Leczenie Jak odczytać mowę ciała przyczyny. Jak leczyć nią, może nam coś powiedzieć. Czy patrzysz w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak odczytać mowę ciała?

Definicja z ang. How to read body language, z niem. Wie Körpersprache zu lesen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ODCZYTAĆ MOWĘ CIAŁA: Każdy gest, bez względu na to czy to jest skinienie głowy czy także kręcenie nią, może nam coś powiedzieć. Czy patrzysz w dół w czasie rozmowy? Bawisz się własnymi włosami? Pochylasz się w jedną stronę? Dowiedz się, co mówi twoje ciało, gdy rozmawiasz z innymi i co ciało innych może powiedzieć tobie.
krok 1


Odgarnianie włosów z twarzy

Jak odczytać mowę twarzy?
Odgarnianie włosów z twarzy.
Ten ruch to połączenie zdenerwowania z flirtowaniem. Pomaga zwrócić uwagę na kobiece zalety, takie jak twarz czy szyja i uwydatnić je. Nie musisz się więc obawiać, iż dziewczyna odrzuci twoją propozycję wspólnego wyjścia.
krok 2
Uśmiech.
W tym przypadku Botoks jest nie wskazany. Prawdziwy uśmiech to taki, w którym nawet mięśnie oczu są zaangażowane. Lidzie, którzy uśmiechają się dłużej niż 5 sekund, a uśmiech wyrażają tylko dzięki ust, na pewno nie robią tego szczerze. Nie przesadzaj jednak z uśmiechem, osoba zbyt regularnie uśmiechająca się w miejscu pracy może wydawać się na niewiele poważną.
krok 3
Mruganie.
Normalna częstotliwość mrugania to ok. 6 – 8 razy na minutę. Pod wpływem stresu człowiek może jednak mrugać znacznie częściej. Chcesz wiedzieć, kto na spotkaniu jest w najwyższym stopniu zdenerwowany, a kto bardziej wyluzowany? Popatrz na oczy.
krok 4


Przygryzanie ust

Gryzienie ust.
regularnie zdarza się, iż gryziemy, ssiemy albo oblizujemy własne usta. Odbywa się tak, gdy znajdujemy się w niezręcznej sytuacji i staramy się uspokoić i rozluźnić.
krok 5
Drapanie po nosie.
Nie daj się złapać na kłamstwie. w czasie mówienia kłamstw
regularnie następuje przypływ adrenaliny. Skutkuje to rozszerzenie włosowatych naczyń krwionośnych, co może objawiać się swędzeniem nosa. Innym symptomem kłamstwa jest stałe spojrzenie. Kłamca bardzo
regularnie zbytnio koncentruje się na osobie, którą okłamuje, co objawia się przytrzymaniem na niej spojrzenia.
krok 6
Skaczące spojrzenie.
Gra w łapanie spojrzenia bardzo
regularnie dzieje się między chłopakiem i dziewczyną. Znaczy to, iż druga osoba ma rozbiegane i rozproszone myśli. Czy on mnie lubi? Czy ja go lubię? Czy z pewnością chcę tak aby on tu podszedł? Ponadto w odróżnieniu do wpatrywania się, tego typu spojrzenie działa jak środek ochronny – nie zbliżaj się do mnie, jeżeli nie chcesz zostać odrzucony.
krok 7
Kiwanie głową.
jeżeli trzykrotnie kiwniesz głową, rozmówca odczuwa, iż jesteś zainteresowana jego wypowiedzią. Na skutek jego mowa może wydłużyć się nawet trzykrotnie. Kiedy próbujesz zakończyć rozmowę, lepiej kiwnąć głową tylko raz.
krok 8


Zamknięte oczy

Zamykanie oczu.

jeżeli pocieramy, zakrywamy albo zamykamy oczy na dłużej niż jedno mrugnięcie, znaczy to, iż chcemy trzymać się z dala od pewnych sygnałów wzrokowych albo słuchowych. to jest system obronny organizmu, by uchronić nasz mózg przed przetworzeniem niepożądanych albo groźnych informacji.
krok 9
Obniżanie spojrzenia.
To gest pokory bardzo
regularnie wykonywany nieświadomie. Technikę tę bardzo
regularnie wykorzystują małe dzieci, wywołując od razu odpowiednią reakcję rodziców. Widząc taki gest, druga osoba od razu rozpoczyna odczuwać empatię.
krok 10
Zaciskanie ust.
Zwężenie ust jest wyraźną oznaką gniewu.

