Leczenie Jak nabrać pewności siebie przyczyny. Jak leczyć zmiana nie przychodzi z dnia dziennie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak nabrać pewności siebie?

Definicja z ang. How to gain confidence, z niem. Wie zu gewinnen Vertrauen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK NABRAĆ PEWNOŚCI SIEBIE: Chcesz poczuć pewność siebie, lecz brak ci wiary we swoje możliwości? Taka zmiana nie przychodzi z dnia dziennie. Potrzeba wiele czasu i determinacji, aby pokochać siebie i zrozumieć, iż jest się człowiekiem wartościowym, godnym uwagi i szacunku. Tylko z tą świadomością możesz uwierzyć we swoje siły i nabrać pewności siebie. Od czego zacząć? Dowiesz się poniżej.
krok 1
Rozpoznaj źródło swoich kompleksów. Co sprawia, iż się zawstydzasz i tracisz grunt pod nogami? Może to być praktycznie wszystko, począwszy od trądziku, aż po kolegów ze szkoły. Określ wszystko, co sprawia, iż czujesz się gorszy i niedowartościowany, nazwij to i zapisz. Możesz podrzeć kartkę, na której zapisałeś wszystkie twoje lęki, na symbol tego, iż już więcej nie dasz im przejąć nad sobą kontroli.
krok 2
Porozmawiaj o swoich lękach z przyjacielem albo partnerem. Musisz zrozumieć, iż trzeba rozwiązać każdy problem, by móc iść na przód. Nic nie odbywa się z dnia dziennie. Musisz włożyć sporo wysiłku w to, aby usunąć przyczynę braku pewności siebie, gdyż sama nie zniknie. Musisz nauczyć się akceptować siebie, zarówno własną przeszłość, jak i teraźniejszość, gdyż nie masz wpływu na to, co już się wydarzyło. Nie zmienisz biegu przeszłych wydarzeń przez myślenie o nich źle. Dlatego najlepiej nie myśl o nich w ogóle.
krok 3
Pamiętaj, iż nikt nie jest doskonały. Nawet ludzie, którzy wydają się być bardzo pewni siebie mają jakieś skrywane niepokoje i kompleksy. W pewnym momencie życia każdy z nas może czuć, iż czegoś mu brak. Zaakceptuj to, iż zawsze znajdziesz w sobie coś, czemu daleko będzie od ideału.
krok 4
Zidentyfikuj własne silne strony. Każdy z nas jest w czymś dobry, dlatego wystarczy odkryć swój talent i to na nim się skoncentrować. Daj sobie prawo do bycia dumnym z tego, co robisz. Pewność siebie jest stanem umysłu i by ją osiągnąć nie możesz robić z siebie ofiary. Wyraź siebie, czy to poprzez sztukę, muzykę czy naukę. Znajdź coś, co lubisz. Każdy rodzi się z jakimś „pakietem” talentów i mocnych stron. Jeśli trudno ci wymienić dwie albo trzy rzeczy, które naprawdę lubisz robić, przyłącz się do różnych kółek zainteresowań, aby odkryć w czym jeszcze możesz okazać się dobry. Gdy odnajdziesz własną pasję, będziesz czuć się wyjątkowy i dumny, a to pomoże ci zbudować pewność siebie. Poszerzanie zainteresowań i zdobywanie nowych zdolności pomoże ci nie tylko zdobyć pewność siebie, lecz również wzbudzić podziw ze strony twoich znajomych.
krok 5
Bądź wdzięczny za to, co masz. Każdy z nas odczuwa fakt, iż czegoś mu brakuje. Nie jest istotne czy chodzi o rzeczy emocjonalne, czy materialne. Jedni mówią, iż to jest miłość, inni iż kapitał. Ty jednak ciesz się z tego, co masz. Satysfakcja i zadowolenie pomogą ci zwalczyć poczucie niedosytu albo niespełnienia. Wewnętrzny spokój może uczynić cuda w pracy nad pewnością siebie.
krok 6
Bądź pozytywnie nastawiony, nawet jeśli tak się nie czujesz. Unikaj użalania się nad sobą i wzbudzania współczucia u innych. Jeżeli nie chcesz, aby inni postrzegali cię jak kogoś gorszego, musisz przestać się nad sobą użalać. Zamiast tego zawsze pozytywnie mów o sobie, swojej przyszłości, dokonaniach i postępach. Nie bój się mówić o swoich mocnych stronach i dotychczasowych osiągnięciach. W ten sposób możesz powstrzymać niekorzystne myślenie i zyskać nieco pewności siebie.
krok 7
Akceptuj komplementy z wdziękiem. Gdy ktoś prawi ci komplementy, nie zaprzeczaj im i nie spuszczaj głowy. Zamiast tego podziękuj i pięknie się uśmiechnij.
krok 8
Spójrz w lustro i uśmiechnij się do siebie. W ten sposób możesz zaobserwować działanie tak zwany sprzężenia zwrotnego. Uśmiechając się do siebie pobudzasz swój mózg do rejestrowania pozytywnych emocji. Tak więc uśmiechając się do siebie w lustrze możesz czuć się zadowolony z siebie, a w dłuższej perspektywie zyskać wiarę we swoje siły.
krok 9
Udawaj pewność siebie. Badania dowodzą, iż ludzie, którzy wiele się uśmiechają, mogą przekonać samych siebie, iż są zadowoleni. Udawaj, iż kompletnie siebie akceptujesz, a może sam się o tym przekonasz.
krok 10
Trzymaj się zasad. jeśli nie masz nic, w co mógłbyś wierzyć, to tak naprawdę nie posiadasz niczego. Bez względu na to, co stało się w twoim życiu, jeśli masz jakieś zasady, trzymaj się ich idąc dalej.
krok 11
Pomagaj innym. Gdy robisz coś dobrego dla innych, zyskujesz wiele pozytywnej energii, a to powiększa pewność siebie. Tylko jeśli kompletnie zaakceptujesz to, jakim człowiekiem jesteś wewnątrz, będziesz mógł kompletnie pogodzić się z tym, jaki jesteś na zewnątrz.
krok 12
Zawsze miej na twarzy uśmiech, a będzie on budował twoją pewność siebie.
Wskazówki i ostrzeżenia
Ćwicz i zdrowo się odżywiaj. Podnosi to poziom endorfin w organizmie, które sprawiają, iż czujemy się szczęśliwsi. jeśli odczuwasz spory brak pewności siebie, wypisz na kartce własne pozytywne cechy i osiągnięcia i czytaj je w kółko, dopóki w nie nie uwierzysz.Unikaj perfekcjonizmu. Perfekcjonizm paraliżuje i oddala cię od realizacji swojego celu.Otaczaj się ludźmi, którzy będą cię wspierać.. jeśli jesteś religijny, módl się. Pomoże ci to poczuć się bezpieczniej i pewniej.Nie wstydź się siebie, lecz także się nie przechwalaj. Osoby, które najwięcej mówią na swój temat, regularnie są z siebie niezadowolone i chwalą się, aby zamaskować własne kompleksy. Osoby, które akceptują siebie, nie muszą się chwalić, aby czuć się pewnie.Nie spiesz się, pracuj powoli a zobaczysz efekty.

Lekarz Psycholog: JAK NABRAĆ PEWNOŚCI SIEBIE; WIE ZU GEWINNEN VERTRAUEN; HOW TO GAIN CONFIDENCE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.