Leczenie Jak nie stracić wiary w lepsze jutro przyczyny. Jak leczyć motywację i siłę, tak aby.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak nie stracić wiary w lepsze jutro?

Definicja z ang. How not to lose faith in a better tomorrow, z niem. Wie nicht zu verlieren den Glauben an eine bessere Zukunft.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK NIE STRACIĆ WIARY W LEPSZE JUTRO: Nadzieja jest bardzo potrzebna w życiu. Każdy z nas to wie. Dzięki niej mamy motywację i siłę, tak aby pokonywać trudności i stawać się lepszymi ludźmi. Jest ona siłą napędową do naszych działań. Nie bez powodu mówi się, iż „Nadzieja umiera ostatnia”. Warto wierzyć w pomyślność naszych planów, warto mieć nadzieję. Czasami bywa tak, iż brakuje nam jej. Dlaczego tak się dzieje? Z różnych powodów. Może to być np. seria niepowodzeń, wrodzony, bądź nabyty pesymizm, wmawiane nam przekonania czy także depresja. Jak sobie z tym radzić? Jest kilka sposobów. W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek.
krok 1
Jeżeli jesteś w beznadziejnej sytuacji to pamiętaj, iż z każdej sytuacji jest zawsze jakieś wyjście. Możesz jego nie widzieć w obecnym momencie, jednak warto jego poszukać. Postaraj się spojrzeć na własne problemy z dystansem, z perspektywy obserwatora. Nie włączaj do tego emocji. Postaraj się zobaczyć siebie w danej sytuacji z odległości. Niekiedy by to zrobić jest potrzebny wyjazd. Jeżeli to jest możliwe, zmień na jakiś czas środowisko. To właśnie wtedy może pojawić się jakieś wyjście.
krok 2
Pamiętaj, iż problemy są po to, tak aby je rozwiązywać. Jeżeli dziś jest beznadziejnie, to jutro będzie lepiej. Jeżeli nie jutro, to za kilka dni. Życie to cenna rzecz. Każdy z nas jest odpowiedzialny za własne życie. Jeżeli jest ci niedobrze, tj. to symbol, iż trzeba coś zmienić. Nie męcz się. Twoje dobro jest najważniejsze. I w ogóle nie to jest egoistyczne podejście.
krok 3
Niekiedy brak nam wiary we swoje możliwości, ponieważ zostało nam wpojone, iż jesteśmy głupi, leniwi i mamy dwie lewe ręce. Jeżeli twoi bliscy ranią cię w ten sposób to wiedz, iż robią to ponieważ sami są nieszczęśliwi. Musieli wybrać kogoś na kim będą mogli wyładować własne niezadowolenie z życia. Jeżeli tobie przypadła ta rola, to musisz wiedzieć, iż masz prawo nie zgadzać się z ich opinią. To ty budujesz swój świat. Ty jesteś architektem swojego życia. Ich opinia nie jest dla ciebie wyrocznią. Istotne, żebyś wiedział/wiedziała, iż jesteś wartościową osobą, niezależnie od tego, co mówią inni.
krok 4
by nie straci nadziei na lepsze życie, warto znaleźć jakąś pasję. Będzie ona odskocznią od rzeczywistości. Dzięki niej będziesz nabierać siły do walki z przeciwnościami. Pasja sprawi również, iż podbudujesz poczucie własnej wartości. Jeżeli będziesz jej poświęcać dużo czasu, to będziesz dumny z tego, iż jesteś w czymś dobry. Dzięki pasji wielu ludzi poradziło sobie z beznadziejnym życiem.
krok 5
by mieć świadomość tego, dlaczego czujesz się aktualnie beznadziejnie, warto czytać różne książki, czasopisma psychologiczne. Jest w nich sporo porad, które mogą być pomocne i tobie. Jeżeli nie dajesz sobie porady z otaczającą rzeczywistością to pamiętaj, iż są osoby, do których możesz zwrócić się po pomoc. Mam tutaj na myśli psychologów, pedagogów i psychoterapeutów. Jest sporo poradni zdrowia psychicznego, które udzielają bezpłatnej pomocy.

Lekarz Psycholog: JAK NIE STRACIĆ WIARY W LEPSZE JUTRO; WIE NICHT ZU VERLIEREN DEN GLAUBEN AN EINE BESSERE ZUKUNFT; HOW NOT TO LOSE FAITH IN A BETTER TOMORROW;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.