jeżeli człowiek jest naprawdę zdenerwowany, choćby nie wiadomo jak się starał, nie będzie w stanie tego ukryć.
krok 11


Przechylona głowa

Przechylanie głowy.
Przechylasz głowę na bok, gdy słyszysz wzruszającą opowieść znajomego. Ten ruch wskazuje, iż jesteś zainteresowany i chcesz go wysłuchać. Na bardziej zaawansowanym poziomie, kierujemy własne ucho w stronę mówiącej osoby, co znaczy, iż chcemy usłyszeć każdy szczegół.
krok 12
Podnoszenie albo marszczenie brwi.
Podniesione brwi, jedna albo obie, to oznaka zaciekawienia i zainteresowania, z kolei ich obniżenie może oznaczać niekorzystne emocje, takie jak dezorientację czy strach.

jeżeli druga osoba nie wykazuje żadnego zainteresowania, zarówno w dobrym i niedobrym znaczeniu, jej twarz pozostanie niewzruszona.
krok 13
Patrzenie do góry albo na boki.
Zwróć uwagę na to, w którą stronę druga osoba kieruje swój wzrok.

jeżeli chce sobie coś przypomnieć, zwykle kieruje własne oczy do góry, tak jakby chciała przywołać sobie jakiś obraz.

jeżeli chce sobie przypomnieć coś, co kiedyś usłyszała, wzrok skieruje w stronę jednego z jej uszu, tak jakby tego nasłuchiwała. Przypominając sobie szczególnie emocjonalne wydarzenia zwykle patrzymy w dół.
krok 14


Stanie ze złączonymi nogami

Jak odczytać mowę ciała?
Stanie ze złączonymi nogami.
Ta konserwatywna postawa znaczy szacunek dla drugiej osoby.
krok 15
Wygięta postawa.
Czy w pracy zawsze kierujesz się w stronę szefa? Większość ludzi ustawia własne ciało i stopy w kierunku osoby, która zwróciła ich uwagę. Zwrócenie uwagi i wyprostowanie się na widok swojego szefa jest oznaką szacunku. Następny istotny komunikat związany z postawą –

jeżeli ktoś przyłączy się do ciebie i twojego znajomego w trakcie waszej rozmowy i chcesz, by uczestniczył w niej, obróć się do tej osoby pod kątem 45 stopni. to jest niewerbalne zaproszenie do dalszej konwersacji. Ten subtelny symbol pokazuje drugiej osobie, iż jest mile widziana.
krok 16


Stanie w rozkroku

Stanie w rozkroku.
Postawa taka, gdy stopy i nogi rozstawione są na szerokość ramion, znaczy dominację i determinację.

jeżeli chcesz przeciągnąć innych na własną stronę, przyjmij właśnie taka pozycję. Dla lepszego efektu dołóż własne dłonie na biodrach. to jest tradycyjna postawa władcy.
krok 17
Pochylenie się.
To rzecz naturalna – przechylamy się w stronę osoby, którą lubimy i odchylamy się od tych, których nie lubimy. W trakcie randki zwróć uwagę na kierunek pochylenia ciała twojego i twojego partnera. Subtelne ruchy naśladujące budzą zaufanie innych.
krok 18


Przenoszenie ciężaru ciała z boku na bok

Przenoszenie ciężaru ciała z boku na bok albo w przód i w tył.
Ruchy twojego ciała odzwierciedlają twoje podejście. Stałe przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę i kołysanie się naprzód i do tyłu znaczy, iż jesteś zaniepokojony albo zdenerwowany. to jest fizyczna prezentacje tego, co odbywa się w twojej głowie. Pojawia się w niej sporo niepokojących myśli i nie możesz zdecydować się, które z nich są właściwe.
krok 19
Masowanie czoła albo płatków uszu.
Ruch ten znaczy niepokój i wrażliwość, słabość, na przykład gdy siedzisz w pierwszym rzędzie na sali wykładowej i masz nadzieję, iż nie zostaniesz spowodowany. To samo dotyczy obejmowania się albo pocierania nóg w czasie siedzenia. Przez głaskanie niektórych zakończeń nerwowych w określonych częściach ciała chcemy obniżyć ciśnienie krwi i tętno.
krok 20


