Leczenie Jak pokonać stres przyczyny. Co znaczy sytuację. Aktualnie stres nazywany jest nawet.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pokonać stres?

Definicja z ang. How to beat stress, z niem. Wie schlagen Stress.

Co to znaczy: Stres jest reakcją naszego ciała i umysłu na zaistniałą w najbliższym otoczeniu sytuację. Aktualnie stres nazywany jest nawet chorobą cywilizacyjną. Nieraz w naszym życiu pojawiają się trudne sytuacje, a my staramy się wówczas walczyć ze stresem, nieraz bezskutecznie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak skutecznie sobie z nim radzić.
Olejek lawendowy, cytrynowy, sosnowy albo eukaliptusowyLiście chmielu albo mięty pieprzowej
krok 1
Powodów do stresu jest bardzo sporo. U niektórych stres spowodowany jest poprzez niepewne jutro, nadmiar albo nawet brak zajęć. Nieraz gonią nas terminy, a my nie wiemy, za co się zabrać, szef wymaga od nas zbyt sporo i stajemy się bezsilni. Stres jest rezultatem tego, co odbywa się w naszej głowie. Zastanów się, jaki jest jego przyczyna, być może to zbyt wygórowane ambicje albo nierealne cele.
krok 2
Spróbuj zwalczyć stres w bardzo prosty sposób – połóż się wygodnie i rozluźnij. Ułóż dłoń na brzuchu i powoli oddychaj. Nabieraj powietrze nosem, a wypuszczaj ustami, nie mniej jednak wydech powinien trwać dwa razy dłużej niż wdech. Zwróć uwagę, jak twoja dłoń podnosi się i opada powoli, w rytmie Twojego oddechu. Jeżeli nie możesz się położyć, zamknij oczy i skup się tylko na oddechu. Oddychaj w równym rytmie poprzez około 5 min., a na pewno poczujesz się lepiej.
krok 3
Uwolnij się od stresu myślami. Wyobraź sobie miejsce, gdzie właśnie chciałabyś się znaleźć. W myślach powtarzaj sobie, iż jesteś rozluźniona i uwolnij się od napięcia. Nie potrafisz wyobrazić sobie miejsca w jakim chciałabyś teraz być? Jeżeli tak, wpisz w wyszukiwarkę nazwę państwie i miejsce o jakim marzysz (wpisz na przykład thailand beaches) a następnie przeglądnij grafikę.
krok 4
Weź relaksującą kąpiel. Napełnij wannę ciepłą woda, dodaj kilka kropli olejku lawendowego, cytrynowego, sosnowego albo z eukaliptusa. Możesz również przygotować napar z chmielu albo liści mięty pieprzowej. Zalej garść ziół 1/2 litra wody i podgrzewaj na małym ogniu, uważając by woda się nie zagotowała. Odstaw napar na kilka min., przecedź i wlej do wanny. Teraz chwilę na kąpiel, lecz pamiętaj aby nie trwała ona dłużej niż 20 min..
krok 5
Wykonaj sobie rozluźniający automasaż. Połóż się wygodnie i rozluźnij. Nanieś na dłonie balsam do ciała i rozpocznij masowanie od stóp. Potem przejdź do łydek, ud, uciskaj pośladki i biodra, masuj brzuch, klatkę piersiową i zakończ masaż na ramionach i szyi. Po zakończeniu masażu okryj się ciepłym kocykiem albo szlafrokiem i poleniuchuj troszkę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.