Leczenie Jak opanować złość przyczyny. Jak leczyć robimy rzeczy których później żałujemy a w oczach.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak opanować złość?

Definicja z ang. How to master the anger, z niem. Wie die Wut zu beherrschen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK OPANOWAĆ ZŁOŚĆ: Złość jest jedną z emocji, która nam naprawdę szkodzi. Sprawia, iż mówimy albo robimy rzeczy których później żałujemy a w oczach innych ludzi stajemy się żałośni. Złość zazwyczaj kierujemy ku innym ludziom, zwierzętom czy przedmiotom jednak tak naprawdę to my sami stajemy się prędzej czy później jej ofiarą. Poniżej przedstawiam kilka sposobów jak opanować złość zanim ona opanuje Ciebie.
krok 1
W chwili kiedy czujesz iż zaraz wybuchniesz weź 10 głębokich wdechów. To naprawdę działa! Postaraj się wyłączyć, wyobrazić sobie, iż cię w tej chwili nie ma, nie myśl o niczym, skup się wyłącznie na oddechach. Powietrze bierz ustami, głęboki wdech, przytrzymaj na chwilkę i wypuść nosem. Dlatego wyciszysz nieco swój organizm i będziesz logiczniej myśleć.
krok 2
Pomyśl o danej sytuacji. Postaraj sobie uświadomić co cię tak zdenerwowało i dlaczego. Możliwe iż twoja reakcja jest przesadzona. Musisz sobie uzmysłowić fakt, iż twoja złość uderzy bardziej w ciebie niż w osobę w którą ją skierujesz. Dopuszczając do wybuchu gniewu jesteś od razu na przegranej pozycji.
krok 3
Jeżeli regularnie zdarza ci się denerwować z byle powodu zacznij przyjmować dodatkowe suplementy diety. Zacznij od gingko i omega 3. Suplementy te pomogą ci kontrolować własną agresję wzmacniając układ nerwowy.
krok 4


Wybuchy agresji

Staraj się myśleć w sposób pokojowy. Jeżeli nie będziesz się złościć na innych wówczas po pewnym czasie zorientujesz się iż jesteś bardziej szczęśliwy. Może zwyczajnie powinieneś od razu zacząć się więcej uśmiechać i znajdować wady we wszystkim co cię otacza. W każdej sytuacji staraj się dostrzegać jej dobre strony a nie złe. Jeżeli tak właśnie teraz robisz nie dziw się iż stale chodzisz w niedobrym humorze. Myśl pozytywnie - dlatego zaczniesz przejawiać coraz mniej agresji w starciach z innymi.
Przykład:
- Jedziesz samochodem. Ktoś zablokował drogę samochodem. Zamiast trąbić i się wściekać usiądź wygodnie, rozluźnij się. I tak nic nie przyśpieszysz wydzierając się wniebogłosy i awanturować. Jeżeli to początkujący kierowca to agresywne zachowanie może go tylko jeszcze wystraszyć a jak będzie się bał to a) nie wiadomo czy kiedykolwiek ruszy b) jak już ruszy może z nerwów wywołać wypadek. Zatem odetchnij i przypomnij sobie jakie były twoje początki i co ty byś zrobił teraz na miejscu tego kierowcy.
krok 5


Agresja i złość

Jak ktoś na ciebie krzyczy nie daj się sprowokować. Pomyśl o czymś śmiesznym na przykład o kropelkach śliny jakie wylatują przeciwnikowi z ust, o śmiesznych minach jakie robi czy o ostatnim śmiesznym wydarzeniu jakie pamiętasz i tym podobne Twój pobłażliwy uśmiech jeszcze bardziej go zdenerwuje a ty wygrasz ten pojedynek. Oprócz tego - myślenie o śmiesznych rzeczach zawsze pokonuje całe uczycie złości która w nas narasta.
krok 6
Są osoby które kłócąc się kimś są zbyt dumne, by przyznać się do błędu albo zbyt głupie by swój błąd zrozumieć. Słuchając ich głupich i niedorzecznych argumentów regularnie wpadamy w złość. Zamiast się złościć musisz zwyczajnie zrozumieć iż oni tacy są - lub wiedzą iż ty masz rację lecz nie chcą się przyznać lub natura poskąpiła im rozumu. Złoszcząc się nic nie zmienisz - krzycząc nie sprawisz iż jakaś osoba zmieni nagle swój charakter albo stanie się mądrzejsza.
krok 7
Jeżeli się z kimś kłócisz postaraj się zrozumieć jego pkt. widzenia i przyczynę dla której on się złości. zazwyczaj przyczyną do kłótni jest brak prawidłowej komunikacji. Może zamiast dostawać ataku szału, iż ktoś śmiał na ciebie podnieść głos postaraj się zrozumieć przyczynę. Może ta osoba miała prawo zwrócić ci uwagę.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli masz problem ze złością, regularnie wpadasz w gniew i robisz awantury postaraj się ograniczyć spożycie alkoholu.Nigdy nie pozwól by emocje nad tobą panowały.Kłótnię wygrywa ten, który zachowuje zimną twarz i uśmiech na twarzy.

Lekarz Psycholog: JAK OPANOWAĆ ZŁOŚĆ; WIE DIE WUT ZU BEHERRSCHEN; HOW TO MASTER THE ANGER;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.