Leczenie Jak osiągnąć świadomy sen przyczyny. Jak leczyć osiągnąć, jednak to jest możliwe. LD to.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak osiągnąć świadomy sen?

Definicja z ang. How to achieve a lucid dream, z niem. Wie man einen luziden Traum zu verwirklichen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK OSIĄGNĄĆ ŚWIADOMY SEN: LD - Lucid Dreaming, a więc świadomy sen. To jest stan umysłu, który trudno osiągnąć, jednak to jest możliwe. LD to jest zwykły sen, jednak w czasie niego zdajemy sobie sprawę z tego, iż śnimy. Większości z nas zdarzało się doświadczyć tego stanu podświadomie i ze zdziwienia natychmiast z niego wychodziliśmy. Cała sztuka polega na takim zapanowaniu nad swoim umysłem, by osiągnąć LD w pełni świadomie i móc je utrzymać.
Dzięki świadomym śnieniom możemy spełnić nasze najskrytsze marzenia, latać, porozmawiać z nieznajomymi, doświadczyć luksusu i tak dalej Mimo, iż to jest tylko senne pragnienie, może pomóc w lepszym poznaniu samego siebie i pełniejszej kontroli nad umysłem również w codziennym życiu.
krok 1
Dziennik snu
Prowadzimy go często i co rano zapisujemy co nam się przyśniło. Zaraz po przebudzeniu należy jeszcze chwilę poleżeć i powtórzyć sobie sen w myślach, po czym od razu zapisujemy go w zeszycie.
Jeżeli należymy do osób, które nie pamiętają swoich sennych marzeń (gdyż ma je każdy, tylko prawie każdy je pamięta), zapiszmy chociaż odczucia po przebudzeniu. Pomyślmy, czy noc była dla nas przyjemna, czy nie, może od rana czujemy do kogoś mocną antypatię, albo przeciwnie ktoś niewiele znany wydaje nam się nagle bliski.
krok 2
Regularne prowadzenie dziennika, powinno przynieść konsekwencje w formie coraz lepszej pamięci naszych sennych marzeń.
Gdy już nazbieramy większą liczba snów, poszukajmy w nich wspólnego mianownika. Może to być jakieś miejsce, które się regularnie powtarza, osoba, czynność albo cokolwiek innego. Dzięki odnalezieniu takiego wyznacznika, łatwiej będzie nam rozpoznać, iż znajdujemy się w śnie, gdy znów zobaczymy tą rzecz.
krok 3
Test rzeczywistości
Możliwości wykonywania testu jest sporo. Generalnie polega on na wyuczeniu pewnego nawyku, który będziemy powtarzać podświadomie. Może to być próba lotu, co jakiś czas sprawdzamy, czy uda nam się oderwać od ziemi siłą umysłu,

jeżeli nam się udaje znaczy to, iż śnimy.
Innym nawykiem, może być czytanie napisów po drodze. Istnieje teoria wg której w czasie snu nie jesteśmy w stanie czytać.


jeżeli więc nie możemy odczytać prostego napisu na przykład na bilbordzie, ((gdyż literki są plastyczne, zmieniają kształt i miejsce, znaczy to iż śnimy.
krok 4
Samo wchodzenie w stan LD jest najtrudniejsze. Należy gdyż wyczuć tą cienką barierę pomiędzy jawą, a snem i starać się zachować świadomość, nawetjeżeli nasz umysł podsuwa nam już niemające sensu obrazy.
Nie należy się zniechęcać. Zapewne regularnie będziemy zwyczajnie tracić przytomność i zapadać w normalny sen,
jeżeli jednak będziemy wytrwale próbować i ćwiczyć skupienie, pewnego razu obudzimy się we własnym marzeniu.

Lekarz Psycholog: JAK OSIĄGNĄĆ ŚWIADOMY SEN; WIE MAN EINEN LUZIDEN TRAUM ZU VERWIRKLICHEN; HOW TO ACHIEVE A LUCID DREAM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.