Skrzyżowane ramiona

Skrzyżowane ramiona.
Nie bądź zbyt szybki w ocenie tej pozycji. Nie zawsze znaczy ona gniew, w połączeniu ze skrzyżowanymi nogami to jest pozycja obronna. Zwróć również uwagę na otoczenie. Czasem gdyż pozycja ta znaczy, iż danej osobie jest zimno. Zdarza się również, iż niektóry czują się w tej pozycji zwyczajnie komfortowo.
krok 21
Chodzenie.
Sposób w jaki chodzisz, sporo mówi o tym, jak inni widzą ciebie. Chodząc szybko sprawiasz wrażenie osoby wydajnej i kompetentnej. Osoby luźno stąpające uważane są za optymistów. Osoby stanowcze chodzą od piety do placów.
krok 22
Sposób siedzenia.
Osoby niepewne zwykle rozkładają się w czasie siedzenia. Zbytnie rozsiadanie się i zajmowanie więcej miejsca niż potrzeba, znaczy, iż dana osoba czuje się istotna. Zbyt spory rozkrok znaczy, iż jesteś niedobry i nie należy się do ciebie zbliżać.
krok 23


Otwarta dłoń

Co mówią twoje dłonie?
Otwarcie dłoni.


jeżeli trzymasz otwarte dłonie skierowane do góry, znaczy to, iż jesteś otwarty na nowe pomysły, które inni przedstawią. Skierowanie palców do dołu albo zaciśnięcie dłoni w pięść, znaczy mocną osobowość. Taka osoba nie jest już elastyczna.
krok 24
Wymachiwanie rękoma.
To nie jest poza naszą kontrolą. Badania wykazały, iż osoby, które
regularnie gestykulują wydają się być bardziej energiczne, przyjemne i ciepłe. Osoby gestykulujące znacznie mniej, postrzegane są jako logicznie myślące i analizujące każdą sytuację. Należy jednak pamiętać o umiarze – nadmierne ruchy rąk sprawią, iż staniesz się niewiele wiarygodną osobą i mniej wydajną.


jeżeli obawiasz się, iż w czasie rozmowy kwalifikacyjnej zaczniesz zbytnio gestykulować, weź coś do ręki i trzymaj to.
krok 25
Ukrywanie dłoni.
Chowanie rąk pod kolana, wkładanie ich do kieszeni albo trzymanie za sobą znaczy, iż mamy coś do ukrycia. Dana osoba mówi coś, lecz możesz mieć pewność, iż nie usłyszysz całej historii.
krok 26
Zajmowanie się paznokciami.
Bawienie się naskórkiem i paznokciami znaczy niski poziom zaufania i bojaźliwość. Spróbuj łączyć ze sobą palce, dzięki czemu będziesz wyglądać na osobę bardziej pewną siebie.
krok 27


Stopy skierowane do środka

Położenie stóp.
Palce skierowane do środka. Nawet


jeżeli siedzisz wyprostowana z prostymi ramionami i głowa skierowaną do góry, twoje stopy mogą również zdradzić to co czujesz.


jeżeli twoje duże palce u stóp skierowane są do wewnątrz, znaczy to, iż czujesz się nieswojo i niepewnie.
krok 28
Kręcenie stopami.



jeżeli czujemy się nieswojo, zaczynamy uderzać piętami o podłogę, ściągać i zakładać buty i poruszać nogami w górę i w dół. Tego typu ruchami próbujemy rozładować całe napięcie. Kręcenie się może również oznaczać, iż chcesz uwolnić się od danej sytuacji i twoje ciało przygotowuje się już do ucieczki. Co w takiej sytuacji zrobić – skrzyżuj nogi w kostkach i spokój je.
krok 29
Krzyżowanie nóg.
Zwróć uwagę na kierunek, w którym krzyżujesz nogi. w czasie rozmowy w pozycji siedzącej ludzie bardzo
regularnie mają tendencję do zarządzanie czubka stopy znajdującej się na górze w stronę osoby, która ich zdaniem jest w najwyższym stopniu przystępna. Podnoszenie palców znaczy, iż uczucie danej osoby względem ciebie są bardzo pozytywne.
krok 30
Palce stóp skierowane do drzwi.
Gdy rozmawiasz z kim i zauważysz, iż jego stopy skierowane są już w stronę drzwi, znaczy to, iż nie jest on zainteresowany tą rozmową i chce już przejść dalej.

Lekarz Psycholog:JAK ODCZYTAĆ MOWĘ CIAŁA; WIE KÖRPERSPRACHE ZU LESEN; HOW TO READ BODY LANGUAGE; .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.