Leczenie Jak panować nad agresją przyczyny. Jak leczyć iż niektórzy z nas nie umieją kontrolować.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak panować nad agresją?

Definicja z ang. How to control aggression, z niem. So steuern Aggression.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK PANOWAĆ NAD AGRESJĄ: Agresja jest jednym z naturalnych sposobów wyrażania emocji. Jednak zdarza się, iż niektórzy z nas nie umieją kontrolować własnych posunięć, słów, które wypowiadamy. Emocje tak bardzo narastają w nas, iż dzięki agresji pragniemy się ich pozbyć. Jednak należy pamiętać, iż po poprzez agresję bardzo regularnie ranimy nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych, rodzinę, czy także znajomych. Nie warto zrażać do siebie ludzi, z kolei warto zadbać o to, byśmy potrafili bardziej kontrolować swoje emocje. Jak zapanować nad agresją? Oto wskazówki.
krok 1
Na początek należy sobie uświadomić z jakim rodzajem agresji masz do czynienia. Jednym z rodzajów jest tak zwana agresja „eksplozywna”, która polega na spiętrzaniu w sobie złości a następnie wybuchanie agresją. Wybuch agresji może się objawiać krzyczeniem, czy także atakami szału, które niekiedy mogą prowadzić do agresji fizycznej na drugiej osobie. Drugim rodzajem agresji jest „implozyjna”, która skierowana jest na nas samych. Polega na obwinianiu siebie o wszelakie niepowodzenia, wzbudzaniu w sobie wyrzutów sumienia, poczucia winy, zgorzknienia, jak także ciągłym podkreślaniu swoich wad i użalania się nad sobą. Taka agresja może prowadzić nawet do samookaleczania się. Trzecim rodzajem agresji jest tak zwana agresja ukryta, która objawia się kpiną, sarkazmem, wyśmiewaniem innych, czy także przebiegłością.
krok 2
Nie można kompletnie panować nad swoim gniewem, gdyż utrudnianie jego okazywania może prowadzić do zachwiania osobowości i depresji.
krok 3
Najważniejszym krokiem jeżeli odczuwasz narastającą agresję, jest zaprzątnięcie Twoich myśli czymś zupełnie innym i skupianie się na innych myślach. Możesz więc przykładowo policzyć do stu, albo także zwyczajnie przespać się z danym problemem. Na drugi dzień bardzo regularnie okazuje się, iż agresja nie do końca była uzasadniona i dobrze, gdy zapanuje się nad własnymi emocjami, bo zaoszczędzi się sobie i innym wstydu i kłopotów.
krok 4
Następnym krokiem jest rozmowa z bliską Ci osobą, która wysłucha, lecz nie będzie przy okazji prawiła Ci kazań na temat Twojej niepotrzebnej złości. Gdyż w takim momencie niezrozumienie drugiej strony może tylko jeszcze bardziej Cię rozwścieczyć. Warto więc utworzyć odpowiednią atmosferę do rozmowy, np. zaparzyć smaczną kawę albo herbatę, wygodnie usadowić się w fotelu.
krok 5
Niektórzy rozładowują emocje jedzeniem. Jednak to jest o tyle niebezpieczne, iż może prowadzić do innych zaburzeń, dlatego należy z uwagą i dystansem podchodzić do tej sposoby.
krok 6
Możesz także rozładować niekorzystne emocje w sporcie. Wystarczy, ze wsiądziesz na rower, pójdziesz pograć w tenisa ziemnego, czy także kosza.
krok 7
Jeśli czujesz, iż narastają w Tobie złe emocje, możesz je puścić w niepamięć słuchając odpowiedniej muzyki. Na początek warto wybrać nieco mocniejsze, rockowe brzmienie i stopniowo przechodzić do słuchania wolniejszych i spokojniejszych piosenek. Warto przy tym pośpiewać, czy także poskakać w rytm muzyki.

Lekarz Psycholog: JAK PANOWAĆ NAD AGRESJĄ; SO STEUERN AGGRESSION; HOW TO CONTROL AGGRESSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.