Leczenie Jak pokochać swoje ciało przyczyny. Jak leczyć ludzie, zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pokochać swoje ciało?

Definicja z ang. How to love your body, z niem. Wie Sie Ihren Körper zu lieben.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO: Coraz częściej można się spotkać z medialnym kreowaniem piękna. Poprzez co ludzie, zarówno kobiety jak i mężczyźni starają się uzyskać najlepszy wygląd. Sporo z nich cierpi na zaburzenia odżywiania i na zmęczenie wywołane długotrwałymi ćwiczeniami. Prawdą jest jednak, iż każdy z nas jest inny i iż powinniśmy przestać ufać medialnym kłamstwom. Dlatego uświadomimy sobie, iż nie jesteśmy zobligowani do osiągania norm mediów. I zamiast starać się o najlepszy medialny wygląd, powinniśmy pokochać siebie takimi jacy jesteśmy. Jeśli nie przychodzi Ci to z łatwością, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.
krok 1


Piękne włosy

Unikaj krytykowania własnego ciała.
Przyjrzyj się sobie w lustrze, codziennie i doceń to, co widzisz. Znajdź trzy rzeczy, które kochasz w swoim wyglądzie i uwierz w to, iż są piękne i doskonałe. Unikaj negatywnych komentarzy i krytyki na temat swojego ciała - nawet w myślach.
krok 2


Kolana

Pomyśl o swoim ciele jako narzędziu.
Zamiast narzekać na własne ciało, skoncentruj się na tym, co może ono zrobić dla Ciebie.
krok 3


Serduszko

Przestań porównywać się do innych.
Każde ciało jest inne. Nic nie zyskasz porównując się do innych. Zwyczajnie zaakceptuj własne ciało takim jakie jest. Współpracuj z nim, zamiast być przeciwko niemu.
krok 4


Dziewczynka na trawie

Zakładaj ubrania dobrze dopasowane.
Zbyt regularnie ludzie nie zdają sobie sprawy, iż większość ich ubrań nie pasuje do ich sylwetki. Zacznij nosić ciuchy, które podkreślają Twoje atuty. Dlatego poczujesz się znacznie lepiej we własnym ciele.
krok 5


Medytacja

Traktuj dobrze własne ciało.
Dostarczaj swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów do prawidłowego funkcjonowania. Trzymaj się z dala od substancji, które mogą Ci zaszkodzić. Wysypiaj się. Dla utrzymania zdrowia dołóż do tego umiarkowane, choć regularne ćwiczenia. Unikaj stresu.
krok 6


Rapowanie

Rób rzeczy, które przynoszą Ci radość, niezależnie od swojej wagi i wszelkich niedoskonałości.
Nie pozwól, by wygląd miał wpływ na to co robisz w życiu. Rób rzeczy, które dają Ci radość i nie przejmuj się jeżeli czujesz dyskomfort wskutek swojej wagi. Korzystaj z życia.
krok 7


Kobieta na łące

Zrób sobie przerwę od wszelkich mediów.
Media to toksyczne wysypisko kłamstw i złych wyobrażeń na temat prawdziwego piękna. Musisz wykazać się ostrożnością. Uwolnij się od mediów raz na jakiś czas i spędź go ze własnymi przyjaciółmi, którzy mają inne definicja piękna.

Lekarz Psycholog: JAK POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO; WIE SIE IHREN KÖRPER ZU LIEBEN; HOW TO LOVE YOUR BODY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.