia.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK LECZYĆ PARANOJĘ: Paranoja: zaburzenie psychiczne charakteryzujące się urojeniami prześladowczymi albo wielkościowymi. Jak w razie każdej choroby psychicznej, również i paranoję należy leczyć pod ścisłym nadzorem specjalisty - psychiatry. Jeżeli chcesz bliżej zapoznać się z tematem, przeczytaj poniższy artykuł.
krok 1
Spotkaj się z psychiatrą.
To jest chyba najważniejszy krok ze wszystkich. Psychiatra może pomóc odnaleźć powody paranoi. Możesz próbować leczyć się samodzielnie, jednak spotkanie ze specjalistą da Ci większą szansę na wyleczenie.
krok 2
Rozpoznaj problem.
Nie można rozwiązać problemu, jeżeli nie przypuszczasz, iż go masz. Pamiętaj, iż paranoja występuje najczęściej u ludzi, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym (na przykład depresja) i u osób zażywających narkotyki (((na przykład kokaina, heroina, ecstasy, i tym podobne).
krok 3
Spróbuj komuś zaufać.
Spróbuj utrzymać pełne zaufania relacje z osobą, którą dobrze znasz. To może być twoja mama, inny członek rodziny albo twój idealny przyjaciel. jeżeli czujesz, iż nie możesz zaufać żadnej z tych osób, porozmawiaj z lekarzem. Lekarze przechodzą specjalne szkolenia, by wysłuchać Twojego problemu i, w uzasadnionym przypadku, skierować Cię do psychiatry.
krok 4
Nie próbuj leczyć się samodzielnie.
To może tylko pogorszyć sytuację, w szczególności, jeżeli pacjent przyjmuje substancje, które są nielegalne (((((na przykład kokaina, heroina i tym podobne))). Tego typu środki są odpowiedzialne za powstawanie paranoi i nasilenie jej symptomów.
krok 5
Uspokój się.
W chwilach, kiedy odczuwasz ekstremalny poziom paranoi i zaczynasz wpadać w panikę, zwyczajnie się zatrzymaj. Skoncentruj się na oddychaniu i spróbuj myśleć o czymś przyjemnym, ((((((na przykład spróbuj przywołać w pamięci jakieś miłe wspomnienia. jeżeli to zawiedzie, spróbuj dokonać prostych obliczeń matematycznych w pamięci, np. ile tj. 13 razy 4, rozwiąż je, następnie pomyśl nad kolejnymi.
krok 6
Prowadź pamiętnik.
Czasami paranoja może powstrzymywać Cię przed zaufaniem innym ludziom, nawet tym, których znasz całe życie. Możesz odczuwać z tego powodu sporo nieprzyjemnych emocji: poczucie winy, gniew, oburzenie.
jeżeli potrzebujesz uwolnić się od tych emocji i nie możesz o nich z nikim porozmawiać, zapisz je w dzienniku. Prowadzenie pamiętnika jest doskonałym metodą na pozbycie się nagromadzonych emocji w sposób swobodny. Dlatego możesz mieć pewność, iż tak długo jak będziesz trzymał swój dziennik w ukryciu, Twoje sekrety będą bezpieczne.
krok 7
Pomyśl o innych.
Staraj się nie gniewać na osoby, o których myślisz, iż są przeciwko Tobie (obgadują Cię, spiskują przeciwko Tobie). Pamiętaj:
jeżeli zaliczyłeś pierwszy krok, wiesz iż masz problem. Spróbuj nie złościć się na ludzi, którzy starają się Ci pomóc, szczególnie na członków Twojej rodziny.
Wskazówki i ostrzeżenia
Naucz się z tym żyć. Paranoja jest chorobą długotrwałą, może być leczona latami, co również nie daje gwarancji, iż kompletnie się od niej uwolnisz.
jeżeli tak, musisz nauczyć się, jak sobie z nią radzić. Dlatego Twoje życie stanie się trochę łatwiejsze.Trzymaj się z dala od narkotyków i alkoholu. Możesz mieć wrażenie, iż te środki Ci pomagają, lecz to nieprawda. Sprawiają one jedynie, iż Twoje zaburzenie się pogłębia.To, iż cierpisz na paranoję, nie czyni Cię szaleńcem.
jeżeli przypniesz sobie taką etykietę, Twoje poczucie wartości spadnie, co nie pomoże Ci w walce z problemem. Jesteś osobą z trudnościami. To wszystko.Naucz się medytować. To pomoże Ci się zrelaksować, gdy dopadną Cię paranoidalne myśli.Wykonuj ćwiczenia fizyczne i zdrowo się odżywiaj.
jeżeli zaczniesz miewać urojenia ( (((((((na przykład iż ktoś Cię śledzi), natychmiast szukaj pomocy.własne podejrzenia w stosunku do innych osób zachowaj w tajemnicy, dzieląc się nimi jedynie z psychiatrą. Nie krzywdź innych własnymi przypuszczeniami na ich temat.Nie kumuluj w sobie emocji. Sprawi to jedynie, iż będziesz czuć się gorzej. .
jeżeli będziesz gromadzić w sobie wszystkie emocje, wkrótce same znajdą ujście. Lepiej porozmawiać o nich z kimś zaufanym.

Lekarz Psycholog: JAK LECZYĆ PARANOJĘ; WIE ZUR BEHANDLUNG VON PARANOIA; HOW TO TREAT PARANOIA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.