Leczenie Jak manipulować ludźmi przyczyny. Jak leczyć niż może się to wydawać. Wszystko co musisz.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak manipulować ludźmi?

Definicja z ang. How to manipulate people, z niem. Wie zu manipulieren Menschen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK MANIPULOWAĆ LUDŹMI: Przekonanie ludzi do tego, by robili to, co ty chcesz, jest o sporo prostsze niż może się to wydawać. Wszystko co musisz zrobić, to zrozumieć w jaki sposób ludzie podejmują decyzję. W większości nasze codzienne decyzje są przyziemne i niewiele istotne. Podejmowane są one zwykle pod wpływem kaprysu i rezultat końcowy może być taki albo inny. Zawsze wybierasz to, co jest najlepsze dla ciebie, istotne jest zatem, by zrobić wszystko, co może wpłynąć na twoją korzyść. Będziesz zaskoczony, jak sporo korzyści możesz uzyskać przez zmianę decyzji innej osoby. Ty także możesz stać się podstępnym i czerpać z tego korzyści. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak wpływać na decyzję i manipulować zarówno przyjaciółmi jak i wrogami.
krok 1
Podkreśl znaczenie decyzji.
Najpierw musisz określisz je dana osoba jest odpowiednia do tego, aby móc nią manipulować. Oczywiście nie będziesz w stanie oszukiwać osobę, którą kochasz czy także z którą masz dzieci, możesz jednak manipulować osobę, z którą łączy cię tylko seks. Musisz dowiedzieć się, jak istotne te decyzje są dla drugiej osoby i w jakim stopniu możesz na nie wpłynąć. Pamiętaj, iż im mniejsze decyzje, tym większe prawdopodobieństwo, iż możesz je zmienić na własną korzyść.
Przykład: Bartek chce zaprosić własną żonę do kina. On chce zobaczyć nowy video z Jamesem Bondem, ona nudną komedię romantyczną. Gdyż decyzja ta nie jest aż tak istotna, jego żona powinna być w stanie bez większych problemów przekonać go do obejrzenia komedii romantycznej.
krok 2
Podzielaj opinię drugiej osoby.
Okaż zrozumienie dla osoby, która musi podjąć jakąś decyzję. Jeżeli będziesz w stanie przekonać ją, iż czujesz to, co ona to w łatwiejszy sposób będziesz mógł skierować jej tok myślenia na korzystny dla ciebie tor. Na tym etapie życzliwość jest najważniejsza. Regularnie urządzaj pogawędki z daną osoba i upewnij się, iż mówisz dokładnie to, co chce usłyszeć. I pamiętaj, komplement nigdy nie zaszkodzi, w szczególności gdy jest on konkretny i niebanalny.
Przykład: Jan nie chce zerwać ze własną dziewczyną. Jako jego kolega wiesz, iż dziewczyna go okłamuje i nie jest z nim szczera, więc chcesz, by z nią zerwał. Najpierw musisz zadbać o to, aby Jan wiedział, iż rozumiesz jego uczucia do niej (aczkolwiek na pewno tego nie zrozumiesz). Powiedz coś w stylu: "Obaj idealnie wiemy, jak tj.. I zawsze podziwiałem twoją umiejętność do prawidłowej oceny drugiej osoby i rozpoznania tego, kiedy ktoś rozpoczyna tobą manipulować". Oczywiście Jan nie będzie zdawał sobie sprawy z tego, iż właśnie nim manipulujesz i zerwie ze własna dziewczyną wbrew swojej woli.
krok 3
Powiedz drugiej osobie przekonujące kłamstwo.
W tym momencie powinieneś zacząć przechylać wagę w swoim kierunku. Teraz kiedy już zmiękczyłeś drugą osobę przez podbudowanie jego ego, możesz podsunąć mu pod nos jakieś okropne kłamstwo i na pewno tego nie zauważy. To kłamstwo stanie się podstawą do reszty twoich argumentów, więc upewnij się czy ono jest na tyle dobre. Jeżeli jednak osoba ta zorientuje się, iż ją okłamałeś i zacznie na ciebie krzyczeć, wróć do kroku 2.
Przykład: Kasia naprawdę lubi jakąś organizację, lecz Ty wiesz, iż nie ma ona zbyt dobrej opinii. Najpierw powiedz jej, iż jest bardzo mądrą osobą i iż zawsze miała doskonały gust i wyczucie, a potem wyznacz dlaczego nie powinna lubić tej organizacji.
krok 4
Przełam czyjeś pragnienia.
To jest najważniejszy krok w całym tym procesie. tj. okres, którym musisz sprawić, aby druga osoba nie była już pewna swoich opinii i zastąpiła je twoimi sugestiami. Gdy prawidłowo wykonasz to zadanie, osoba ta powinna mieć wątpliwości co do tego, co widzi, czuje, robi i oczywiści czy jej opinie są słuszne. Regularnie łatwiej nam jest krytykować osoby słabe fizycznie i psychicznie. W znacznie prostszy sposób jesteśmy w stanie wpłynąć na ich myślenie.
Przykład: Wojtek nie lubi grać w koszykówkę, a ty masz tylko 5 osób chętnych do gry. by zagrać trzech na trzech, potrzebna ci jest jeszcze jedna osoba. Wojtek wyjaśnia, iż nie będzie grać, gdyż ma jeszcze inne rzeczy do zrobienia. Jeżeli wykonałeś już wszystkie trzy kroki procesie manipulacji, teraz chwilę na krok czwarty. Powiedz coś w stylu: "Wojtek nie zauważyłeś, iż ostatnio nieco przybrałeś na wadze? Poważnie, potrzebujesz nieco ruchu. Zrzuć trochę tłuszczu grając z nami". Zanim on zorientuje się co robi, będzie w drodze na trening i będzie zastanawiał się już nad ćwiczeniami rozciągającymi.
krok 5
Wymień starą opinię na jedną z nowych wybranych poprzez ciebie.
To najprostszy krok. Osoba manipulowana jest w tej chwili szkieletem człowieka. Zastanów się co chcesz lub potrzebujesz, by ta osoba zrobiła dla ciebie albo pomyślała o tobie i wprowadź to do jej umysłu. Jej umysł jest zajęty teraz innymi sprawami, więc na pewno zaakceptuje twoje zdanie.
Przykład: Monika jest zdumiona, gdyż właśnie przypomniałeś jej o tym, iż zajęła 9. miejsce w konkursie. Powiedz jej, iż czasami seks jest najlepszą rzeczą, którą może zrobić, by (aczkolwiek na chwile odciągnąć umysł od złych rzeczy, takich jak te i powoli zacznij ściągać jej koszulkę. Możesz teraz dodać inny komplement, by tylko uzyskać to, czego chcesz.
krok 6
Baw się dobrze! Gratulacje dla tych, którym udało się zmienić czyjś umysł i sposób myślenia. Teraz możesz usiąść z szerokim uśmiechem, bo znajdzie się osoba, która wykona każde twoje polecenie.

Lekarz Psycholog: JAK MANIPULOWAĆ LUDŹMI; WIE ZU MANIPULIEREN MENSCHEN; HOW TO MANIPULATE PEOPLE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.